Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

5G może w końcu coś się ruszy.

ROZWIĄZANE

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 702
  • 2658
  • 22

5G może w końcu coś się ruszy.

@_Artek_ 

Nie jest mi potrzebne te 600-800Mb ale stabilne 150-200Mb by się przydało.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 337
  • 2

5G może w końcu coś się ruszy.

Zależy czy potrzebujesz do telefonu, czy jako łącze do domu/pracy. Obecnie jako podstawowe łącze mam magentowe LTE i już teraz to oznacza stabilne 130-150Mb/s (taryfa bez limitu danych i prędkości).

Po wejściu 5G liczę na oferty z porządnym FWA, bez limitu danych w standardzie, a zamiast niego mam nadzieję przejdziemy na limity prędkości łącza. Przy częstotliwości ponad 3GHz i tak w zasadzie bez modemów zewnętrznych się nie obejdzie, a bez widoczności optycznej modemu z masztem osiągi raczej nie przebiją dzisiejszego, agregowanego LTE. W smartfonie tak naprawdę z N78 skorzystamy (w sensie: osiągnięcia satysfakcjonującej prędkości, nie tylko podłączenia się) wyłącznie siedząc na zewnątrz, blisko masztu. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

5G może w końcu coś się ruszy.

Ja chciałbym uwolnienia światłowodu w tym sensie że jeżeli jest łącze FTTH to każdy może sobie wybrać "kolor" tego FTTH a w tej chwili najbardziej korzystną ofertą dostępną w mojej lokalizacji jest TV od innego operatora światłowód od orange i abonament komórkowy w jeszcze innym kolorze 5G mogłoby w tej sytuacji dużo zmienić. "uwalniając niejako prędkości "światłowodowe" na sieci 5G. ale to jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie. 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 702
  • 2658
  • 22

5G może w końcu coś się ruszy.

@pikerpl 

Też mam mobilny na cały dom + router ZTE MC888... cóż, zależy do czego kto jego używa. Obecnie mi się waha 70-200Mb i stabilne np. 150Mb by się mi przydało i wystarczyło.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 337
  • 2

5G może w końcu coś się ruszy.

U mnie się wahało na MC801a, wymieniłem na MC889 i mam święty spokój. Ping spadł do około 15ms, download się w miarę ustabilizował w ramach mniej więcej 130-150Mb/s, a upload diametralnie skoczył z 20Mb/s do około 50Mb/s, co było dla mnie szczególnie ważne i zdecydowało o zewnętrznym modemie. Jak włączę pseudo-5G, to download spada do około 100Mb/s, za to upload rośnie do około 70Mb/s, więc mam prawie symetryka. xD

 

Na "prawdziwym 5G" liczę, że będzie dało się osiągnąć te 300Mb/s. 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 702
  • 2658
  • 22

5G może w końcu coś się ruszy.

Orange Polska odebrał 20 grudnia 2023 roku od Urzędu Komunikacji Elektronicznej decyzję rezerwacyjną 5G, ma 14 dni na zapłatę - poinformował PAP Biznes rzecznik Orange Polska Wojciech Jabczyński.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/orange-polska-uke-decyzja-rezerwacyjna-5g

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

5G może w końcu coś się ruszy.

To teraz chwalcie się co macie w paskach operatora:D 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1628
  • 7081
  • 52

5G może w końcu coś się ruszy.

Francuskie Orange używa chmury Google do rozwoju 5G: Orange Case Study  |  Google Cloud


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

5G może w końcu coś się ruszy.