Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szczecin-Dąbie. Kiedy zaczniecie podłączać domki do światłowodów?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Szczecin-Dąbie. Kiedy zaczniecie podłączać domki do światłowodów?

Krew mnie zalewa gdy za starą neostradę 10Mb płacę więcej (71 pln w tym 10 za jakieś podtrzymanie linii) niż ludzie za światłowód 600Mb.Do bloków na Szybowcowej Orange doprowadziło bez żadnego "ale" a po domkach chodzili ankieterzy 3 lata temu i na tym się skończyło. Ale oczywiście 2 domki (ulicę obok) podłączyli bo w jednym mieszkał jakiś dyro z Orange do którego specjalnie ciągnęli kabel około 300 metrów a w drugim bo sąsiad tego dyra zrobił aferę gdy go podłączali. Pozdrawiam tego dyra który mieszkał na Kraszewskiego w Szczecinie. Chyba tylko pozew zbiorowy o obniżenie rachunków o 60 razy za internet (do max 2 pln) przekona Orange do ciągnięcia światłowodów po domkach...

26 ODPOW. 26

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Szczecin-Dąbie. Kiedy zaczniecie podłączać domki do światłowodów?

Na dziś nie ma obowiązku podłączenia światłowodu w określonym czasie. To nie jest inwestycja wbrew temu co mówią politycy do zrobienia w kilka lat. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Ew zainteresować samorząd. Orange nie jest jedynym operatorem telekomunikacyjnym. Warto poszukać też lokalne firmy.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Szczecin-Dąbie. Kiedy zaczniecie podłączać domki do światłowodów?

Oj widzę że temat ruszył znowu w kampanii. Szkoda, że w Polsce nie pyta się jak w USA - kto za to zapłaci? 🤔

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Szczecin-Dąbie. Kiedy zaczniecie podłączać domki do światłowodów?

Witam w klubie 😉

ja Ci powiem, że sobie obaj jeszcze poczekamy (mieszkam w Zabrzu i mam identyczną sytuację). Orange nie kwapi się na przepinanie klientów domków jednorodzinnych na włókna bo im się to nie opłaca a na neostradzie mają kupę forsy za internet z czasów Władysława Laskonogiego.

Niby tłumaczą to, że nie wszędzie się opłaca robić włókno ale moim zdaniem prawda jest gdzie indziej, bo może i się nie opłaca ale po co przerabiać jak można trzepać kasę na tym co już jest.

Pozwy nie pomogą 😛 ale mi się udało (po trwających ponad 40 minut negocjacjach) ostro zbić cenę abonamentu za neo. A nieoficjalnie mogę Wam powiedzieć (bez szczegółów), że rozpoczynam pewne kolejne ruchy w sprawie podpięcia włókna z konkurencyjnej firmy i wtedy Orange nawet jak mi powie że mnie podepnie za darmo to nie wezmę 😛
a wracając do tematu to życzę powodzenia ale jest to droga przez mękę pełna nerwów i cierpienia...

Może prawnuczki naszych prawnuczków dożyją tej wiekopomnej chwili...

a tymczasem jesteśmy tylko dojnymi krowami....


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Szczecin-Dąbie. Kiedy zaczniecie podłączać domki do światłowodów?

Akurat Szczecin-Dąbie ma dosyć skomplikowaną sytuację w księgach wieczystych. Szczególnie po latach PRL. Prędko sporo inwestycji na obecnych przepisach nie będzie.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Szczecin-Dąbie. Kiedy zaczniecie podłączać domki do światłowodów?

Ale jakoś Wasz pracownik bez problemu sobie podłączył... i ciekawe kto zapłacił za około 300 kabla?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Szczecin-Dąbie. Kiedy zaczniecie podłączać domki do światłowodów?

To już nie nadaje się do komentowania. Zatrudnij się w Orange to też skorzystasz ze zniżek na podłączenie. Tak samo pracownicy firm energetycznych mają zniżki na podłączenie prądu. Pracownicy gazowni na podłączenie gazu.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Szczecin-Dąbie. Kiedy zaczniecie podłączać domki do światłowodów?

Widocznie była "siła wyższa" 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Szczecin-Dąbie. Kiedy zaczniecie podłączać domki do światłowodów?

Żadna siła wyższa. Duże zakłady pracy oferują różne benefity pozapłacowe swoim pracowników. Oczywiście nie jest to za darmo - podatki i zus trzeba płacić.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Szczecin-Dąbie. Kiedy zaczniecie podłączać domki do światłowodów?

Mój komentarz miał się adekwatnie do Twojego o księgach wieczystych które jak widać można olać jeśli podłączamy swojego pracownika...