Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - przygotowanie infrastruktury pod ziemią na własną rękę

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 90
  • 0

Światłowód - przygotowanie infrastruktury pod ziemią na własną rękę

Z tym słupem to chyba faktycznie najlepszy pomysł, o ile nie ma potrzeby otrzymania zgody na podwieszenie kabla nad drogą, bo tutaj sprawa nie wydaje mi się taka oczywista:

 

Pas drogowy – grunt wydzielony liniami granicznymi. Zlokalizowane w nim są: droga oraz obiekty budowlane i urządzenia techniczne związane z prowadzeniem, zabezpieczeniem i obsługą ruchu, a także urządzenia związane z potrzebami zarządzania drogą. Pas drogowy obejmuje również przestrzeń nad i pod powierzchnią gruntu.

Źródło:

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/zezwolenia-koncesje-wpisy-do-rejestru/chce-uzyskac-zezwolenie-kon...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód - przygotowanie infrastruktury pod ziemią na własną rękę

@przemek89kO to się nie martw. Jakby dla każdej podwieszki w pasie drogowym operator musiał załatwiać pozwolenia, to by nic nie podwieszał..To przyjęta droga konieczna i zależy od podbudowy słupowej. Możesz o to zapytać techników


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Światłowód - przygotowanie infrastruktury pod ziemią na własną rękę


@agat13napisał(-a)

@j131 no jest.. Jakbym miał kopać pod ulicą z narażeniem się na zezwolenia, plany, projekty i ZUD, to szybciej prywatnie postawić słup jako podbudowę dla instalacji. Sam tak zrobiłem😁 jak mi operator twierdził, że w mojej drodze nie ma miejsca na rury czy słupy, a nawet jeśli, to jest nierentowne. Sam postawiłem i jakoś Internet działa do tej pory... Na własnej działce można wkopać rurkę od słupa do domu i na to również nie trzeba zezwoleń... Ważne, aby to zrobić na odpowiedniej glebokosci i zgodnie z rozsądkiem i logiką. Trzeba zachować promień skrętu i wciągnąć pilota.. 


Zgadza się, jest. Ale to jest linia najmniejszego oporu a nie najmniejsza linia oporu.🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód - przygotowanie infrastruktury pod ziemią na własną rękę

@przemek89k Teoretycznie takie posadowienie słupów powinien zrobić Operator jak chce nowego klienta pozyskać. W praktyce nie chce tego robić bo są to większe nakłady finansowe, więcej pracy i więcej zaangażowanych ludzi a tych jak wiemy jest jak na lekarstwo. Jeśli na etapie budowy sieci Inwestycje tego nie wybudują to później już służby utrzymaniowe nie chcą tego robić. Dlatego zawsze wszystkim powtarzam żeby podpisywali Umowy na udostępnienie nieruchomości bo jak teraz tego im firma nie zrobi to później już ciężko będzie się doprosić.