Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód na sieci Światłowód Inwestycje. Czy z automatu będzie ONT?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 66
  • 1

Światłowód na sieci Światłowód Inwestycje. Czy z automatu będzie ONT?

Witam, u mnie w budynku dziś założyli światłowód inwestor to światłowód inwestycje internet będę zamawiał w orange, czy w takiej sytuacji muszę dodatkowo prosić o modem ont, czy będzie on z automatu?

 

 

______________________

*Post wydzielony z tematu "Własny modem światłowodowy i internet światłowodowy od orange" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 66
  • 1

Światłowód na sieci Światłowód Inwestycje. Czy z automatu będzie ONT?

Witam był monter miał ze sobą ONT 😁wszystko śmiga 😉😎

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

42 ODPOW. 42

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12997
  • 53375
  • 620

Światłowód na sieci Światłowód Inwestycje. Czy z automatu będzie ONT?

@paolus5Niestety musisz zamówić podłączenie ONT przy instalacji. Koniecznie zaznacz to dobitnie, że potrzebujesz, bo inaczej nie zapiszą w zgłoszeniu instalacyjnym


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1648
  • 8160
  • 64

Światłowód na sieci Światłowód Inwestycje. Czy z automatu będzie ONT?

@paolus5 Moim zdaniem musisz prosić. Chyba, że chcesz opcję Pro to wtedy nie dostaniesz ONT w ogóle. Może lepiej poczekać jeszcze chwilę aż wyjdzie FB10…


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód na sieci Światłowód Inwestycje. Czy z automatu będzie ONT?

@paolus5  spółka SI to w 50% Orange, więc raczej nie będzie zewnętrznego ONT gdy zamówisz usługę w Orange, chyba że masz potrzebę osobnego ONT (np. ze względu na chęć podłączenia własnego zaawansowanego routera) to podczas zamawiania usługi musisz o niego dodatkowo "powalczyć".


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 66
  • 1

Światłowód na sieci Światłowód Inwestycje. Czy z automatu będzie ONT?

Zamówiłem usługę 1 GB. Oczywiście powiedziałem pani o modemie ONT. Pani powiedziała, że ONT będzie z automatu i że technik będzie miał ze sobą i modem, i funboxa. Zapytałem, czy jest pewna 100% tego, co mówi. Powiedziała mi, że pracuje 10 lat w Orange. Zapytałem, czy w razie czego mogę się powołać na tę rozmowę telefoniczną. Powiedziała, że oczywiście.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód na sieci Światłowód Inwestycje. Czy z automatu będzie ONT?

@paolus5  po prostu jak przyjedzie technik na instalację najpierw zapytaj czy ma zewnętrzny ONT do zamontowania, jeśli tak to ok, jeśli zaś nie to odmów instalacji i tyle. Daj znać jak już będzie po.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 66
  • 1

Światłowód na sieci Światłowód Inwestycje. Czy z automatu będzie ONT?

Montaż 29.01 zobaczymy 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12997
  • 53375
  • 620

Światłowód na sieci Światłowód Inwestycje. Czy z automatu będzie ONT?

@paolus5  skoro masz termin instalacji, to zapytam, czy zamówiłeś ten ONT?

To trzeba sygnalizować od razu.

Jeśli technik nie będzie miał tego w zleceniu, to może mieć opory z instalacją konwertera 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1648
  • 8160
  • 64

Światłowód na sieci Światłowód Inwestycje. Czy z automatu będzie ONT?

@agat13 Wydawało mi się, że technik przed wizytą pobiera z magazynu dla klienta to co ma mu zainstalować. Więc nawet jakby chciał to mu nie da czegoś co nie zostało zamówione. Czy jest inaczej?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12997
  • 53375
  • 620

Światłowód na sieci Światłowód Inwestycje. Czy z automatu będzie ONT?

@Samotnick właśnie jest. Nie każdy technik chce dać coś, czego nie ma na zleceniu w uwagach. I co Pan mu zrobisz?

Nie wspomnę o tym, e to dla operatora dodatkowe koszty i kłopot z siecią klienta od gniazda FTTH do modemu, a więc potencjalne kłopoty