Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód paranoja


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

światłowód paranoja

Jestem mieszkancem niewielkiej miejscowosci na Pomorzu. Kiedy zaczeły sie pierwsze prace nad światłowodem w gminie, zgłosiłem zainteresowanie, tak w punkcie stacjonarnym orange, a dla pewności i w urzedzie gminy. Potem jeszcze regularnie na infolinii orange byłem informowany o tym, że beda sie ze mna kontaktować gdy mozliwośc modernizacji instalacji pojawi sie u mnie. Czekałem. Zero odzewu. Jakieś 2 miesiaće temu zauważyłem technika orange pod moim oknem, w studzience. Zapytałem czy to prace zwiazane ze światłowodem, potwierdził, ale nie umiał powiedzieć kiedy ja bede mógł skorzystać. Dziwne, kable w koncu pod moim oknem. 2 tygodnie temu znajoma, mieszkająca na soiedlu małych bloków powiedziała mi, że ma juz światłowód i dała i numer do techników. Zadzowniłem, pan poprosił adres do weryfikacji i powiedział, że mogę mieć światłowód, ale najlpiej jakbym zgodził sie na pakiet z tv i telefonem. Nie potrzbuje tego, ale chciałbym generlanie droższą opcje internetu niz teraz mam, wiec to korzyśc dla firmy. Od 3 dni cisza.

 

Prosze mi powiedziec czy tak wygląda polityka firmy i dbałość o klienta??? Musze sie prosić, wydzwaniać, sprawdzać dostępność, a firma ma klienta gdzieś???

23 ODPOW. 23

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

światłowód paranoja

@abier Ty jesteś klientem i decydujesz o tym czego potrzebujesz i co chcesz mieć. To, że akurat oferta handlowa jest lepsza czy gorsza dla tych czy innych pakietów jest drugorzędna sprawą i tylko pobożnym życzeniem handlowca. Wejdź na stronę Orange i zweryfikuj możliwość założenia FTTH. Link jest niżej na czarnym pasku " sprawdź zasieg" i złóż zamówienie przez stronę w opcji, która potrzebujesz...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

światłowód paranoja

No ja decyduję. Ale kiedy chodzi o przedłużenie umowy to miałem non stop telefony, bo firmie zależało na kliencie. A teraz? Komuś zależy? No ale ok, sprawdzałem regularnie i nic. Na infolinii nikt nic nie wie. Dostałem info od znajomej że ona ma juz swiatłowód. Dalej do mnie nikt nie dzwoni. Sam musiałem wydębić numer telefonu, ale do techników. ten mnie informuje, że mogę. Czyli oficjalnie, poprzez stronę ornage nie ma mozliwosci, ale technik ornage mówi, że jest.

 

Czy to jest poważne? Czy ktoś nad tym panuje? To jest profesjonalizm firmy? No wejdę na stronę i widze tam znacznik na mapie mojej miejscowości. Ale juz na infolinii jestem informowany, że konsultant nic nie widzi!!! Czy to jest poważne podjeście? Serio?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

światłowód paranoja

@abier  mi się wydaje że skoro na stronie czy na infolinii Orange nie ma możliwości podłączenia Ciebie do łącza światłowodowego, to technik/monter tym bardziej Cię nie podłączy. Proponuję sprawdzić możliwości techniczne podłączenia Twojej lokalizacji na stronie Orange bądź dzwoniąc na infolinię.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

światłowód paranoja

No dla mnie to też raczej zrozumiałe, ale z kim ja rozmawiałem? Z monterem AGD? 😄 telefon jest ze skrzynki światłowodu zamontowanej w bloku, wiec odebrał chyba raczej technik orange. On twierdzi, że mozna zamontować, a strona orange, że nie?

 

Sprawdzałem teraz zasięg na stronie orange. No mojej miejscowości jest pomarańczowy znacznik zasięgu. Któż to wie czy ta kropka to cześć miejscowosci czy cała. No to jest własnie profesjonalizm tej firmy. To jest jednak prawda tam gdzie jest monopol to usługi są słabej jakości. Szkoda.

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga

Anonim

Nie dotyczy

światłowód paranoja

Ten znacznik jest pod Twoim dokładnym adresem, czy po prostu na całą miejscowość? Bo często oznaczona jest miejscowość tylko dlatego, że jest w niej trochę adresów w zasięgu. Po powiększeniu mapy wygląda to już wtedy gorzej. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

światłowód paranoja

Ten znacznik jest jakby pod drugiej stronie miejscowości, po powiekszeniu mapy zupełnie znika i juz nie wiadomo jakie adresy maja dostepność.

Anonim

Nie dotyczy

światłowód paranoja

Masz na mapie zasięgu możliwość sprawdzenia usługi pod danym adresem, zrób to. Jeśli na stronie Orange nie będzie Twojego adresu w bazie - to albo inwestycja nie została jeszcze do końca oddana, albo jest jakiś inny problem - w obu przypadkach nie będzie możliwe zamówienie usługi. Czasem się to udaje, ale bardzo rzadko i dużo zachodu - z którym przeciętny klient nie chce mieć do czynienia. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

światłowód paranoja

No dobra, dzięki za odpowiedź. Ale co z tym technikiem, który powiedział, że jak sie zdecyduję to mi powysyła deklaracje jakies do wypełnienia i wtedy będzie wiadomo czy orange da zielone światło. Tak to zrozumiałem.

Anonim

Nie dotyczy

światłowód paranoja

To już musisz wyjaśnić z technikiem - jeśli wyśle Ci faktycznie jakieś deklaracje, to już od niego nic nie będzie zależało. Ostateczna decyzja należy do Orange - deklaracje mogą jedynie przyspieszyć inwestycję na danym terenie - i to mogą przed duże "M" - bo wcale nie jest powiedziane, że dadzą taki efekt.