Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

5m do skrzynki a i tak nikt nie chce podłaczyć usługi

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 9
  • 0

5m do skrzynki a i tak nikt nie chce podłaczyć usługi

Dzień dobry, problem jest taki że do skrzynki mam 5m, jest w bramie obok na wysokości mojego mieszkania, blok jamnik niski, za oknem mam daszek przyległego budynku po którym przebiegają różne przewody, pracy jest nie wiele wystarczy około 5m peszla z przewodem, nawet przewiertów nie trzeba robić bo są przelotki na instalacje antenowe.

Rozmawiałem z 3ema operatorami którzy mają tam światłowód i nawet technika nikt nie chce wysłać, ręce mi ją opadają mam mobilny który raz jest ok a raz wiadomo. 

 

 

_______________

*Temat przeniesiony z działu "Internet domowy", oraz doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

5m do skrzynki a i tak nikt nie chce podłaczyć usługi

@TeekaTu nikt ci konkretnej daty, czy odpowiedzi co należy zrobić nie poda...Możemy naprowadzać na trop, na rozwiązania tego problemu, które prześledziliśmy u naszych forumowiczów . Nie ma gotowej recepty na to, że operator mając 4 budynki przyklejone do siebie robi inwestycję w jednym z nich. Adres jest adres. W bazie danych obiektów z dostępem go nie ma i koniec. Nie wywrzesz żadnego nacisku na Operatora. tym bardziej przez nas..Wpłyń na opiekuna w Orange, niech wystosuje zapotrzebowanie na "dorejonizowanie"  (chłopaki nie krzyczcie) zgodnie z zamówieniem i już. On może, my nie. Pisz (nawet do Skierniewic, bo ślad to ślad, a samo nie przyjdzie), dzwoń, sprawdzaj. jedno wiem-nie składaj broni, bo nic nie będziesz miał...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19
Anonim

Nie dotyczy

5m do skrzynki a i tak nikt nie chce podłaczyć usługi

@Teeka  odwiedzałeś salony firmowe? Bo w partnerskich nic nie załatwisz, tak poglądowo > mapa zasięgu Orange. 



Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

5m do skrzynki a i tak nikt nie chce podłaczyć usługi

Jeśli aż trzech operatorów nie chce wysłać technika, to tylko znak, że administracja bloku ma zaporowe warunki.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 9
  • 0

5m do skrzynki a i tak nikt nie chce podłaczyć usługi

Tak, byłem, rozkładają ręce bo to inna brama dostałem parę kartek z teklaracjamindo wypełnienia przez sąsiadów, ale rozpatrują to tylko pod kątem podłączenia klatki schodowej jako całość a nie wykorzystania istniejącej instalacji która jest w zasięgu ręki. Adres Wrocław  zakrzowska 17 barak usługi a 19 światłowód do 1gbs.... 😞


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 9
  • 0

5m do skrzynki a i tak nikt nie chce podłaczyć usługi

To jest wspólnota kilku mieszkań, zakładam że właśnie dlatego nikt nie ma zamiaru się tam wybierać 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

5m do skrzynki a i tak nikt nie chce podłaczyć usługi

Okej, ale wg danych u Ciebie jest instalacja pozwalająca na prędkość min. 30 Mbps. Więc wszystkie naciski administracyjne przez UKE nie będą możliwe.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 9
  • 0

5m do skrzynki a i tak nikt nie chce podłaczyć usługi

Według ofert operatorów to max do 20 i miałem tą usługę przez długi czas prędkość w porywach 17mbs na ogół było 14-15 dlatego zmieniłem na mobile o ile prędkość czasami przyzwoita to pingi nie miłosiernie skaczą. 
Gdyby była faktycznie oferta 30 i osiągał bym prędkość około 25 to nawet bym się nie przejmował i czekał na swoją kolej, ale nie było takiej oferty a kwoty jakie trzeba płacić za niskiej jakości usługi nie kalkulują się. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

5m do skrzynki a i tak nikt nie chce podłaczyć usługi

Porównujesz jedynie oferty dla klientów indywidualnych. A to nie całość. Jeśli jest wspólnota, to pora oficjalnie zwołać zebranie, wybrać przedstawiciela z uprawnieniami i kontaktować się jako wspólnota z operatorami.

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

5m do skrzynki a i tak nikt nie chce podłaczyć usługi


@Piotrekk85napisał(-a)
Okej, ale wg danych u Ciebie jest instalacja pozwalająca na prędkość min. 30 Mbps. Więc wszystkie naciski administracyjne przez UKE nie będą możliwe.

a jeżeli nawet, to skąd ta wiara w moc UKE? W jednym z pism z UKE przeczytałem:

 


ktoś z UKE napisał:
Pragnę dodatkowo poinformować, że Prezes UKE nie dysponuje narzędziami prawnymi, które pozwoliłyby zobowiązać przedsiębiorców telekomunikacyjnych do objęcia zasięgiem określonych lokalizacji.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

5m do skrzynki a i tak nikt nie chce podłaczyć usługi

Tak, ale jeśli jakiś operator chciałby położyć nowe kable, to musi wystąpić zgodę do właściciela. Nie wiem czy macie formalnie jedną osobę jako reprezentanta. Podejrzewam, że nie. Wtedy operator może skorzystać z przepisów covidowych lub ogólnych. Ale fakt, że pod tym miejscem jest internet (nie jest to tzw biała plama) powoduje to, że decyzji administracyjnej w zakresie dostępu do posesji nie będzie.