Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podpięcie światłowodu 3 metry od domu - problem


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 0

Podpięcie światłowodu 3 metry od domu - problem

Witam!

Kontaktowałem się z lokalnym oddziałem Orange (38-300, Gorlice) w celu ustalenia szczegółów podpięcia światłowodu do budynku który ma nowy numer domu i nie jest naniesiony na mapy. Otrzymałem informację że w ciągu 6 tygodni zjawi się ktoś z centrali, i naniesie poprawkę na mapę.

Wiem, że u was pewnie też dużo pracy i mało czasu, ale...

Słup stoi od budynku około 4-5 METRÓW i zasila całą ulicę oprócz mojego domu.

Mija czwarty miesiąc, a kontaktu nadal brak. 

Może tutaj uda mi się z kimś skontaktować, bo moja cierpliwość już się kończy, a nie chciałbym dodać w załączniku wideo, w którym pokaże jak mój samochód bardzo gładko radzi sobie z tym słupem (Bo po co mi słup jak mi się do niczego nie przyda? ;))

Czekam na kontakt, prosiłbym o względnie szybką reakcję ;))

 

Pozdrawiam, 
A.

________________
* Przeniesione z działu Szukam oferty – moderator Kinga

10 ODPOW. 10

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podpięcie światłowodu 3 metry od domu - problem

@ArkplTo jest forum samopomocowe i tu nie znajdziesz kontaktu bezpośredniego ze służbami Orange.

Jedynie możemy poradzić co zrobić (przekleję z postu dzisiejszego innego postodawcy)

 

"Ustal beneficjenta/wykonawcę. Spróbuj sprawdzić na stronie https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/ czy Twój adres (te ominięte) są ujęte w programie POPC. Jeśli są ujęte napisz do zespol_popc@cppc.gov.pl z prośbą o podanie terminu realizacji czy choćby statusu sprawy. Możesz też zgłosić Białą Plamę na bialaplama@cppc.gov.pl 

Jeśli nie, to pisz do Skierniewic (Orange Polska S.A.. ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice) pismo poleconym o dorejonizowanie Twojego adresu do projektu POPC

Możesz o to samo zapytać (dorejonizowanie) w telepunkcie i na infolinii. Możesz próbować złapać wykonawców inwestycji i podpytać o szczegóły- telefon kontaktowy do kierownika itp

Możesz podać przybliżone dane adresowe, może my coś wydłubiemy...

Im więcej podejmiesz kroków w sprawie, tym większe prawdopodobieństwo sukcesu"

Jak widzisz sprawa podobna...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 0

Podpięcie światłowodu 3 metry od domu - problem

Dziękuje za odpowiedź.

Przesyłam w załączniku miejsce lokalizacji.

Dzwoniłem, pisałem.. Nic.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podpięcie światłowodu 3 metry od domu - problem

@ArkplProjekt POPC rządzi się swoimi prawami. To, że pominięto Twój akurat dom to przypadek. Można dopisać do listy adresów projektu, bo w minimalnym procencie to elastyczna lista. beneficjent ma możliwość usunięcia np trudnych do wykonania adresów (z powodów proceduralnych czy problemów użyczenia własności do inwestycji), to i ma możliwość dopisania innych...

Tu jest sytuacja korzystniejsza, bo skoro piszesz, że słup stoi 3m od domu, to jeśli na Twoim gruncie, jest to jakiś argument przetargowy (o ile wyrażałeś zgodę na postawienie słupa w dobrej wierze, że będziesz miał światłowód). Pisz więc do Skierniewic i przytaczaj te argumenty zadając pytanie o słup na Twojej posesji i korzyści operatora, a Twój zawód brakiem możliwości technicznych.

Swoją drogą do Zespołu POPC tez można napisać, to nie zaszkodzi. Może odgórnie zaliczą Twój adres do puli tego projektu, jako, że zostałeś jeden z całego rejonu bez netu


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Podpięcie światłowodu 3 metry od domu - problem

@Arkpl Nie napisałeś czy słup stoi na Twojej posesji czy w pasie drogi. Druga kwestia to jaki to słup? Betonowy energetyczny, czy drewniany. Jeśli dom ma nowy numer to zakładam, że został niedawno wybudowany. To tłumaczy dlaczego Cię pominięto. Plany inwestycji tworzy się na długo przed pierwszym wbiciem szpadla. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 0

Podpięcie światłowodu 3 metry od domu - problem

Słup stoi na mojej posesji, postawiony specjalnie w tym celu (tylko światłowód) Słup oczywiście betonowy, nawet podwójny. Dom miał już numer podczas zgłoszeń. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podpięcie światłowodu 3 metry od domu - problem

@ArkplTym bardziej bym pisał, że przecież użyczyłeś posesji dla innych, a TY?????

Oj, nieładnie ze strony Operatora 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 0

Podpięcie światłowodu 3 metry od domu - problem

Prosiłbym o podesłanie maili do Orange, bo żadnego nie mogę znaleźć a strony na które mnie przekierowuje z wyszukiwarki już nie istnieją.. Dziękuje.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Podpięcie światłowodu 3 metry od domu - problem

@Arkpl  niestety kontaktu mailowego z Orange nie ma (kiedyś był) pozostają kontakty: z infolinią - telefoniczny lub czat, pisemny na adres Orange Polska SA ,  Jagiellońska 34 ,  96-100 Skierniewice

Kontakt z Orange | Orange Polska


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 13
  • 0

Podpięcie światłowodu 3 metry od domu - problem

Dla informacji innych, może ktoś ma podobny problem.

Wygrzebałem informację że Orange pod względem operatora technicznego współpracuje z Ine* oraz Tauro**. Mój rejon obsługuje Tauro* (Celowo nie podaje pełnych nazw, nie wiem czy to zgodne z regulaminem, ale każdy wie o co chodzi) 

Napisałem maila również do nich i dostałem numer sprawy, więc podejrzewam że się tym jakoś zajmą. Może się nie udać, ale jak to mówią "Próba nie strzelba" 🙂 

Będe prowadził wątek do momentu dodania screenshot'a z testu prędkości już w FTTH.

 

Do tej pory otrzymałem bardzo dużo pomocy ze strony użytkowników za co bardzo dziękuje. 

 

Orange pod względem BOK to totalna porażka. Te słowa kieruje głównie do Rafała L. być może śledzi temat, to z tobą wczoraj spędziłem półtorej godziny na linii, 20 minut bez żadnej odpowiedzi 🙂 Wiem że " To wykracza poza wasze kompetencję " Ale stwierdzam, że w takim razie wystarczy bot Max ;))