Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód u mnie na wsi


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

Światłowód u mnie na wsi

Dlaczego mieszkańcy wsi mają płacić na mieszkańców dużych miast? Nawet w internecie mobilnym jest limit 300 gb... i jest droga oferta


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Światłowód u mnie na wsi

A powiedz mi skąd wiesz, że nie budujemy?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód u mnie na wsi

Na dzień dzisiejszy jest zupełnie inaczej. To mieszkańcy dużych miast finansują usługi na prowincji. To nie jest tak, że jak nadajnik to jest od razu 100% obłożenie jak w mieście. Poza tym trzeba mu zapewnić zasilanie a nie zawsze nadajnik jest przy jakiejś linii energetycznej. Poza tym koszty napraw i konserwacji są kilkukrotnie większe. Tak samo z usługami przewodowymi.

Światłowód jest na wsi o ile mieszkańcy i gmina chce go mieć. Trwają konkursy POPC czy inne. Nie raz i nie dwa to mniejszość chce światłowodu. Części osób jest to obojętne lub celowo nie potrzebuje internetu i nic nie zgłasza. A są i osoby co protestują przeciwko budowie nowych nadajników czy rozbudowie przewozowych sieci.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

Światłowód u mnie na wsi

Wolny internet jest na większości wsi. Ten program to jest finansowany przez fundusze unijne. Dlatego ten program się nie liczy. Morawiecki obiecał ,że do 2020 roku każdy ma mieć internet co najmniej 30 mb/s, ale mu nie wierze.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 23
  • 1
  • 0

Światłowód u mnie na wsi

@sebaswiderski 

No nie budujecie. Bo gdybyście budowali to dawano już by było a nie wierzę że na 3 tyś mieszkańców (same rogozino ~ ok. 600 domków jednorodzinnych )- nie macie zainteresowania.  


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 107
  • 0

Światłowód u mnie na wsi

Bo głównie w blokach budują.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 23
  • 1
  • 0

Światłowód u mnie na wsi

@MiloszPL

 

Jestem ciekawy gdzie w tych blokach. W płocku jest chyba tylko z 5 lokalizacji gdzie jest dostępny światłowód od Orange  i to jeszcze do 300 mb / s przy czym lokalna firma obsługuje cały Płock i ma do 900 mb/s

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 4

Światłowód u mnie na wsi

Wszystko rozbija się o czas zwrotu inwestycji co powoduje że inwestycje prowadzone są w miejscach gdzie czas zwrotu jest niższy. Wracając do USA to czas zwrotu dla firmy która wspomniałem wcześniej był 20 lat. Nawet w polskich miastach koszt inwestycji jest spory. Mój ojciec pilotował podłączenie budynku swojej wspólnoty mieszkaniowej około 30 lokali w Warszawie i rozmawiał z osobą która była odpowiedzialna za projekt, jak wspomniałem że 10 osób zadeklarowało podlaczenie to gość powiedział że to dużo bo instaowal w blokach po 300 lokali i tylko 2 osoby brały. 


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Światłowód u mnie na wsi

Budujemy, jednakże nie da się to zrobić od razu wszędzie. Jeden z przykładów poniżej.

 

 

Jeszcze więcej tutaj: https://biuroprasowe.orange.pl/blog/swiatlowod-dotarl-nawet-na-koniec-swiata-podsumowujemy-2018-w-si...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 23
  • 1
  • 0

Światłowód u mnie na wsi

@Wojciech  

 

W takiej dziurze potrafiliście założyć światłowód po słupach a tu nie potraficie gdzie 3/4 mieszkańców go chce bo nie da rady wytrzymać z internetem 4mb/s. Neostrada jest ale do 20 mb/s i ta za tą cenę śmieszne normalnie przy czym 80mb/s tez jest za tą sama cenę co 20 mb/s. Tutaj nie dociera cała prędkość do klienta  tj. 10 mb/s i to działa też jak chce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

 

ORANGE JEST TAK DUŻĄ FIRMA ŻE JĄ STAĆ NA PODŁĄCZENIE ŚWIATŁOWODU. 

 

SŁUPY SĄ, ŚWIATŁOWÓD DOCHODZI CO TU WIĘCEJ - TYLKO ZACZĄĆ ROZBUDOWĘ [...]