Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód od sąsiada - podłączenie pod własny dom 100 metrów dalej


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód od sąsiada - podłączenie pod własny dom 100 metrów dalej

@Marek7777 Weź jeszcze poprawkę na sąsiada. Dziś się zgadza a jutro będzie gadał już coś innego. Jak to mówi stare ludowe porzekadło: "Z cudzego konia i w pół drogi zsiadaj". 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Światłowód od sąsiada - podłączenie pod własny dom 100 metrów dalej

tym bardziej, że to sąsiad ryzykuje więcej


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód od sąsiada - podłączenie pod własny dom 100 metrów dalej

@Marek7777Tym bardziej, bardziej, że wszelakie sprawy techniczne, awarie itp dalej będą skomplikowane, bo nie dość, że sąsiad jest kontaktem jako klient, to w przypadku konieczności dostępu do modemu, będzie potrzebna jego obecność. Kontroli za dużej nie uzyskasz bez dostępu do sprzętu. Z Tobą infolinia czy czat nawet nie porozmawia, bo nie jesteś abonentem... Poza tym LAN nie zadziała na tej odległości...a jak, to wolno. Kolejny punkt, to latarnie czy słupy energetyczne.

Podjadą technicy ZE i zdejmą...że nie wspomnę o legalności przedsięwzięcia.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Światłowód od sąsiada - podłączenie pod własny dom 100 metrów dalej


@Marek7777napisał(-a)

...

Rzecz nie do wykrycia, poza tym że kabel będzie widoczny dla mieszkańców, ale myślę że nikt się tym nie przejmie

...


Żebyś się tylko nie zdziwił... Tym bardziej że chwalisz się tym publicznie.

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 14
  • 0

Światłowód od sąsiada - podłączenie pod własny dom 100 metrów dalej


@j131napisał(-a)


Żebyś się tylko nie zdziwił... Tym bardziej że chwalisz się tym publicznie.

 


Moja obawa nr 1 to dalsi sąsiedzi na tej samej ulicy, z równie biednym wachlarzem opcji internetu, którzy prawdopodbnie jak skumaja co się stało (co wisi na słupach i prowadzi do mnie), to będą chcieli zrobić to samo albo zaczną pytać operatorów/techników, ktoś przyjedzie na miejsce i się wyda i trzeba będzie to rozebrać. 😉 Obawa numer 2 to faktycznie potencjalne awarie, aczkolwiek w mojej miejscowości internet stacjonarny jak i mobilny na 365 dni w roku może 1 lub 2 dni ma jakiekolwiek problemy (przez ostatnie 15 lat ciągle taka sama średnia), głównie w okresie burzowym. Słowem - u mnie zawsze samo chodzi.

 

Jak chcesz napisać że ktokolwiek z pracowników Orange (czytających ten temat) zajmie się moim przypadkiem, to szanse są na to tak samo wielkie jak moje wieloletnie zgłoszenia z prośbą o światłowód, zakończone sukcesem. 😉 Nawet jakbym miał tu gdzieś wpisane swoje oficjalne dane to nikomu by się nie chciało mnie szukać. 😉

 

W związku z obawami nr 1 i 2 ciągle mam motywację żeby załatwić to normalnie i odczekać choćby z miesiąc na odpowiedź. Sprzęt aczkolwiek już znalazłem:

Kabel światłowodowy SC/APC SC/APC 200m - 200zł + Konwerter światłowodowy TP-LINK MC210CS 130 zł i powinno być bez strat prędkości. 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód od sąsiada - podłączenie pod własny dom 100 metrów dalej

@Marek7777  a ten kabel  to z kewlarem do podwieszeń? A mocowanie do slupów masz? Kto pospawa? 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód od sąsiada - podłączenie pod własny dom 100 metrów dalej

Pytanie po czym chcesz puścić kabel na odcinku 200m? Jak po słupach to musisz mieć na to zgodę Zakładu Energetycznego bo inaczej przyjadą wytną i jeszcze karę dostaniesz. Zgoda taka wiąże się z opłatami za korzystanie ze słupów. I nie bardzo rozumiem. Chcesz do siebie puszczać kabel światłowodowy czy skrętkę?