Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód na całej ulicy oprócz mojego domu


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Światłowód na całej ulicy oprócz mojego domu

Witam,

Mam pewien problem, wybudowano rok temu światłowód na całej mojej ulicy z programu POPC. Z tych kabli korzysta orange inea upc i t mobile.

Mojego domu nie było jeszcze podczas planowania POPC, jednak kierownik zdecydował wybudować przyłącze przed domem. Niestety, nie dodano tego do systemu. Dzwoniłem do INEA, również nie mają na mapie tego przyłącza. Dodam, że po mojej stronie i przeciwnej, wszyscy mają dostęp do łącza ORANGE, ja jestem na środku i nie mam. Czy można coś zrobić? INEA powiedziało, że nie może wysłać technika i to sprawdzić. Skoro to jest dzikie i nie ma tego na mapie, to co mam zrobić? iść i to wykopać? wtedy przyjadą ? no bo w końcu nie ma tego na mapie:) 

16 ODPOW. 16

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Światłowód na całej ulicy oprócz mojego domu

@Dawid111121: jedno jest pewne: wykopanie tego nic Ci nie da. Próbowałeś np. zamawiać FTTH z Orange?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Światłowód na całej ulicy oprócz mojego domu

nie, nie wiem co to. Jak się z nimi skontaktowac? @j131 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Światłowód na całej ulicy oprócz mojego domu

@Dawid111121: normalnie, wchodzisz na stronę Orange i zamawiasz usługę światłowodową. Da się czy nie da się to zrobić z Twojego adresu?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód na całej ulicy oprócz mojego domu

@Dawid111121Jedynie oificjalne pismo ze szczegółowym i bardzo precyzyjnym opisem, wraz z prośbą o "dorejonizowanie" Twojego adresu może pomóc. Wyślij poleconym na adres w Skierniewicach

Orange Polska S.A. ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice z dopiskiem "FTTH - sieć"

Pismo trafi mam nadzieję do odpowiedniego działu, a zdarzały się na forum przypadki, że właśnie po takiej akcji dorejonizowano w miarę wolnych zasobów sieci


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Światłowód na całej ulicy oprócz mojego domu

ok. Tak zrobię

 

@j131 nie ma mojego adresu.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Światłowód na całej ulicy oprócz mojego domu

@Dawid111121więc zostaje Ci droga którą proponuje @agat13.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Światłowód na całej ulicy oprócz mojego domu

@agat13  Ale co ma Orange do tego, to nie ich sieć. To leży w gestii inea fiberhost.

Jeśli dany adres nie jest w zasięgu według orange to tak samo to wygląda u wszystkich innych operatorów, oni pokazują tylko to, co jest w systemie Inei, i do nich ewentualnie trzeba się kierować. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód na całej ulicy oprócz mojego domu

@xinfxTo w końcu @Dawid111121 chce usługę od Orange czy od Inei? Jeśli od Orange, to w ramach podpisanej umowy międzyoperatorskiej lepiej jest zgłosić chęć podłączenia usług tego operatora. Niech się dogadują, aby Inea dołożyła jedną instalację do zakresu wykonywanych w Twoim rejonie.

Jeśli Inei, to nie to forum


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Światłowód na całej ulicy oprócz mojego domu

Nie sądzę, żeby Orange zrobił cokolwiek, mowa jest o braku dostępności a za ten odpowiada Inea na swojej sieci. Szybciej pójdzie jeśli to Inea uwzględni ten adres i doda go do listy, wtedy pojawi się u wszystkich operatorów. Nie trzeba zgłaszać zainteresowania usługami inea, ale objęcia zasięgiem do ich działu od sieci hurtowych.