Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód orange


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 0
  • 5
  • 0

światłowód orange

Pół roku temu dostałem papiery do podpisania od orange miałem wyrazic zgode na udostępnienie terenu podpisałem na drugi dzien przyjechał Chłop od orange i zabrał te papiery, 3miesiące temu w mojej okoliczy zaczeli kopać aż nagle koniec czerwca skończyli prace myślałem ze zaraz wrócą z powrotem dokończyc reszte ale nie ,mineło 21 dni i zero informacji na temat dokończenia prac sprawdziłem na stronie orange czy na pewno moja lokalizacja jest w popc2 i była ale według orange prace są zakończone.

________________
* Przeniesione z działu O Społeczności – moderator Kinga

6 ODPOW. 6

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5320
  • 21246
  • 170

światłowód orange

@Kenzizapomniałeś zadać pytanie. Czego chcesz się dowiedzieć od klientów i mniej lub bardziej zagorzałych sympatyków Orange?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2489
  • 8934
  • 45

światłowód orange

@Kenzi Nie wiemy co robili. Może tylko ułożyli mikrorurki w ziemi. A może budowali kanalizację pierwotną. Generalnie etapów prac jest kilka. Nigdy to nie jest tak że za jednym zamachem zrobią wszystko od A do Z. A przerwy między poszczególnymi etapami mogą się wahać od kilku dni do kilku miesięcy. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

światłowód orange

@marder lub kilku lat


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12697
  • 52255
  • 596

światłowód orange

@KenziPrace przyłączenia sa podzielone na etapy. Ułożenie kabli do punktów rozdzielczych (OPP), założenie i podłączenie tychże do sieci i dopiero po odbiorach technicznych podłączanie abonentów końcowych (w wielkim uproszczeniu). Nie wiemy którą część prac wykonali, bo nie opisałeś czy postawili słupki, podwiesili kable na słupach i założyli skrzynki OPP...Jak zakończyli te prace?

Jeśli Operator twierdzi, że zrobił wszystko (zamknął inwestycję -nawet te niewidoczne dla użytkownika jej części), to jest coś takiego jak miesiąc karencji dla Operatorów Alternatywnych. W tym czasie OA mają możliwość jako pierwsi przedstawić swoją ofertę przyszłym klientom w tym terenie. Orange jako beneficjent robi to po tym czasie jako ostatni. To obowiązuje od dawna. Trzeba sprawdzać na stronach Orange (mama zasięgu i pliki excel mówiące o inwestycjach przewidzianych do oddania z POPC w ciągu miesiąca) czy Twój adres się tam ukaże...jeśli tak, dzwoń na infolinię lub składaj zamówienie online. Wcześniej tego nie zrobisz, bo mimo zakończenia inwestycji, Twój adres nie jest opisany jako gotowy do instalacji w bazach danych operatora. I tyle...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1265
  • 3015
  • 31

światłowód orange

@agat13  jaka karencja? Jakie pierwszeństwo OA? 

Czasem chyba lepiej nic nie pisać niz ...😆



Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12697
  • 52255
  • 596

światłowód orange

@PARANOJAOtrzymałem informację, że termin zakończenia inwestycji POPC podawany jest wyłącznie na  30 dni przed komercyjną gotowością do sprzedaży i ukazaniem się w bazach danych jako "dostępny". Wynika to z wymogów regulacyjnych, a konkretnie z zasady równoważności informacji w stosunku do innych operatorów.Czasem w terenie inwestycja POPC będzie już realizowana, jednak dokładny termin jej zakończenia możemy potwierdzić z wyprzedzeniem nie dłuższym niż 30 dni.

To w przełożeniu w polskiego na nasz wychodzi na to, że po upublicznieniu wiadomości o dostępie  FTTH na danym adresie usługa ma 30 dni na "leżakowanie" i o tym napisałem 🙂