Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

17 pominiętych domów

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 40
  • 0

17 pominiętych domów

@marder jakieś klapy/studzienki oznaczone tp (jeśli się nie mylę to od neostrady) 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 40
  • 0

17 pominiętych domów

@marder czego dokładnie zdjęcia dodatkowo zrobić? 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

17 pominiętych domów


@Oczekiwacznapisał(-a)

@marderczego dokładnie zdjęcia dodatkowo zrobić? 

 


Słupków, pokryw studni. Jeśli to faktycznie Orange to dziwię się że jeszcze tam nie podeszli ze światłem. Tam macie jakiś zarząd osiedla czy każdy domek to mała wspólnota ?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 40
  • 0

17 pominiętych domów

@marder do każdego domu jest doprowadzona neostrada orange; jakby jest niby zarząd; jedna rodzina zajmuje się sprawami typu jakieś remonty części wspólnych i dawno temu był poruszony temat światłowodu. mogę podesłać jakiś fragment konwersacji


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

17 pominiętych domów


@Oczekiwacznapisał(-a)

@marderdo każdego domu jest doprowadzona neostrada orange; jakby jest niby zarząd; jedna rodzina zajmuje się sprawami typu jakieś remonty części wspólnych i dawno temu był poruszony temat światłowodu. mogę podesłać jakiś fragment konwersacji


Pytam bo procedura jest taka że powinien się pojawić człowiek z Orange (może być też forma listu, maila) z wzorem umowy na udostępnienie nieruchomości w celu budowy sieci FTTH. To jest początek i znak że firma chce tam inwestować. Jeśli nic takiego nie miało jeszcze miejsca to może jesteście w jakiś odleglejszych planach. Zakładamy oczywiście cały czas że są warunki techniczne czyli jest tam neostrada i w okolicy trwała budowa światłowodów.     


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 40
  • 0

17 pominiętych domów

@marder popatrzyłem w konwersacje sprzed kilku miesięcy i chcieli robić to po 2 żyłowej miedzi XD; że niby może iść do 900m miedzią (???) przecież orange oferuje ftth - fiber to the home XD; albo że niby rozkopią całe osiedle na kosz mieszkańców albo powieszą jakiegoś pająka nad osiedlem... niestety temat ucichł chyba gdzieś w grudniu... była tęż opcja żeby rozwiesić światło po dachach ale chyba sąsiedzi się nie zgodzili. miała być kiedyś wizja lokalna ale nikt nigdy nie przyjechał. tak teoretycznie to gdzie do orange zgłosić żeby się zajęli?

Anonim

Nie dotyczy

17 pominiętych domów


@Oczekiwacznapisał(-a)

@marderdo każdego domu jest doprowadzona neostrada orange; jakby jest niby zarząd; jedna rodzina zajmuje się sprawami typu jakieś remonty części wspólnych i dawno temu był poruszony temat światłowodu. mogę podesłać jakiś fragment konwersacji


Jeśli jest Internet i może oszacowany na +/- 80Mb/s, to z dofinansowania światłowód szybko nie zawita, operator musiał by na swój koszt światłowód kłaść, inna kwestia to zainteresowanie światłowodem, bywa że z 25 osób z domków, tylko 5 chce światłowód, wtedy projekt nie ma racji bytu, musi być 3/4 chętnych lub wszyscy.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 40
  • 0

17 pominiętych domów

@marder ze wszystkich stron dookoła osiedla jest dostęp w domkach jednorodzinnych (bo takie są w okolicy :)) ale osiedle mają gdzieś... conajmniej 8 osób podłączyłoby się jakby podciągnieli światełko... prawie połowa domów.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 40
  • 0

17 pominiętych domów

@Anonim dostęp jest do 10 Mb/s 80 by było po światełku później po miedzi... 

Anonim

Nie dotyczy

17 pominiętych domów

@Oczekiwacz  kto weżmnie taką inwestycję na 8 osób, to się nigdy nie zwróci 😐

To że dostęp 10Mb/s jest ok, ale ile faktycznie tam oznaczono, bo jak więcej to z dofinansowania nici, wtedy tylko Operator na własny koszt sieć musi zrobić.