Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Banino, Światłowód - realizacja, a właściwie jej brak


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 61
  • 0

Banino, Światłowód - realizacja, a właściwie jej brak

Cześć!

Od dłuższego czasu czekam na dostępność światłowodu w mojej okolicy (Banino). Mimo, iż moja ulica oraz mieszkanie jest wpisane na liście POPC II nadal nie położono nawet infrastruktury nie mówiąc już o bezpośrednim podłączeniu. Momentem przełomowym był fakt wykopów na ulicach przyległych (niestety dalej nie mojej). No dobra, ale nie rozpisując się za dużo. Moja ulica posiada działki przyległe, które są własnością każdego mieszkańca i żeby powstała infrastruktura, musi zostać wrażona zgoda każdego takiego właściciela. W zeszłym roku gdzieś w czerwcu otrzymaliśmy już taką zgodę do wypełnienia, gdzie napisano że podwykonawcą będzie firma Teltech i z konkretną osobą należy się w tej sprawie kontaktować. Niestety od tamtego czasu do teraz zgody wcale nie zostały zebrane, obsługa zapewniała, że czekają na innych i dopiero potem będą zbierać, bo niby wiedzą kto jest już zdecydowany, ale nic to nie daje. Od dobrych 3 miesięcy nie ma już żadnych wiadomości (Pani podana do kontaktu już tam nie pracuje), a ich ostatnia mówiła, że na tym terenie niby działa negocjator Orange, którego nigdy nie widziałem. W związku z tą sytuacją chciałem zapytać czy ktoś z Was też miał taką sytuację, do kogo należy się najlepiej zwracać, co zrobić żeby powstała ta inwestycja skoro jest wpisana w projekt. Bardzo proszę o każde nawet szczątkowe informacje, bo na internecie radiowym długo nie da się ciągnąć 🙂 Dodatkowo dodam, że tamta firma przestała odpowiadać na jakiekolwiek wiadomości ode mnie mimo iż kontaktowałem się nie częściej niż raz na 2 miesiące, żeby nie zgrywać niecierpliwego. Proszę tylko wstrzymać się od komentarzy typu: bądź cierpliwy, po co się wyprowadziłeś na wieś, bo nie o to chodzi. Szukam jakiegoś sposobu i kompletnie nie wiem gdzie się teraz zwracać. Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.

 

 

 

__________________

*Doprecyzowanie nazwy tematu - moderator Wojciech.

10 ODPOW. 10

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód - realizacja, a właściwie jej brak

@xtml_ tu masz pełną  informację 

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz... 

Poczytaj i zdecyduj co zrobisz. Jakby co, pisz


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 61
  • 0

Banino, Światłowód - realizacja, a właściwie jej brak

@agat13 Mam to opracowane już i dalej nic nie wiem. Tam jest tylko jakiś numer telefonu w 8 pkt. Zadzwonię tam w poniedziałek, a może mają maila do porozumienia?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Banino, Światłowód - realizacja, a właściwie jej brak

@xtml_ jakieś wieści?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 61
  • 0

Banino, Światłowód - realizacja, a właściwie jej brak

Niestety żadne, podwykonawca TP Teltech nie odpowiada już na maile 😞


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Banino, Światłowód - realizacja, a właściwie jej brak

@xtml_  właśnie najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie ma kogo podpytać. I wcale nie chodzi o precyzyjne info kiedy będzie działało , ale nawet o ogólne plany...Szkoda, bo to by dawało poczucie zainteresowania czy chociaż odpowiedzialności lub troski o przyszłych klientów, którzy tak jak ja znajdują alternatywne  rozwiązania i to nie z powodu konkurencji na rynku, a właśnie jej braku...


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 61
  • 0

Banino, Światłowód - realizacja, a właściwie jej brak

No właśnie to jest smutne, od kiedy taka Pani tam już nie pracuje to przestali odpowiadać i teraz nie wiadomo nic. Ulice dalej już mają, a przez te fragmenty ulicy należące do mieszkańców i brak wszystkich zgód nic się nie dzieje 😞


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 61
  • 0

Banino, Światłowód - realizacja, a właściwie jej brak

Podbijam temat, nadal nic się nie dzieje, nie ma żadnych informacji. Ktoś ma pomysł co dalej zrobić? Radiowy internet już mnie dobija 😞

Anonim

Nie dotyczy

Banino, Światłowód - realizacja, a właściwie jej brak

@xtml_  nie ma kasy na inwestycje, musisz czekać 😎


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 61
  • 0

Banino, Światłowód - realizacja, a właściwie jej brak

Nowa informacja, firma która miała być podwykonawcą jest oznaczona jako tymczasowo zamknięta co może też oznaczać całkowite zamknięcie. Wiecie czy w takim przypadku zajmie się tym inna firma? Jak to się odbywa?