Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

3 telefony - kompletny brak zasięgu

ROZWIĄZANE

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

3 telefony - kompletny brak zasięgu

witam serdecznie,

 

posiadam aktualnie 3 numery orange na firmę. Aktualnie od kilku miesięcy używanie telefonu do dzwonienia czy wysyłania sms jest praktycznie nie możliwe w mojej lokalizacji (nowe drzewce). Nie ma znaczenia czy jestem w domu, na balkonie czy w innej wsi obok; czy mam nowy telefon czy starą nokie. W każdej wiosce obok jest ten sam problem. Najbliższy BTS jest 6km stąd i kompletnie nic nie daje. W plusie są 1-2 kreski i można normalnie się komunikować.

Zgłaszałem wielokrotnie problem zasięgu jak i inni sąsiedzi to nas kompletnie olano. BOK we Wschowie wie o problemie i nic z tym nie zrobi. Dostajemy z infolinii tylko, że może za rok wezmą sprawę pod uwagę przy rozbudowie sieci.  No niestety jest to kpina z klienta. Muszę specjalnie używać VOIP przez kompa, aby z klientami rozmawiać bez zrywania połączeń. Na telefon nawet sms z banku nie przychodzą...

 

Czy w tym przypadku jest jakakolwiek możliwość zerwania umowy z Orange?

Po ostatniej rozmowie zaproponowali całe 30% rabatu na jedną fakturę - i co z tego jak nie można się skutecznie komunikować?

 

Proszę o rady.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

3 telefony - kompletny brak zasięgu


@w0lfnapisał(-a)

Korzystam z VOIP od firmy spikon przez neta i aplikacje desktopową.


To zmienia postać rzeczy. 

Proponuję zgłosić prośbę o uruchomienie nadajnika, al e to jest długa droga (pozwolenia/protesty itp).

 

Jest pozwolenie na nadajnik T-Mobile (a więc będzie też dostępny Orange) w miejscowości Krzepielów, ale to będzie zasięg jak w Plus. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

3 telefony - kompletny brak zasięgu

Bardzo trudny temat i rozumiem Cie doskonale, natomiast nie stanowi to podstawę do zerwania umowy Emotikon: Smutny

 

Pozostaje zgłaszać problem i to najlepiej poprosić innych, którzy mają Orange, aby sieć miała pogląd z kilku numerów.

 

Niestety muszę też napisać o VoiP, że korzystanie w formie przekierowania z tych numerów jest niedozwolone. Ale to tylko moje ostrzeżenie.

 

nie wykonywać połączeń, które są w dalszej kolejności przekierowywane za pomocą dowolnej technologii, a w szczególności w technologii POTS oraz transmisji danych VoIP (Voice over Internet Protocol);


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

3 telefony - kompletny brak zasięgu

Korzystam z VOIP od firmy spikon przez neta i aplikacje desktopową.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

3 telefony - kompletny brak zasięgu


@w0lfnapisał(-a)

Korzystam z VOIP od firmy spikon przez neta i aplikacje desktopową.


To zmienia postać rzeczy. 

Proponuję zgłosić prośbę o uruchomienie nadajnika, al e to jest długa droga (pozwolenia/protesty itp).

 

Jest pozwolenie na nadajnik T-Mobile (a więc będzie też dostępny Orange) w miejscowości Krzepielów, ale to będzie zasięg jak w Plus. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

3 telefony - kompletny brak zasięgu

A próbowałeś skorzystać z Wifi Calling?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

3 telefony - kompletny brak zasięgu

Tak, aktualnie tą apkę testuję. Działa w miarę dobrze, ale niestety pole wifi w chacie 300m2 jest małe nie licząc podwórka. Druga sprawa apka lubi się zawiesić; czasami zadzwonić nie można (sygnału nie ma mimo routera pod nosem); no i wiadomo trzeba mieć wifi cały czas inaczej ktoś się nie dodzwoni do mnie. A 2 telefony nie mają obsługi aplikacji (stare są). A i też sms nie obsługuje póki co.

 

Mając konto na firmę muszę przelewy sms potwierdzać i tak średnio 5-6 razy muszę wysłać z telefonem na balkonie. Przy dobrych wiatrach czasami sms przyjdzie. Jak nie to dopiero z apki w mieście wysyłam przelewy...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

3 telefony - kompletny brak zasięgu

A Twój bank nie ma jakiś tokenów internetowych?


A co do pytania o rozwiązanie umowy, raczej słabe szanse. Złóż reklamację w Orange. Potem skorzystaj może z postępowania przy UKE lub jakiś innych trybów polubownych dla firm.

Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

3 telefony - kompletny brak zasięgu

@w0lf

▬▬▬

Pokaż szczegóły
Jeszcze na marginesie Mrugający robot przypomnę jedną z najpożyteczniejszych zasad panujących na NO:
Jak rozmawiać na Nasz Orange? Jak rozmawiać na Nasz Orange?

Pracuję w Orange
  • 47
  • 26
  • 0

3 telefony - kompletny brak zasięgu

Jeśli zasięg WIFI jest słaby - może spróbuj WIFI Extendera ?

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Pozosta%C5%82e-urz%C4%85dzenia/WiFi-Extender/ta-p/67

 

Aplikacja do VoWIFI jest dostepna :

https://www.orange.pl/view/aplikacja-wifi-calling