Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światlowód z popc - kable


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

światlowód z popc - kable

Witam. Jeśli chodzi o światłówód z popc na wsi to połączenie z glówną centralą i autostradą światłowodów jest kablowe? Miedzy wsiami są duże odległości ,wiec pytam czy unia wymagała wszystko po kablu a nie np: radiolini.

________________
* Przeniesione z działu Zakup nowej oferty – moderator Kinga

12 ODPOW. 12

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

światlowód z popc - kable

@MiloszPL  internet światłowodowy to tylko i wyłącznie kable (włókna światłowodowe) nie są to żadne łącza radiowe (internet radiowy to inna technologia).

Tu możesz poczytać o poszczególnych technologiach Internet radiowy, LTE, światłowód – czym się różnią? | Systel Systemy Teleinformatyczne.

Program Polska Cyfrowa POPC opiera się na rozbudowie infrastruktury światłowodowej czyli na kablach/włóknach światłowodowych.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

światlowód z popc - kable

Niektorzy operatorzy lokalni stosują połączenia radiowe w światłowodzie. To oni miedzy wsiami  kopią, żeby położyć światłowód?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

światlowód z popc - kable

@MiloszPL różni operatorzy, różne pomysły. Spotkałem się z mieszaniem tych technologii. Radiolinii poźniej FTTH i odwrotnie, ale to każdy operator Ci po swojemu wyjaśni. Swoją droga, ułożenie czy  podwieszenie dziś światłowodu, czy skorzystanie z infrastruktury innego, większego operatoea, to normalne i wcale nie jest to super kosztowne


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

światlowód z popc - kable

ale popc to wszystko jest po kablu? Nie może być mieszaniny?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

światlowód z popc - kable


@MiloszPLnapisał(-a)

Niektorzy operatorzy lokalni stosują połączenia radiowe w światłowodzie. To oni miedzy wsiami  kopią, żeby położyć światłowód?


@MiloszPL może zdarzyć się tak że do pewnego momentu jest położony kabel światłowodowy a dalej za pomocą specjalnych urządzeń internet przesyłany jest radiowo.

Ale technologia światłowodowa polega na przesyłaniu wiązki światła na odległość a do tego potrzebny jest kabel/włókno światłowodowe.

Edit.

Nie spotkałem się aby w ramach POPC był budowany internet w technologii radiowej.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

światlowód z popc - kable

czyli w ramach popc mam pewnosć ,ze nawet jak będzie burza, śniezyca to będzie działać?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

światlowód z popc - kable

@MiloszPL  w ramach FTTH, bo to technologia przesyłu, a POPC to tylko projekt unijny dofinansowania rozbudowy sieci FTTH. Tak..... W ramach tego projektu budują tylko FTTH czyli technologie niewrażliwe na śnieżyce


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

światlowód z popc - kable


@MiloszPLnapisał(-a)

czyli w ramach popc mam pewnosć ,ze nawet jak będzie burza, śniezyca to będzie działać?


@MiloszPL jeżeli będziesz podłączony do internetu w ramach inwestycji POPC to możesz mieć pewność że będzie to kabel światłowodowy i żadne warunki atmosferyczne nie wpłyną na odbiór sygnału/usług. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

światlowód z popc - kable

To mam rozumieć, że unia nie pozwala na takie zabiegi jacy stosują lokalni dostawcy?