Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - pominięci


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Światłowód - pominięci

"Jak planiści w Orange stwierdzą że masz potencjał (czytaj weźmiesz drogie usługi a najlepiej jak już jesteś klientem który płaci) to wówczas nawet jakbyś była jedyna na ulicy to Cię podłączą. "
"może zgłosić do puli SIIS białą plamę - ale to nie oznacza że ta sama firma będzie ciągnęła światłowód pod brakujący adres. "
"podłączyć w ramach uzupełnienia"

I niewiele z tego wynika, o tyle, że nie spotkałam nikogo kto by powiedział, że się da to zgłosić i pójdzie kiedyś w końcu 😞

 

A tymczasem od UKE dowiedziałam się, że lista dot. kto ma być podłączony u nas powstała w 2015, gdzie wtedy stwierdzili, że sąsiedzi mogą mieć 300+, a na mój adres "bęc" tylko 10 😕 Żadnego logicznego wyjaśnienia. Na podstawie tej listy od Orange, UKE wybierało adresy do podłączenia i automatem wywalono z excel tych z max 10Mb. Ponadto z ostatnich list do Orange wynika, że mój domek podniósł swój potencjał na możliwość światłowodu (pewnie ktoś zauważył, że jest babol), ale nic z tego nie wynika 😞 Zgłosiłam swoje zapotrzebowanie (po raz n-ty, jak przez wiele lat) na mój adres i wiecie co jest dziwne? Robiłam to kilka razy przez ostatnie lata, a jak teraz dodawałam to znów mnie na mapie tych "zgłoszonych zapotrzebowań" nie było, czyli mój adres przeszedł kolejne uzupełniania białych plam negatywnie bez powodu 😕 Pewnie dlatego, że jestem na tej linii tylko ja i sąsiad w takiej sytuacji 😞


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Światłowód - pominięci

Witam. ja też jestem zapomniany...

mieszkam na osiedlu, gdzie są sami dziani ludzie i każdy weźmie włókno z pocałowaniem ręki a mimo to moja gehenna trwa 8 lat...na nic pisma, skargi i wnioski do UKE... pozostaje męczarnia z ledwo wyrabiającą neostradą 10mb/s...

podobnie jak Wy jestem zapomniany przez FTTH i z tego powodu cierpię...

ale widocznie jesteśmy dojnymi krowami, które płacą bajońskie sumy za internet z czasów Władysława Warneńczyka i śmieją się nam w twarz każdego dnia odpalając swoje ultraszybkie internety...

kondolencje dla Wszystkich 😞 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Światłowód - pominięci

Ja nie obczajam 😞 Jest klient, płace za neo niemal od początku jej istnienia w mojej okolicy, więc klient rzetelny, który chce płacić jeszcze więcej, mój domek jest na linii, wystarczy skrzyneczkę podłączyć do kabla który idzie obok domu, tak jak innym sąsiadów. Czemu to takie trudne a wręcz niemożliwe 😞 Bosssshhhe, ja jestem skłonna zapłacić za czas montera i ten montaż! Ale takiej opcji też nie ma.... W ogóle oficjalnie nie można i już mimo, że to irracjonalne.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - pominięci

Jeśli jesteś klientem Orange wiele lat, to powinieneś oczekiwać by podłączył Cię za własne pieniądze a nie sięgał po unijną kasę.

Projekt POPC nie do tego służy. Paradoksalnie większe szanse w POPC mają osoby, które nie korzysta z internetu stacjonarnego.

Tak sobie to UE wymyśliła.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Światłowód - pominięci

unia różne durnoty wymyśla 😛

tylko że często projekty POPC są realizowane tam, gdzie włókno albo jest albo jest niepotrzebne bo np jest  domów na krzyż 😛


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - pominięci

Urzędnicy korzystają z geoportalu i map, gdzie widać budynki mieszkalne. Jak na planie jest budynek mieszkalny a jest stodoła liub garaż, to będzie miało internet. A jak budynek jest obok, już nie.

Nie wiem czy ktoś słuchał Morawieckiego jakieś pół godziny temu - jeśli UE dogada się w weekend to na kolejne lata będzie więcej jeszcze kasy m.in. na światłowody. Więc trzeba czekać na wynik szczytu.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Światłowód - pominięci

@Piotrekk85 jak coś będziesz wiedział w tej sprawie daj znać czy są jakieś niusy 😄

ja czekam na to jak na zbawienie 😄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - pominięci

A czy uważasz, że ja już od wielu miesięcy nie pisze? Szkoda, że ludzie wolą pisać po internetach niż działać. Dla Ciebie rada by mobilizować samorząd na szczeblu gminy.

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Światłowód - pominięci

@MonikaBL podobno nadzieja umiera ostatnia. Sprawdź proszę PW.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód - pominięci


@Piotrekk85napisał(-a)
Nie wiem czy ktoś słuchał Morawieckiego jakieś pół godziny temu - jeśli UE dogada się w weekend to na kolejne lata będzie więcej jeszcze kasy m.in. na światłowody. Więc trzeba czekać na wynik szczytu.

Już się dogadali. 63 mld ojro dla Polski. To chyba coś z tego pójdzie na dalszą rozbudowę sieci.