Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w okolicy.

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 43
  • 0

Światłowód w okolicy.

Dzięki za odpowiedź 🙂 Pytanie co to jest zasięg własny, to jest zasięg od najbliższego słupa? do najbliższego domu z światłowodem mam 248metrów, ta sama ulica. Z tego co pamiętam to podwykonawcą wtedy był opticfiber- firma ze Szczecina.

 

Mam jeszcze jedno ważne pytanie. Czy musi być ta deklaracja? Czy mogę napisać pismo "W imię mieszkańców itd itp"? Bo moja mama, która pracuje w urzędzie mówi, że to są zbyt wrażliwe dane, żebym zbierał od ludzi i mogę zebrać podpisy pod pismem.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Światłowód w okolicy.

@Marcins96  możesz zamiast tej deklaracji  napisać petycje był kiedyś taki temat na forum Nasz Orange znalazłem już go to ci prześle linka albo wzór jeden członków forum Nasz Orange ta przykładowa petycję napisał. To możesz napisać taką petycje. Podajesz:
1. W prawym górnym rogu miejsce i datę przygotowywania pisma;
2. Adresata petycji, czyli Orange Polska S.A. + adres
3. Formułujesz prośbę np.
"My, niżej podpisani, mieszkańcy Stargardu, osiedla/ulic XYZ zwracamy się z uprzejmą prośbą o przyłączenie naszych gospodarstw domowych do światłowodu i umożliwienia korzystania z usług świadczonych z wykorzystaniem wyżej wymienionej technologii przez Orange Polska S. A.
4. Umotywowanie prośby, argumenty dlaczego chcecie podłączenia światłowodu;
np. Bardzo niskie prędkości internetu świadczonego na łączach miedzianych w technologii ADSL i/lub VDSL uniemożliwiają nam swobodne i na satysfakcjonującym poziomie korzystanie z usług internetowych. Umożliwienie codziennego korzystania ze światłowodu znacznie poprawi nam jakość usług sieciowych oraz pozwoli na świadczenie mieszkańcom wysokiej jakości telewizji oraz telefonii w technologi VOiP. Ponadto gospodarstwa domowe zyskają możliwość korzystania z całego wachlarza usług konwergentnych na najwyższym poziomie oferowanych przez Orange Polska S. A. dla klientów indywidualnych.
5. Sformułowanie nadziei na pozytywne rozpatrzenie petycji przez Orange;
np. Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej petycji.
6. Podpis prośby przygotowującej pismo;
np. Z poważaniem/w imieniu mieszkańców osiedla,
XYZ
7. Podpisy osób popierających petycję.

Podsyłam linka https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Petycja-Pismo-oraz-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-pod%C5%82%C4%85cze...

Możesz to zmodyfikować ale mi się wydaje że jest to bardzo dobrze napisane i umotywowane.  

Pozdrawiam 🙂


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 43
  • 0

Światłowód w okolicy.

Dziękuję bardzo, napiszę takie pismo. 🙂


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Światłowód w okolicy.

Nie ma za co służę pomocą.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód w okolicy.

@Marcins96  zasięg własny to infrastruktura w rejonie wybudowana ze środków własnych bądź POPC, przy współfinansowaniu unijnym.

Jako zasięg rozumie się dystans max 2 słupów i zejścia z ostatniego podwieszką do domu ( nie dalej niż 50m) lub przyłącze ziemne do określonego słupka z OPP, punktem dystrybucyjnym, którego samo wykonanie mieści się w granicach wyznaczonych przez projekt. Również finansowych. Tak to wygląda...

Podpiwiem, że warto porozmawiać w salonie, gdyż są procedury przyjęcia deklaracji zbiorowej i forma przekazywania tego do inwestycji. Czy akurat ten salon to wie, nie mam pojęcia, ale wszelakie wnioski o np współfinansowanie inwestycji możesz składać równolegle do Skierniewic i w salonie 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 43
  • 0

Światłowód w okolicy.

Rozumiem.

 

Planowałem się wybrać do salonu, ale też w sumie nie wiem jak poprowadzić rozmowę, tak żebym nie został odesłany z kwitkiem na zasadzie "pod tym adresem aktualnie nie ma dostępu do sieci ani nie ma przewidywanych planów inwestycyjnych"


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Światłowód w okolicy.

@Marcins96najlepiej zrób tak jak pisałem wyżej napisz petycje, zdobądź podpisy mieszkańców ulicy( możesz także zawrzeć  obok podpisów mieszkańców numery ich domów )  i wyślij listem poleconym na adres korespondencyjny Orange czyli do Skierniewic

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

Dział Inwestycji i planowania.
z prośbą o odpowiedź.

Także możesz drugą petycję napisać z podpisami mieszkańców i złożyć ją do salonu tak jak pisze @agat13 

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód w okolicy.

@Marcins96  w salonie zobowiązani są przyjąć pismo i wysłać do inwestycji. Dlatego pisałem wcześniej sprawa zależy od tego, do kogo trafisz w salonie...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód w okolicy.

@Marcins96 a najlepiej gdybyś podczas pisanie petycji wyraźnie zaznaczył że klient z pod adresu X chce usługę 300Mb\s w cenie .... Klient z pod adresu Y usługę 600Mb\s w cenie... i tak z każdym z wymienionych na liście chętnych. To robi wrażenie na sprzedawcach i przemawia lepiej do wyobraźni co może się przełożyć na ich większe zaangażowanie w stosunku do ludzi z techniki. Oczywiście to musi być zgodne z prawdą bo może zostać zweryfikowane.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 43
  • 0

Światłowód w okolicy.

Złożę wnioski o dorejonizację + napiszę petycję, ale na ten moment dla mnie to walka z wiatrakami, bo już spotkałem 3 osobę, która ma ten sam problem co ja. Nawet pracuje w salonie orange.

Stwierdziłem, że wykupię internet po kablu 80mbps od lokalnego dostawcy. Lepsze to niż neostrada i czekanie kolejne 3 lata na światłowody.

Dzięki wszystkim za chęci i pomoc 🙂