Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód u mnie w domu od innego operatora

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 277
  • 1

Światłowód u mnie w domu od innego operatora

Wiele lat starałem się o założenie u siebie w domku szeregowym w Katowicach swiatlowodu od Orange. Nawet roznosiłem ulotki po sąsiadach by zgłosili swój akces, by powstała grupa domków które chciał by Orange podłączyć ta forma do sieci. Wtedy jeden z sąsiadów poinformował mnie o możliwości podłączenia się do sieci za pośrednictwem miejscowego operatora MEDIANET24.PL z Bytomia. Łącze mam od sprzed pandemii. Orange nadal nie oferuje w moim rejonie światłowodu. Powoli kończy mi się umowa. Czy jest możliwość przejścia na tym łączu do Orange ?

Proza życia i związane z podłączeniem koszty. W Orange było by o polowe taniej za łącze 1 GB/s jakie mam. 

 

____________
* Temat przeniosłem z kategorii Internet domowy (etykieta: inna dot. internetu domowego) - Rafał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Światłowód u mnie w domu od innego operatora

@marchello999Informacja: na łączach tej firmy nie możesz niestety założyć usługi Orange.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Światłowód u mnie w domu od innego operatora

@marchello999 jeżeli inwestycja była realizowana z projektu POPC, oraz Orange podpisał umowę na dzierżawienie światłowodu, to nie powinno być problemu z podpisaniem umowy z Orange na świadczenie usługi internetowej.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 277
  • 1

Światłowód u mnie w domu od innego operatora

A jak sprawdzić czy to inwestycja była realizowana z projektu POPC. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Światłowód u mnie w domu od innego operatora

@marchello999  bez względu  na projekty dzwon do lokalnej ifimy i pytaj o możliwości założenia po ich sieci usług innego operatora. 

Tu s grę wchodzą umowy międzyoperatorskie i skoro adres nie pojawia się w bazie adresów z dostępnym ftth, to raczej tak jest. 

Proponuję dopytać, bo czasem lokalni świadczą takie usługi, a po prostu adres nie został do pisany do bazy Orange, co nawet tu na forum było przytaczane


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Światłowód u mnie w domu od innego operatora

Zasięg gdzie możesz wybrać światłowód z Orange można sprawdzić na https://orange.pl/zasieg , infolinii, w salonie itd. musi też Twój adres wpięty w systemy sprzedażowe

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9023
  • 45

Światłowód u mnie w domu od innego operatora

@marchello999 w Katowicach domy jednorodzinne nie były realizowane. I jeśli do tej pory nie widziałeś tam ekipy techników z Orange i ostrego kopania na ulicy to raczej nie prędko się doczekasz. Jeśli Orange świadczy tam usługi po sieci jakiegoś lokalnego podmiotu to będą o tym wiedzieli w salonie Orange. Gdyby tak było to już dawno by się z Tobą kontaktowali sprzedawcy. Oni są szybcy jak błyskawica. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Światłowód u mnie w domu od innego operatora

@marchello999Informacja: na łączach tej firmy nie możesz niestety założyć usługi Orange.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 277
  • 1

Światłowód u mnie w domu od innego operatora

Kanaly z tzw gulikami neostrady to tu sa jeszcze z czasow PRL. Do dzis na scianie mojego domu jest skrzynka do ktorej podprowadzony jest z pod ziemie kabel do telefonu i internetu. To problem z stara ekipa ktora poszla na emeryture, a nowa nie zna przebiegu. Albo im sie nie chce, bo po co jak firma i jej imie nie ma znaczenia. Istotna jest jak robic by sie nie narobic. Przepraszam jesli kogos obrazam, ale podczas gdy spotkalem kilku technikow w moim rejonie. Jeden, doslownie jeden wiedzial co robi i zrobil wiecej niz moglem se spodziewac. Pewnie zrobili z niego dyrektora. Bo wiecej nie spotkalem. A dla firmy taki czlowiek to skarb. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1253
  • 2

Światłowód u mnie w domu od innego operatora

albo go zwolniono bo wychodzil przed szereg i mu inni jakas szykane podlozyli.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9023
  • 45

Światłowód u mnie w domu od innego operatora


@impetiginisationapisał(-a)

albo go zwolniono bo wychodzil przed szereg i mu inni jakas szykane podlozyli.


Dokładnie. Wszyscy dobrzy monterzy popracowali u podwykonawców a później jak zobaczyli ile im płacą poprostu się zwolnili. Pozostali nieliczni plus cała grupa nowych monterów raczej o małym doswiadczeniu.