Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód u mnie na wsi


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

Światłowód u mnie na wsi

Mówie o programie polska cyfrowa. U mnie mają w 2020 roku podłączyć szkołę a domy w 2021 roku. Jak można podłączyć szkołe bez domów? Bez kabli to nie realne.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód u mnie na wsi

@MiloszPL  Jakiś zakręcony ten post. Szkoły są podłączane prawie tak, jak domy jednorodzinne.

Obejrzyj. Brak domów nie przeszkadza, a jak nie ma kabli to będą kable. Szkoła ma priorytet.

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

Światłowód u mnie na wsi

Dobrze, ale jaki jest problem podłączyć dom skoro jest obok szkoły?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód u mnie na wsi

@MiloszPL  Bardzo duży. Projekty, pozwolenia, uzgodnienia, decyzje administracyjne, fundusze, ludzie zaangażowani w cały proces, ludzka praca...nie da się wszystkiego zrobić w jednym czasie. Szkoły mają wyższy priorytet niż domy jednorodzinne.

 Takich wiosek ją setki.

Ten film przedstawia ile to trwa w urzędach i jakie kroki należy podjąć:

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6146
  • 69

Światłowód u mnie na wsi

U mnie na wiosce jest tak jak pisał borax: w szkole był dociagniety bez oglądania się na domki. Domki zaczęły być podłączane później. Obecnie obserwuje nowe instalację na słupach obok mojej lokalizacji i cierpliwie czekam.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

Światłowód u mnie na wsi

Jak światłowód budowany jest po słupach energetycznych to też jest dużo pozwoleń?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód u mnie na wsi

Zależy kto jest dystrybutorem energii.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód u mnie na wsi

@MiloszPL Tak, ponieważ te słupy są własnością jakiejś firmy. Umowy, uzgodnienia, projekty i przede wszystkim opłata za skorzystanie ze słupów. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

Światłowód u mnie na wsi

Odkopie bo https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20191029/orange-polska-chce-zmniejszyc-inwestycje-w-swiatlowo... 

 

Jak widac orange buduje gdzie inne firmy budują światłówodwy. 85% klientów przechodzi do orange z innych firm. Czas zwrotu inwestycji na wsi to 5 lat a w miescie 1-2 lata. Inwestycje popc są mocno opóźnione.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód u mnie na wsi