Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z podłączeniem światłowodu


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Problem z podłączeniem światłowodu

Witam!

Minął już rok od wybudowania sieci światłowodowej na mojej wsi lecz dopiero nie dawno postanowiłem się na nią przerzucić ale nie jest to takie łatwe ‌‌
Podpisałem umowę z Orange i światłowód miał być w ciągu tygodnia. Po około tygodniu dostałem telefon że technicy mogą dziś do mnie przyjechać. Niestety nie cieszyłem się zbyt długo ponieważ ów technicy się nie zjawili. Po zadzwonieniu do dostawcy okazało się że mają jakieś problemy z energetyką i nie są w stanie podłączyć mi tego światłowodu ale do 3 miesięcy i będę miał. Minęły już 4 miesiące a światłowodu dalej nie ma. Zadzwoniłem wczoraj i okazało się że nie mają jakiegoś pozwolenia na przyłączenie światłowodu do mojego domu. Co najlepsze na mapie zasięgu pokazuje mi że jestem w zasięgu 🙂
I tu rodzi się moje pytanie. Czy ktoś też tak miał? I co powinienem w tej sytuacji zrobić.

2 ODPOW. 2

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Problem z podłączeniem światłowodu

@maks141Prawdopodobnie chodzi o użycie słupów energetycznych do wykonania instalacji do Twojego domu. Nic nie zrobisz, gdyż tego typu decyzje wydaje ZE na zasadzie użyczenia infrastruktury. Możesz tylko się dowiadywać o postępie ustaleń

P.S. Jeśli to kwestia 3-4 miesięcy to możesz ewentualnie napisać oficjalne zapytanie do operatora na adres w Skierniewicach. Powinni się wyrobić z odpowiedzią

P.S.2 Tak sobie kombinuję...przejdź się po okolicy i sprawdź gdzie są najbliższe słupy Orange w zamontowanymi metalowymi krzyżakami zapasu dla kabli i plastikowymi puszkami po środku. To jest OPP (optyczny punkt przyłączeniowy). Zobacz czego brakuje pomiędzy najbliższymi tymi słupami, a twoim domem, jaka to odległość, ile przecznic i czy są słupy energetyczne po drodze. Zachęcam do śledztwa we własnym zakresie...


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Problem z podłączeniem światłowodu

Musisz zadzwonić jeszcze raz i wypytać dokładnie o wszystkie szczegóły i zanotować odpowiedzi. W szczególności jakiego pozwolenia brakuje, od kogo i dlaczego. Wtedy będzie można coś więcej doradzić.

 

PS.

Właśnie dostrzegłem, że dwa tygodnie temu popełniłeś identyczny wpis (zapewne moderatorzy połączą je w jeden wątek) i kolega @agat13 udzielił Ci konkretnych porad. Czy od tamtego czasu coś więcej ustaliłeś?