Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w ramach POPC

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 17
  • 0

Światłowód w ramach POPC

Witam, Panowie kopią u mnie światłowód i mimo, że idzie pod moim domem nie mogę się wpiąć, bo mojego domu nie było na mapach ileś tam lat temu jak powstawał program Polska Cyfrowa, na mojej ulicy w podobnej sytuacji jest kilkanaście domów obok mnie. Wrzucam zdjęcia jak to wygląda. Dzwoniłem do orange to mi powiedzieli, że jak inwestycja się ostatecznie zakończy to mam dzwonić jeszcze raz i zgłaszać zapotrzebowanie na dany adres, a być może kiedyś mnie wepną. Czy naprawdę nic nie da się zrobić? Jest jakiś bezpośredni mail/telefon do orange, który jest decyzyjny w tym temacie? IMG_20211112_103837.jpgIMG_20211112_103852.jpg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Światłowód w ramach POPC

Jeśli Twój adres nie jest uwzględniony w inwestycji to niestety nikt Ciebie "na lewo" nie podłączy. Wypełnij ten formularz ze strony Orange(zgłoszenie zapotrzebowania na światłowód) wraz z pozostałymi osobami, których domki nie są uwzględnione i może Orange weźmie to pod uwagę. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Światłowód w ramach POPC

Jeśli Twój adres nie jest uwzględniony w inwestycji to niestety nikt Ciebie "na lewo" nie podłączy. Wypełnij ten formularz ze strony Orange(zgłoszenie zapotrzebowania na światłowód) wraz z pozostałymi osobami, których domki nie są uwzględnione i może Orange weźmie to pod uwagę. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód w ramach POPC

@Gamesiarz  no niestety, tak to już jest w programie POPC, jest to bubel i tak jak Ci powiedzieli do programu zostało włączonych ileś tam adresów (nie wszystkie) jeżeli inwestycja przechodzi obok działek/domów pominiętych to można składać wniosek o dorejonizowanie danego adresu telefonicznie w Orange, jak również wysyłając pismo na adres

Orange Polska SA

Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice 

z dopiskiem "Dział inwestycji"


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Światłowód w ramach POPC

warto dodać że na efekty (lub ich brak) tego dorejonizowania najprawdopodobniej poczekasz sobie długie lata


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Światłowód w ramach POPC


@Gamesiarznapisał(-a)

Czy naprawdę nic nie da się zrobić? Jest jakiś bezpośredni mail/telefon do orange, który jest decyzyjny w tym temacie? 


Jest ale nikt Ci go nie poda nawet jakby wiedział. Jedyny sposób to dorejonizowanie o czym koledzy wspominali. Im więcej mieszkańców napisze tym większe szanse.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 17
  • 0

Światłowód w ramach POPC

Dostałem taką odpowiedź z maila Obsluga.Biznes.TP@orange.com, niestety nie da się na niego odpowiedzieć, bo mail nie dochodzi do nadawcy:

 

Dzień dobry

 

otrzymaliśmy Pana zgłoszenie dotyczące  możliwości skorzystania z naszych usług dostępu do Internetu.

 

Zgłaszana miejscowość jest objęta projektem budowy sieci światłowodowej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Budowa sieci światłowodowej jest realizowana na podstawie listy adresowej – Instytucją odpowiedzialną za wyznaczenie obszarów do dofinansowania jest Urząd Komunikacji Elektronicznej („UKE”). Obecnie nie ma możliwości rozszerzenia listy punktów adresowych na wyznaczonych obszarach inwestycji o nowe adresy. Decyzja o ewentualnym rozszerzeniu zasięgu sieci przez beneficjenta (Orange Polska S.A.) będzie możliwa po zrealizowaniu zaplanowanych inwestycji z danego obszaru i będzie podyktowana lokalnymi warunkami inwestycyjnymi. Obecnie estymowany termin zakończenia inwestycji dla wskazanego obszaru został wyznaczony na 2022-01-05.

 

Rozumiemy, że zaistniała sytuacja może być źródłem niedogodności dlatego proponujemy skorzystanie z alternatywnych usług i Internetu mobilnego.

Więcej informacji na temat naszych usług można uzyskać w dowolnym salonie sprzedaży lub na www.orange.pl.

 

Pozdrawiam


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Światłowód w ramach POPC

Znam obszar w dolnośląskim gdzie kable światłowodowe leżą w ziemi od 2019 z programu POPC. Żaden mieszkaniec nie podłączony. Wszyscy oficjalnie na liście dostępności potwierdzeni. Usługa hurtowa na kablach, a żaden z detalistów jeszcze nie ogarnął oferty. Nie da się zamówić bezpośrednio od tego operatora. Podobnie jak Nexera nie świadczy uslug dla indywidualsów. I tak wszyscy jada dalej na ADSLu. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Światłowód w ramach POPC

@maciejnet Czyli taka sztuka dla sztuki. Dostali unijne pieniądze wybudowali sieć tylko zapomnieli wcześniej się skonsultować z innymi operatorami czy któryś w ogóle będzie zainteresowany usługami w tamtym rejonie Polski.  


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Światłowód w ramach POPC

Nawet UKE przyznał ze nic nie może zrobić. Światło teoretycznie w ziemi (robili doziemną sieć), a usług nie ma. Wszystkie wioski w okolicy na ADSLu. Samą miedź TP kładła Ok 2006 roku. Także doziemne. A sama TP nie zainteresowana poszerzeniem zasięgu. A już taka nexere to brali z pocałowaniem ręki. A dziwne bo z samego adsla bez Tv nie maja takiej marży. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Światłowód w ramach POPC

@maciejnet Tak gwoli ścisłości TP to obecnie Orange.