Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon z UPC a gniazdka Orange.

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 31
  • 126
  • 0

Telefon z UPC a gniazdka Orange.

Kilka lat temu moja babcia przeniosła numer stacjonarny z Orange (tradycyjna analogowa linia) do UPC. Do tej pory telefon był bezpośrednio podłączony pod modem. Wczoraj po odsunięciu szafki za telewizorem okazało się ze jest tam gniazdko, które było wcześniej używane za czasów umowy z Orange. Postanowiłem, ze podłączę je pod modem. W ten sposób uzyskałem sygnał w pozostałych gniazdkach (2x przedpokój i kuchnia). Wiem, ze pod jedno z nich musiała być kiedyś podłączona linia TP, czyli kable nadal zostały, bo po zakończeniu umowy nikt nic w mieszkaniu nie robil. Czy nie będzie problemu jeśli zostawię instalacje tak jak jest? Jeśli dobrze rozumiem w tym momencie sygnał „cofa się” w kierunku centrali. Mógłbym odłączyć kabel z puszki na klatce schodowej (jak na zdjęciu), ale od tego miejsca to chyba infrastruktura Orange, wiec wole się nie dotykać. 

9A73E6F2-2061-4D7D-8225-B812B50E63CA.jpeg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Telefon z UPC a gniazdka Orange.

Cześć nic nie będzie bo rozumiem że nie korzystasz z niej już czy w domu usuniesz linie czy nie to obojętnie. tobie nie wolno ruszyć jedynie linij na korytarzu a w domu jak jest stara już nie używana możesz robić z nią co chcesz.pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Telefon z UPC a gniazdka Orange.

Cześć nic nie będzie bo rozumiem że nie korzystasz z niej już czy w domu usuniesz linie czy nie to obojętnie. tobie nie wolno ruszyć jedynie linij na korytarzu a w domu jak jest stara już nie używana możesz robić z nią co chcesz.pozdrawiam


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Telefon z UPC a gniazdka Orange.

@grzes711 Od lat się zajmuje siecią i jesteś pierwszą osobą, która wpadła na taki pomysł. 

Potwierdzam: jeśli połączyłeś "wstecznie" sygnał z modemu UPC do instalacji Orange, to nie ma żadnej pewności, że ten numer nie będzie się "cofał" aż do centrali telefonicznej. Tu bym nie ryzykował takiego podłączenia...Jeśli jesteś pewien, że  kabel z mieszkania wychodzący na klatkę schodową to właśnie wyjście z lokalu możesz zerknąć gdzie wychodzi z lokalu i w samym lokalu przeciąć instalację zabezpieczając odpowiednio przewody, aby nie było zwarcia. Najlepiej jednak wcześniej odłączyć ten kabel w pierwszym gnieździe do którego wchodzi


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 31
  • 126
  • 0

Telefon z UPC a gniazdka Orange.

Może po prostu znajdę gniazdko do którego wchodziła linia Orange i odlacze kabelki. Wtedy nie będzie problemu, bo to co w mieszkaniu jest moje, tak? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Telefon z UPC a gniazdka Orange.

@grzes711 W gniazdku, które jest trazytem dla instalacji wchodzącej i dalszej domowej możesz odpiąć ten kabel przychodzący z klatki schodowej i wtedy zostanie sama instalacja wewnętrzna bez przyłącza z miasta. nie likwiduj go jednak na stałe, bo nie wiadomo kiedy się przyda. Uważaj jednak, aby nie zrobić zwarcia na przewodach pozostających w tym gniazdku jako instalacja wewnętrzna do UPC


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Telefon z UPC a gniazdka Orange.

@grzes711 Tak wystarczy przeciąć kabel nad drzwiami wiem jak mi powiedzieli technicy jak nakładali światłowód byle nie dotykać nic na korytarzu 🙂

 

@agat13  Koledze chodzi o kabel  w domu nie używany a nie na korytarzu przerabiałem to pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Telefon z UPC a gniazdka Orange.

@grzes711 Z praktyki wiem, że przecinanie nad drzwiami przy aktywnym wstecznym podłączeniu sygnału to niezbyt dobry pomysł. Sygnał niepotrzebnie będzie dochodził to miejsca przecięcia powodując możliwość zwarcia instalacji np przy malowaniu. Odłączenie i zabezpieczenie w gniazdku jest skuteczniejsze i prawidłowe. Jeśli umiesz, i jesteś pewny co do przebiegu i znaczenia kabli, lepiej to odłącz niż tnij

@Citi2017 Kabel nad drzwiami można obciąć tylko w przypadku wcześniejszego odłączenia go w gnieździe aktywnym do którego on dochodzi. Bez tego raczej bym tak nie robił, bo to praca na czynnym sygnale wstecznie podanym z modemu UPC i rozchodzącym się między innymi przez to gniazdo na lokal


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Telefon z UPC a gniazdka Orange.

@grzes711  zawsze możesz zadzwonić na infolinie by go odroczyli w razie czego lub za pytać   @agat13  może mieć racji chyba że masz puszkę nad drzwiami  to odłącz w niej 🙂 kabelki @agat13 u mnie technicy sami przecięli i nic nie wyłączali w  puszkach tak szczerze 🙂