Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód zielona góra chynów

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 92
  • 120
  • 0

Światłowód zielona góra chynów

aha xD

a po 2 projektujesz na odpierdziel, bez sprawdzenia rzeczywistych lokalizacji, według ciebie to jest spk?

bez jakichkolwiek konsultacji społecznych?, jak orange dobrało sobie adresy na chybił trafił

Jak by ENEA tak miała podłączać prąd jak orange swiatłowód, to już dawno transformator w powietrze by wysadziło

Urzędnik może nie, ale OLAF i KE myślę że się tym zainteresuje jak są środki unijne wydawane bez sensu

bo lepiej szopkę z krówkami podłączyć

 

i jest wbite zagospodarowanie przestrzenne, ale jak ktoś z geoportalu korzysta do wytyczania swiatłowodu to tak jest xD

 

_______________

*Scalenie treści z postów - moderator Wojciech.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód zielona góra chynów

A wg Was z czego urzędnik z Warszawy ma korzystać?

Z podłączeniem prądu jest inaczej. Płacisz rzeczywste koszty sam. Niestety nikt za doprowadzenie światłowodu nie chce płacić tam gdzie infrastruktura jest słabo zagęszczona.

 

 

 

____________

*Scalenie treści z postów - moderator Wojciech.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 92
  • 120
  • 0

Światłowód zielona góra chynów

zerknij na mapkę znajdująca się na pierwszej stronie jeszcze raz (tam zobaczysz kropeczkę podpisaną jako słup), to ciągnąc do 11a się da mimo że takiego adresu nie ma, a mi się robi problem żeby zrobić przyłącze,

przecież to max 5m kabla xD, a sąsiad z pod 6 nie chce przyłącza wiec na pewno będzie jakaś rezerwa(bo na planie miał mieć kabel przechodzący przez słup który stoi koło mojego domu,

Nikt nie jest w stanie normalnej odpowiedzi udzielić (orange mówi że to nie ich sprawa, mimo że UM mówi że to oni adresy wybierali a cppc prowadziło dofinasowania, UKE mówi że to sprawa CPPC xD, jeszcze czekam na odpowiedź od Ministerstwa cyfryzacji, 

Wiec zadam pytanie

kto odpowiada za ewentualną zmianę adresów w POPC, no bo przecież jakaś osoba musi za to odpowiadać 

czy UKE czy UM czy CPPC czy ORANGE czy TPTELTECH(chociaż oni to tylko podwykonawcy)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód zielona góra chynów

Z uwagi na kończący się cykl rozliczania projektów unijnych na zmianę adresu jest za późno. Może być ew dopisany jako adres dodatkowy. Jeśli UE zgodzi się na budżet na lata 2021-27, nie stracimy środków z funduszów spójności za "praworządność" lub za anty-lgbt - to może w połowie przyszłego roku ruszą nowe konkursy.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 92
  • 120
  • 0

Światłowód zielona góra chynów

własnie przed chwilą mi CPPC odpisało, w sumie najciekawszą rzeczą jest

"Ponadto UKE przekazał informację, że w 2019 adres Zielona Góra, ul. Dębowa 11 został zgłoszony do objęcia zasięgiem sieci w ramach planów inwestycyjnych jednego z przedsiębiorców telekomunikacyjnych (konsultacje społeczne przeprowadzanie przez Ministerstwo Cyfryzacji), w wyniku czego nie trafił w ramach aktualizacji do puli punktów dodatkowych dla II konkursu oraz nie był branym pod uwagę przy wyznaczaniu  punktów podstawowych na potrzeby IV konkursu"

Czyli rozumiem że orange podepnie adres ze środków własnych?

czy trzeba na kolejny projekt czekać

 

Bo w UKE mi mówili że jak orange podpina że środków własnych, to nie obowiązuje ich okres trwałości projektu

 

 

_______________

*Scalenie treści postów - moderator Wojciech.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód zielona góra chynów

Wg mnie to znaczy że jakiś operator ma w planach podłączenie, nie musi być to Orange. W tej okolicy budują też lokalne firmy.

 

 

A jest taka firma jak Ornet. Czy ona nie oferuje u Ciebie internetu z minimalną prędkością 30 Mbps? Sprawdzałeś tam zasięg?

 

 

 

_____________

Scalenie treści z postów - moderator Wojciech.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 92
  • 120
  • 0

Światłowód zielona góra chynów

Na razie to mam neostrade 10mb/s(co mnie dziwi tym bardziej jako klienta od 15 lat), niestety ornet tylko na wioskach działa, w  Zielonej górze dzielnicy chynów masz w sumie 3 lokalsów (netdrive,pawluk oraz terra net) którzy mają radiówkę i niektórych blokach ftth

orange jak zwykle odpowiedziało na poziomie, czyli jak zwykle nic się nie dowiedziałem od nich 😄


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Światłowód zielona góra chynów

@MatixerPL a na jaki adres się kontaktowałeś z CPPC? ja chyba też do nich będę w mojej sprawie uderzał 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 92
  • 120
  • 0

Światłowód zielona góra chynów

pisałem na białaplama@cppc.pl oraz na cppc@cppc.gov.pl   

według CPPC mój dom nie został ujęty bo go nie było w rejestrze PRG(chata wybudowana za niemca xD)

ale za to nowa chata na dębowej która istnieje 4 lata została ujęta xD

a orange powiedziało że nie da się w orange skontaktować z osobą decyzyjną, bo nie xD

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 92
  • 120
  • 0

Światłowód zielona góra chynów

Garść updatów

Z planem inwestycyjnym MC napisało że pomarańczowy operator się wycofał, i może być znowu w POPC(dobrze że przez to nie byłem zakwalifikowany do dalszych POPC-ów)

ale z dobrych informacji

POPC 1.1 II ma adresy z dnia 31.12.2015(zgodnie z tym co CPPC napisało) z bazy PRG

(to prawda @Piotrekk85 ?bo ty pewnie wiesz dokładnie)

a gugik stwierdził że adres został dodany przez gmine do bazy PRG  23 października 2015 roku i od tego czasu cały czas funkcjonuje

Czyli mój adres powinien być w POPC, czekam na  2 odp od UKE i CPPC