Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód od Orange na infrastrukturze Inea


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Światłowód od Orange na infrastrukturze Inea

Witam, ostatnio mam problemy z miedzianym okablowaniem sieci w domu, więc pomyślałem, że to dobra pora żeby pomyśleć nad światłowodem. Jestem w pakiecie Orange love, więc nawet koszty by zostały podobne. Nic tylko brać. Światłowód położony w całej mieścinie dzięki POPC(2018), więc dzwonię na infolinie czy jest możliwość przejścia na światło w tym pakiecie, odpowiedź że jak najbardziej i pytają o adres. Podaję i okazuje się, że jednak nie ma takiej możliwości, bo UWAGA TWIST FABULARNY - infrastruktura założona przez inea. Myślę - szlag by to, ale trudno takie życie.

 

Z ciekawości jednak sprawdziłem mapkę zasięgów oragne i UWAGA KOLEJNY TWIST FABULARNY - sąsiad z lewej i prawej mają dostęp do światłowodu od orange. Z racji z tego, że z jednym sąsiadem jesteśmy kumplami od lat to od razu się dowiedziałem, że on tak samo jak ja(i pewnie wszyscy w mieścinie) ma do samej altany podprowadzony światłowód z kostką/punktem dostępu w środku. Oczywiście również przez inea. Sąsiad internet ma w neti a z usług orange nie korzysta wcale.

Odpowiedź na tę zagadkę mógł znać tylko wujek google, i okazuje się, że inea i orange dogadują się ze sobą i inea udostępnia adresy z POPC i moja mieścina usłana jest rdzawozłotymi piegami niczym policzki rudowłosej piękności. Niestety nie dane mi było dostać tego upragnionego piega orange(czym zawiniłem Panie Kleksie?)

 

Kończąc opowieść wprowadzającą i przechodząc do sedna mojego postu i tym samym pytania:

 

  1. Na jakiej zasadzie inea udostępnia te adresy orange?
  2. Czy mozna w jakiś sposób się o to ubiegać?(konsultant na infolinii mówił coś o wniosku w salonie orange, ale to po tym jak 2 razy mu wyrecytowałem moją historie, więc możliwe, że chciał mnie zbyć pięknymi kłamstewkami 😔)
  3. Czy ktoś z was był w takiej sytuacji albo słyszał o czymś takim?


Za odpowiedzi dziękuje z góry i pozdrawiam.


zasięg orange.png
13 ODPOW. 13

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód od Orange na infrastrukturze Inea

Podasz nazwę miejscowości?

 

Miejscowość znalazłem w google. Rychwał. A jaka ulica? W Twojej miejscowości nie wszystkie adresy są robione z POPC. Orange nie ma dostępu do wszystkich adresów z Inei/Fiberhostu. Dziś zakomunikowało o kolejnych adresach, ale to też nie jest dostęp do pełnej puli. 

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Światłowód od Orange na infrastrukturze Inea

Ulica Tenisowa

W którym miejscu Orange komunikuje o kolejnych udostępnionych adresach?


orange.png(edit poprawiłem oznaczenie mojego domu)


TOOCOiU.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód od Orange na infrastrukturze Inea

Nigdzie. Pojawia się info w formularzu zamówienia usługi. Tu kwestia najprawdopodobniej braku wpięcia wszystkich adresów w systemy sprzedażowe Orange.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Światłowód od Orange na infrastrukturze Inea

Podsumowywując - jestem zdany na szczęście, że mój adres znajdzie się w udostępnianej puli?

Czy krucjata do salonu Orange może być owocna?

 

Trochę problemy pierwszego świata, bo niektórzy wcale światłowodu nie mają a ja się rzucam bo chcę wszystko mieć od jednego operatora 😅


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód od Orange na infrastrukturze Inea

Spróbuj napisać do rzecznika Orange w social media. Do salonu to nie wiem czy jest sens.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Światłowód od Orange na infrastrukturze Inea


@Firennapisał(-a)

Ulica Tenisowa

W którym miejscu Orange komunikuje o kolejnych udostępnionych adresach?


orange.png(edit poprawiłem oznaczenie mojego domu)


TOOCOiU.png


Hmm google maps podaje że to Piłkarska


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód od Orange na infrastrukturze Inea

Może jakaś dekomunizacja była? 😄

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Światłowód od Orange na infrastrukturze Inea

Na twitterze polecono mi złożyć deklaracje - https://orange.pl/view/sfh

Na Messengerze również a po kilku wiadomościach z mojej strony dobitnie wyjaśniających, że ja już fizyczny światłowód mam pożegnano mnie informacją:

"W momencie złożenia zamówienia sprawdzane są możliwości przyłączenia danej usługi. Dla pozostałych budynków z podanej lokalizacji oprócz numeru 6 nie mamy jeszcze wyznaczonej daty dla inwestycji w światłowód."

 

Ulegam wątpliwości czy mnie zrozumiano i chyba nie pozostanie mi nic innego jak rozmowa w salonie orange. Nawet jeśli jedyne co mi z tej rozmowy przyjdzie to pewność, że istnieje osoba w tych trybikach, która zrozumiała mój problem.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Światłowód od Orange na infrastrukturze Inea

Piłkarska to ta po lewo ze ślepym zaułkiem