Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód na 2 osobne budynki


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Światłowód na 2 osobne budynki

Witam planuję założyć światłowód do warsztatu który znajduję się na jednej działce z domem dokładnie 50m za nim w domu jest już założony światłowód od Orange.

 

 Czy mogę zamówić światłowód od innego operatora np. Netia aby podłączył mi do warsztatu Internet?

 

________________
* Przeniosłem z działu Zakup nowej oferty– moderator Michał

29 ODPOW. 29

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 453
  • 3884
  • 20

Światłowód na 2 osobne budynki

Nikt nie podłączy Tobie garażu. Ludzie nie raz nieźle muszą się nagimnastykować aby ich dom został dorejinizowany. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2432
  • 10085
  • 89

Światłowód na 2 osobne budynki

Cześć @Fade1224 

jeśli twój warsztat znajduje się na tej samej działce co dom w którym masz podłączony Orange Światłowód to wydaje mi się że można było podłączyć drugi światłowód bo można to traktować jako jeden adres. @Fade1224 czy w Twojej miejscowości światłowód był podłączony w ramach projektu  POPC? Jeśli tak to musiałbyś zobaczyć czy światłowód który jest doprowadzony do Twojego domu jest jedno, czy dwuwłókowy..Jeśli światłowód będzie miał dwa włókna to mógłbyś korzystać z usług od dwóch operatorów. Zerknij do tych tematów co jest na forum Nasz Orange Światłowód w ramach POPC - jeden adres, a dwóch operatorów. Czy da się zainstalować dwie usługi? https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d... i do tego tematu  z forum Nasz Orange Światłowód - kilka światłowodów https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d-kilka-%C5%9Bwiat%C5%82owod%C3%B3...

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Światłowód na 2 osobne budynki

Jako mapa to się znajduję garaż nie ma nadanego numeru po prostu jest siatka która oddziela część warsztatu od domu aby klient nie chodził mi obok domu.

A co do światłowodu to na stronach jest dostępnych wielu operatorów typu T-Mobile, Netia, plus,Play,i tam paru innych


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2432
  • 10085
  • 89

Światłowód na 2 osobne budynki

@Fade1224  wydaje mi się że można było podłączyć drugi światłowód. Czy w Twojej miejscowości światłowód był podłączony w ramach projektu POPC? Możesz to sprawdzić  na tej stronie https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ musisz wpisać twój adres i wszystkie informacje tam znajdziesz o inwestycji światłowodu w Twojej miejscowości. Jeśli tak to musiałbyś zobaczyć czy światłowód który jest doprowadzony do Twojego domu jest jedno, czy dwuwłóknowy..Jeśli światłowód będzie miał dwa włókna to mógłbyś korzystać z usług od dwóch operatorów.

Zerknij do tych linków co Ci wysłałem powyżej

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Światłowód na 2 osobne budynki

Tak zostało to zrobione z popc.

Teraz widzę że albo na mapie Jest błąd lub został nadany numer na garaż...

Sąsiad ma nr 56 a na garaż jest 54 na mapie a pod tym nr jest tylko Neostrada do 20


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Światłowód na 2 osobne budynki

@Fade1224  złóż zamówienie u innych operatorów to się przekonasz czy da radę podłączyć (to nic nie kosztuje, najwyżej dostaniesz odmowną odpowiedź), ale skoro inwestycja z programu POPC to śmiem wątpić.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2432
  • 10085
  • 89

Światłowód na 2 osobne budynki

@Fade1224spróbuj złożyć zamówienie u innego operatora tak jak radzi @slav72  i zobaczysz czy da sie podłączyć drugi światłowód.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5596
  • 22717
  • 189

Światłowód na 2 osobne budynki

@Fade1224 

Zasadniczo skoro to jedna posesja, to może wystarczy rozprowadzić sieć kabelkiem eternetowym, w ramach tej jednej usługi?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Światłowód na 2 osobne budynki

Wolał bym wziąć 2 osobne  łączą ponieważ te w domu jest mocno obciążane, ale nie wiem jak to wyjdzie z tym podłączeniem bo warsztat znajduje się 100metrow od słupka Orange