Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Agregacja problem Sokołów Podlaski


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Agregacja problem Sokołów Podlaski


@magikserwisnapisał(-a)

Widzę, że już sobie wyjaśniliście, więc nic nie dodam ani ujmę. Wątek dotyczy konkretnego BTS.

 

Ale takie małe postscriptum, bo tego nikt nie zauważył. Mikrotik SXT kat.6 ma 2 złacza 100Mbit. Zatem jak zrobiłem na nim okolice 180Mbit? Z drugim mikrotikiem (RB800 z kartą 2,4 i 5GHz jako domowy AP) bonding 😉


O ten cud mi chodzi 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 24
  • 0

Agregacja problem Sokołów Podlaski

Przecież już pisałem, zrobiony na mikrotikach bonding layer2 "balance rr". Transfer rozkłada się na dwa interfejsy eth, drugim mietkiem oprócz tego LTE jest RB800, a na dach idą dwie skrętki. B.prosta funkcja w mikrotiku. Na RB800 dodatkowo jest uruchomione mnóstwo innych usług, w tym dynamiczny podział łącza, VPN'y do innych urządzeń, 2 apeki 2,4 i 5 giga i wiele innych. 

 

https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Interface/Bonding#balance-rr

 

A tak to wygląda(ło) w praktyce (w załączniku).

 

test bonding.jpg

 

 

 

 


test bonding.jpg

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Agregacja problem Sokołów Podlaski

@magikserwis miałem to właśnie tłumaczyć @jaryn  owi ale sobie pomyślałem, że nie chce mi się z nim przepychać bo znowu by stwierdził pewnie coś o mnie więc zaczekałem aż sam mu wyjaśnisz. Mikrotik dobra rzecz. Sam sobie zrobiłem podobnie. Tylko, że 3 wany. 1 isp radiówkaa 2 orange i tu mam video passa i social passa  i 3 isp na noc play pakiet nielimitowany. W Video Passie z serwisów trochę idzie więc przy radiówce jako podstawowe łącze o parametrach 40/5 na ktorej i tak przez większość czasu jest w okolicy 12-30 down łatwo się to zapcha. Był niższy pakiet 30/4 i to minimum ktore zapewniał isp ale upload niższy był no i czasem jest te 40Mb . Problemem podejrzewam, że jest tu to że technik przyjechał zamontował antenę na oko nie sprawdził nawet parametrów. Były isp też radiówka miał mega słabsza ofertę 4/0,5 w podobnej kwocie ale on na miejscu sprawdzał parametry a ci z gotowcem przyjechali i tylko na oko nakierowali. To na pewno w tym jest problem gdyby sprawdzili i poprawili może i by było te 40 cały czas prawie. Trudno nie o tym tu mowa. W dzień mi leci 1+2 isp  (1 wszystko oprócz stron z video i social passa 2gi tylko video i social pass) w ten sposób odciążam radiówkę a gdy jakaś awaria to i tak mogę przełączyć na isp2 z całością ruchu. W nocy przełącza mi na 3 isp. Wszystko wpięte do MikroTik hEX RB750Gr3 który planuje wymienić na hap ac2. Do tego jak wspominałem kilka AP, żebym miał zasięg full po całym domu. A jeszcze czasem wepnę router w to na którym siedzi karta z tm jak potrzeba. Routery z internetem mobilnym oczywiście w bridgu i z wyłączonym wifi wszystkim zarządzam z hEX'a