Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód na 2 osobne budynki


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2432
  • 10085
  • 89

Światłowód na 2 osobne budynki

@Fade1224  100 metrów od słupka Orange do warsztatu to jest dużo.  Znalazłem takie pytanie kiedyś było zadawane na forum Nasz Orange w czasie AMA- dostępność światłowodu Jaka jest maksymalna dozwolona odległość podłączenia kabla światłowodowego od słupa do budynku? Nie powinno to przekraczać 50 metrów.  Przesyłam linka https://nasz.orange.pl/t5/AMA-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-%C5%9Bwiat%C5%82owodu/Jaka-jest-maksymalna-d...  i jeszcze jeden link  Maksymalna długość kabla światłowodowego od słupa do budynku https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Maksymalna-d%C5%82ugo%C5%...

Pozdrawiam 🙂

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Światłowód na 2 osobne budynki

@Pablo5  a nie chodziło tam czasami o linię napowietrzną 🤔

Słup a słupek to różnica...


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2432
  • 10085
  • 89

Światłowód na 2 osobne budynki

Tak  @slav72 dotyczyło światłowodu/ linii napowietrznej  bo były słupy w tym temacie co podesłałem 🙂  @Fade1224  wspomniał że światłowód był zrealizowany w ramach POPC ale nie napisał  czy instalacja światłowodu  jest napowietrzna czy ziemna.. @Fade1224 jakbyś mógł doprecyzować czy linia idzie powietrzem czy ziemią?

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Światłowód na 2 osobne budynki

Jest słupek Orange, idzie studzienkami czyli ziemią 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5617
  • 22797
  • 189

Światłowód na 2 osobne budynki


@Fade1224napisał(-a)

Wolał bym wziąć 2 osobne  łączą ponieważ te w domu jest mocno obciążane, ale nie wiem jak to wyjdzie z tym podłączeniem bo warsztat znajduje się 100metrow od słupka Orange 


OK, oczywiście spróbuj. Natomiast w kwestii "mocnego obciążenia" to na czym opierasz swoją ocenę? Nie jest tak łatwo tak "mocno obciążyć" światłowód, żeby nie było sensu go dzielić. Jakie są Twoje oczekiwania co do tego łącza, co masz zamiar takiego intensywnego robić? Oczywiście rozumiem że to nie o to pytałeś, ale może akurat jakieś opinie NO mogłyby Twoje rozeznanie sytuacji poprawić.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 471
  • 893
  • 3

Światłowód na 2 osobne budynki

Należy

1. Wypełnić i wysłać formularz do Orange https://uniaswiatlowodowa.pl/
2. Zaznaczyć na mapie zgłoszenie popytu na usługi na https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13358
  • 54780
  • 647

Światłowód na 2 osobne budynki

@Fade1224  jeśli POPC i ziemia, to tylko normalny wniosek o internet. Nie dorejonizują doziemnie. Będą trudności jeśli dystans długi. Ja bym się zastanowił nad współdzieleniem jeśli to ta sama posesja i adres

Może spróbować w biznesie? Tam inaczej patrzą na przyłącza 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 225
  • 2

Światłowód na 2 osobne budynki

W sumie czemu między domem a garażem nie puścić kabla RJ45 (jeżeli jest do 100 metrów) ? Będzie tylko 1 abonament 🙂


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1818
  • 8828
  • 70

Światłowód na 2 osobne budynki


@adrjannnnapisał(-a)

W sumie czemu między domem a garażem nie puścić kabla RJ45 (jeżeli jest do 100 metrów) ? Będzie tylko 1 abonament 🙂


Ja bym poszedł o krok dalej i zamienił miedź na światłowody plus konwertery lub switche z wkładkami. Pytanie czy ze względu na działalność gospodarczą można dokonać takiego udostępnienia (lub w ogóle poza lokal)?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 225
  • 2

Światłowód na 2 osobne budynki

Nie można dzielić usługi z sąsiadem, natomiast jeżeli dobrze rozumiem to działka jest ta sama, a garaż i dom znajdują się na tej samej posesji (ogrodzone siatką). Kto zabroni klientowi posiadać urządzenie internetowe w garażu? 🙂

Natomiast jeżeli są to całkiem inne działki to w teorii nie można (ale jakby wystawić antenę z routera na kominie, która zasięgiem przypadkowo obejmie garaż) ? 🙂