Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w okolicy, u mnie niestety nie ma. Da się go jakoś podciągnąć pod mój adres?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Światłowód w okolicy, u mnie niestety nie ma. Da się go jakoś podciągnąć pod mój adres?

Witam, kilka miesięcy temu (2/3) wszyscy sąsiedzi mieszkający około 150/250 metrów ode mnie dostali światłowód z programu popc, prace są zakończone a mnie pominięto. Jest jakiś sposób czy coś w tym stylu, co umożliwiło by jednak podciągnięcie owego światłowodu pod mój adres? Niezbyt marzy mi się męczenie z wolnym internetem kolejne prawdopodobnie kilka lat..

 

 

 

 

________________________

*Temat przeniosłem z działu "Internet domowy" i doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

12 ODPOW. 12

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Światłowód w okolicy, u mnie niestety nie ma. Da się go jakoś podciągnąć pod mój adres?

@annonno123123 w skrócie https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Pod%C5%82%C4%85czenie-do-...

 

Piszesz pismo o dorejonizowanie ( ważne słowo)  adresu i wysyłasz listem poleconym do Skierniewic. 

Efekt nieznany, ale zgłoszenie już będzie odnotowane. 

Tu masz pytania praktyczne, które pomogą nam się zorientować jak wygląda to na miejscu https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Franciszk%C3%B3w-gm-Wiski...

Przeanalizuj wątek i opisz sytuację 

 

@annonno123123 Zobacz tu https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Pod%C5%82%C4%85czenie-do-... jak można przygotować analizę sieci pod kątem dorejonizowania, aby zainteresować Inwestycje i zwiększyć szanse na podłączenie...

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Światłowód w okolicy, u mnie niestety nie ma. Da się go jakoś podciągnąć pod mój adres?

Sorry, że tak późno odpisuje ale nie było mnie przez jakiś czas w domu, niedługo siądę i wszystko opisze co i jak. A tak na razie, to piszę z pytaniem. Jeśli światłowód jest poprowadzony pod ziemią, to gdy mam słupy elektryczne poprowadzone przez pole to można jakoś połączyć sieć poprowadzoną dołem z naziemną? Bo słyszałem gdzieś o czymś takim, ale nie wiem czy to prawda, myśle, że to by mi ułatwiło sprawę z doprowadzeniem światłowodu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Światłowód w okolicy, u mnie niestety nie ma. Da się go jakoś podciągnąć pod mój adres?

@annonno123123  nie. Nie miesza się typów instalacji, chyba, że odwrotnie...instalacja idzie po słupach, a klient ma rurę do domu z ostatniego słupa

Wtedy technicy mogą go w tą podziemną rurę włożyć 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9830
  • 84

Światłowód w okolicy, u mnie niestety nie ma. Da się go jakoś podciągnąć pod mój adres?

@annonno123123  tak jak pisze @agat13 nie da sie tak zrobić . Poprowadzenie światłowodu napowietrzne jest dużo tańsze i szybsze w realizacji. W przypadku poprowadzenia w ziemi, trzeba wykonać wykop, zachować odpowiednią głębokość, ewentualne zajęcie pasa drogowego, co podwyższa koszty. Otulina światłowodu jest na tyle mocna, aby wytrzymała ewentualny nacisk gałęzi. Można przecież dać zapas, aby światłowód nie był napięty   🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Światłowód w okolicy, u mnie niestety nie ma. Da się go jakoś podciągnąć pod mój adres?

@Pablo5  sprostuję: światłowody właśnie podwiesza się sztywno. To miedziane kable się rozciągają i kurczą w zależności od temperatury. Światłowody nie...


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9830
  • 84

Światłowód w okolicy, u mnie niestety nie ma. Da się go jakoś podciągnąć pod mój adres?

@agat13  Ok. Mój błąd. 👍


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Światłowód w okolicy, u mnie niestety nie ma. Da się go jakoś podciągnąć pod mój adres?

@Pablo5  spoko, nie myli się tylko ten co nic nie robi..ja czasem też bubla napisze i sam się w łeb pukam i z siebie śmieję


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód w okolicy, u mnie niestety nie ma. Da się go jakoś podciągnąć pod mój adres?

@annonno123123 Oczywiście że można. Wszystko zależy od projektu wykonawczego. Najczęściej tam gdzie są słupy to sie je wykorzystuje a gdzie ich nie ma np pomiędzy miejscowościami kable zakopuje się do ziemi. Jednak jeśli myślisz że kabel sobie biegnie w ziemi przez wioskę i nagle chciałbyś do niego się podłączyć bo masz blisko słup do domu to niestety muszę Cię rozczarować. Tak to nie działa. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Światłowód w okolicy, u mnie niestety nie ma. Da się go jakoś podciągnąć pod mój adres?

Okej, rozumiem. Generalnie to dowiedzialem sie, ze moj adres jest na liscie adresowej "bialych plam", na stronie cppc, a to przez to, ze moj adres nie zostal wybrany przez beneficjenta przy wykonywaniu przylacza w mojej okolicy. Te biale plamy to jakies pojedyncze adresy z calej polski ktore nie maja dostepu do swiatlowodu i ponoc maja w przyszlosci cos z tym robic. Wie ktos moze cos wiecej? Np. czy jesli na liscie adresowej znajduja sie juz jakies adresy to zostana one na pewno podlaczone? Czy wszystko moze sie zmienic z dnia na dzien?