Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak dostępu do światłowodu, ale kabel położony przy moim domu. Łokciowe - pomorskie - gmina smołdzi

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2574
  • 9237
  • 46

Brak dostępu do światłowodu, ale kabel położony przy moim domu. Łokciowe - pomorskie - gmina smołdz

@MikelB ogólnie zapotrzebowanie jednego czy dwóch ludzi we wsi nie ma żadnego znaczenia dla Orange oprócz zasygnalizowania popytu. Musisz sprawdzić bazy które koledzy Ci podali. Jeśli wioska jest w planach inwestycyjnych to musisz czekać na realizację.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 46
  • 0

Brak dostępu do światłowodu, ale kabel położony przy moim domu. Łokciowe - pomorskie - gmina smołdz

To nie jest tak że tylko 2 osoby czy 2 mieszkania, sołtys miesiąc temu chodził jeszcze raz po wsi i zbierał podpisy 80% gospodartw domowych zgłosiło mu zapotrzebowanie, niektórzy ludzie są starsi i nie potrafią wypełnić zapotrzebowania na mapach oragne itd itd 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2574
  • 9237
  • 46

Brak dostępu do światłowodu, ale kabel położony przy moim domu. Łokciowe - pomorskie - gmina smołdz

Pytanie tylko czy coś z tym zrobił? Jako sołtys to mógł nawet pokusić się o napisanie oficjalnego pisma do Orange. Takie pismo przynajmniej ktoś by przeczytał a nie wsadził do okrągłego segregatora.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13299
  • 54533
  • 638

Brak dostępu do światłowodu, ale kabel położony przy moim domu. Łokciowe - pomorskie - gmina smołdz

@marder  tak samo są czytane i takie u takie pisma. Widać to po efektach..

Tu skoro już po konkursie unijnym, trzeba czekać na publikację i inwestycje. Warto pisać, aby wesprzeć popyt, bo każdy klient się liczy dla inwestycji masowych, ale decyzję główne już zapadły. Przecież nawet startując do konkursu robi się wstępne plany czy szacunki. Konkurs to nie 100% finansowania, a więc w tereny w pełni opanowane przez danego operatora to pewna wygrana, a więc można inwestować środki własne...robić plany, projekty itp. 

To skomplikowana machina, a każdy chce kamyczek dorzucić i tortu liznąć 

P.S. Z tego co wyniuchałem miejscowość obok ma FTTH. Według mapy zasięgu np nr 15, który jest oddalony o 800m od miejscowości @MikelB ma dostęp...(strona https://www.orange.pl/internet/internet-domowy/sprawdz-zasieg) Sądząc po infrastrukturze miejscowości (brak słupów wg google) będzie to inwestycja doziemna. Trudniejsza w dorejonizowaniu.Trzeba więc czekać i pisać.

A dopiszę jeszcze, że jeśli w jakimś projekcie POPC (co widać ze screenów) miejscowość brała udział (przynajmniej plany opracowano) a wypadła ze względu na koszty (najprawdopodobniej), to teraz ma większe szanse, bo grunt pod inwestycję i plany wstępne zrobione. Jest więc lepiej niż zaczynanie planowania i kosztorysów od zera...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2574
  • 9237
  • 46

Brak dostępu do światłowodu, ale kabel położony przy moim domu. Łokciowe - pomorskie - gmina smołdz

Nawet z POPC Orange wchodzi tylko tam gdzie ma dużo swoich klientów lub teren jest rozwojowy dla dalszej rozbudowy ze środków własnych. To nie jest tak że oni biorą projekt bo rząd taki oglosił i daje kasę. Kasa ma być później z tej inwestycji dla korpo a pieniądze rządowe mają na celu tylko wybudowanie tego co nie było oplacalne ze swoich pieniędzy. To jest biznes a nie charytatywne działanie.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 46
  • 0

Brak dostępu do światłowodu, ale kabel położony przy moim domu. Łokciowe - pomorskie - gmina smołdz

Tak jak już pisałem miejscowość oddalona o kilometr ma dostęp, my mamy już kable światłowodowe zakopane. W następnym tygodniu napisze do orange i będę czekał na efekty, choć dziś dostałem SMS od orange że moje zgłoszenie zostało przyjęte i w przeciągu tygodnia dadzą mi więcej informacji.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13299
  • 54533
  • 638

Brak dostępu do światłowodu, ale kabel położony przy moim domu. Łokciowe - pomorskie - gmina smołdz

@MikelB  i widzisz...za sprawą trzeba chodzić i pytać. Pisać i wymagać odpowiedzi.

Jesteś w sumie w nienajgorszej sytuacji. Cześć prac, których my nie widzimy została już zrobiona. Teraz pilnować efektów. Ja się pojawią ekipy robiące dziury w ziemi, dopytaj. Oni też sporo wiedzą. Każdy kontakt jest dobry...

 

@MikelB  Co jeszcze doradzę? 

Jedz przy okazji do sąsiedniej miejscowości i zerknij jak wygląda tam infrastruktura. Poszukaj słupków z oznaczeniem Orange, podpytaj znajomych...

Zerknij gdzie biegnie ten kabel wzdłuż Twojej miejscowości, czy zrobiono jakieś studnie dodatkowe, miejsce na OPP ( skrzynki dostępowe) ,wypusty z ziemi itp

Zawsze warto wiedzieć czego się spodziewać 

O tym wszystkim warto napisać w piśmie oficjalnym 

 

________________
* Scaliłem wpisy – Bartłomiej


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2574
  • 9237
  • 46

Brak dostępu do światłowodu, ale kabel położony przy moim domu. Łokciowe - pomorskie - gmina smołdz

@MikelB kabel sobie może biegnąć, pytanie czy będzie u Was coś robione? To nie działa tak że jak jest kabel to można się do niego podpiąć. To jest rozumowanie laików którzy nie znają się na telekomunikacji. Sprawdź wszystkie projekty POPC i z KPO. Czy gdzieś jest wzmianka o Waszej wsi. Jeśli jest to dobrze. To znaczy że ktoś będzie coś budował. Jeśli nie ma to pozostaje liczyć na własne inwestycje operatorów ale z tym jest problem bo im się to nie opłaca.