Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód na całej ulicy oprócz mojego domu


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Światłowód na całej ulicy oprócz mojego domu

Rozmawiałem z INEA i nie mogą niby dodać bo nie ma tego na mapie. Nie rozumiem czemu to taki problem skoro fizycznie przyłącze jest, dom jest na środku osiedla i wszyscy mają dostęp.

Chce założyć od orange bo do INEA się zraziłem.

 

Dzięki za zainteresowanie @xinfx @agat13 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Światłowód na całej ulicy oprócz mojego domu

@Dawid111121Jak dawno dom jest ujęty w bazie adresowej gminy? Jeśli jest nowy, po prostu przy planach realizacji inwestycji mógł być jeszcze "niewidoczny". Jeśli nie i jest budowany w tym samym okresie, co inne ujęte masz podstawę i argument do ujęcia i jego w planach rozbudowy sieci. Pisanie nic nie kosztuje, a czasem przynosi efekty. Ja bym naciskał i jednego i drugiego operatora, tylko każdego w innym zakresie 🙂

Spokojnie i konkretnie, ale stanowczo


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Światłowód na całej ulicy oprócz mojego domu

Musisz dojść głębiej, pomęczyć ich. Listy tradycyjne, e-maile, telefony. Jak dom Ci uwzględnią to sobie weźmiesz od kogo chcesz internet. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Światłowód na całej ulicy oprócz mojego domu

tak, dom był budowany świeżo i ma około roku dopiero. Na mapach nawet nie widniał tego z POPCO..

Ja już pisałem do nich jak budowali sieć i mnie olali. 😕 Myślałem, że jak kierownik zbudował przyłącze to problem z głowy, a tu inea dział obsługi światłowodów mówi, że nic nie zrobią bo kierownik na mój rejon twierdzi, że nic nie ma. Wydaje mi się, że pisanie nie pomoże no ale trochę popiszę...

 

@xinfx @agat13 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Światłowód na całej ulicy oprócz mojego domu

@Dawid111121 skoro budynek jest " młody" to po prostu nie został ujęty w bazie adresów w czasie tworzenia listy POPC. Mam żesz zgłosić dodatkowo akces na FTTH na http://www.orange.pl/view/sfh wypełniając deklarację jako podkładkę dla operatora 

Sugeruje jeszcze napisać maila obszernie wyjaśniającego sprawę z prośbą o dołączenie do projektu jako dodatkowy punkt ( tzw rezerwowy) lub na wymianę za rezygnujących, do zespołu POPC. 

Maila na który ją pisałem i odpowiedzieli wyśle jak odszukam w skrzynce

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Światłowód na całej ulicy oprócz mojego domu

@Dawid111121  Znalazłem.

zespol_popc@cppc.gov.pl

Tam możesz wyjaśnić sprawę i poprosić o dopisanie do listy rezerwowej (jak pisałem wyżej)

P.S. to jest ta instancja:

Zespół POPC

Centrum Projektów Polska Cyfrowa
ul. Spokojna 13A, 01-044 Warszawa
mail: zespol_popc@cppc.gov.pl


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2079
  • 7645
  • 31

Światłowód na całej ulicy oprócz mojego domu


@Dawid111121napisał(-a)

 

Mojego domu nie było jeszcze podczas planowania POPC, jednak kierownik zdecydował wybudować przyłącze przed domem. Niestety, nie dodano tego do systemu.


Adresów nie można dodawać z kapelusza do projektu POPC. Kierownik albo o tym nie wiedział, albo chciał sobie ułatwić pracę na przyszłość, gdy go przyślą na "dorejonizowanie". Wszak prościej i taniej jest dodać jeden więcej punkt w rozwiniętym froncie robót niż rozwijać na nowo front dla jednego przyłączenia. Nie musiało więc iść za tym żadne zobowiązanie, a czysta kalkulacja, jeżeli kierownik ma ten rejon pod stałą opieką. @Dawid111121 odszukaj tego kierownika i poproś o pomoc, ale nie roszczeniowo.