Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód na sieci Voice-net


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 104
  • 0

Światłowód na sieci Voice-net

Czy ma ktoś z Was światłowód na sieci Voice-net? Jak Wasze wrażenia dotyczące jego działania? Czy mieliście problem z instalacją usługi (podpięciem z słupa)?

 

________________
* Przeniosłem z działu Internet domowy – moderator Michał

11 ODPOW. 11

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13538
  • 55346
  • 662

Światłowód na sieci Voice-net

@Glut  ten operator świadczy usługi Orange na swojej sieci. Parametry tych usług ( oczywiście dozwolonych prędkości na sieci innego operatora, czyli max 600Mb/sek i tylko dla indywidualnych klientów) nie mogą odbiegać od takich samych na sieci Orange. Jedynie obowiązkowo instalowany jest dodatkowy ONT zewnętrzny i instalacja może być dwuetapowa, linia i ONT i później usługa czyli modem i resta sprzętu wedle zamówienia.

Technicy z Voice net-u założą linie i będą ją konserwować. Modem i reklamację będzie załatwiał technik od partnera Orange . Znów dwupodzial obowiązków i kompetencji, ale Ciebie to nie dotyczy jako klienta 

Będzie działać i tyle 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 104
  • 0

Światłowód na sieci Voice-net

Play z Voice się od stycznia nie mogą dogadać co do przyjazdu techników. Chyba im podziękuję i spróbuje z Orange.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13538
  • 55346
  • 662

Światłowód na sieci Voice-net

@Glut  taki czas dogadywania nie wróży nic dobrego na przyszłe problemy w trakcie działania usługi...

Zawsze na styku dwóch operatorów muszą czasem iść iskry, ale przy dobrym przełożeniu ustaleń i umów miedzyoperatoeskich na współpracę, a nie przerzucanie winy za niepowodzenia, to może się udać.. 😁


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 104
  • 0

Światłowód na sieci Voice-net

@agat13Jest dokładnie jak piszesz tylko się winą przerzucają.😞


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2636
  • 9523
  • 47

Światłowód na sieci Voice-net

@Glut z małymi lokalnymi firmami często są problemy bo mają słaby personel i idą po kosztach. Dobremu technikowi od sieci światłowodowej trzeba dobrze zapłacić a to nie jest już na rękę właścicielowi firmy zatrudnia więc kogo popadnie. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 104
  • 0

Światłowód na sieci Voice-net

@marder Trudno się z Tobą nie zgodzić.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13538
  • 55346
  • 662

Światłowód na sieci Voice-net

@marder  tu bym się nie zgodził do końca. Mam net z małej lokalnej firmy i znam techników. Razem robiliśmy przyłącze do mnie do domu. 

Nie mam nic do zarzucenia ich wiedzy i doświadczeniu 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 104
  • 0

Światłowód na sieci Voice-net

Zlecenie w Play zamknięte. W Orange zamówione, zobaczymy co z tego wyniknie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13538
  • 55346
  • 662

Światłowód na sieci Voice-net

@Glut  instalacja, a co by miało???