Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 37
  • 0

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

Witam, pod koniec 2020 roku zakończono inwestycje w ramach programu POPC na budowe światłowodu na mojej ulicy, problem jest w tym, że podłączono jedynie pół ulicy(reszta działa na łączu miedzianym do 10mb). Kontaktuje sie z Orange w tej sprawie od 2 lat i oczywiście nic, nie ma możliwości technicznych. Słyszałem jakiś czas temu że lokalny dostawca dzierżawi włókna orange w moim mieście. Do szafy ulicznej Orange mam około 60m. Czy jest możliwość, żeby lokalny dostawca "podłączył sie" pod skrzynke Orange i przeciągną światłód do mojego domu?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

@Szymon22 Nie "dogadasz się". To kwestia planów i finansów. Jest jakiś powód do zatrzymania inwestycji (skoro już kopali, to nie powinno być problemem dla reszty adresów w ulicy) na tych dwóch budynkach , które wymieniłem wyżej..

Napisz do Skierniewic pytając o plany i zgłaszając (najlepiej grupowo kilka) adresów chętnych do dołączenia usług. Warto też wypełnić na stronie Orange zgłoszenie popytu sprawdzając zasięg (na stronie UKE również)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

24 ODPOW. 24

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

@Szymon22 

O to musisz spytać tego dostawcy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

@Szymon22  nie słyszałem o takiej możliwości. Odwrotnie  to działa i lokalni mając punkt styku z Orange udostępniają  swoją sieć dla transmisji Orange. Odwrotnie to chyba nie działa,  bo lokalny musiałby spełniać  sporo warunków, a to kosztuje. Lepiej samemu ułożyć kable po słupach energetycznych na przykład..

Podaj nazwę miejscowości i ulicę, może coś podpowiemy...


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 37
  • 0

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

Miasto to Starogard Gdański ulica chełmońskiego. Chodzi o adresy od 12 do 2.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

@Szymon22 Adresy 9 i 12 są w zasięgu jako najniższe po obu stronach ulicy. Problemem jest to, że tam najprawdopodobniej instalacja przebiega w kanalizacji, pod ziemią. Mapy google pokazują, że jest jakieś zwężenie ulicy dla numerów poniżej 10. Może są problemy z ustaleniem usłużności gruntów pod instalację?

Zerknij czy na słupach energetycznych w okolicy  są OPP (punkty dostępowe) i czy biegnie po nich instalacja. Jeśli tak, zerknij czyje naklejki są na tych skrzynkach i zadzwoń pytając o możliwość przyłączenia.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

@Szymon22 to już kwestia umów pomiędzy Orange i lokalnym usługodawcą. Nikt Ci tu na to pytanie nie odpowie. Dzwoń lub udaj się osobiście do lokalnego operatora.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 37
  • 0

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

Z tego co orientowałem się w okolicy, wszystkie światłowody są pociągnięte podziemnie. I budowało je tylko orange. Jest możliwość dogadania się z orange, a jeśli tak, czy koszty przekopu przez kostkę są bardzo wysokie?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

@Szymon22 Nie "dogadasz się". To kwestia planów i finansów. Jest jakiś powód do zatrzymania inwestycji (skoro już kopali, to nie powinno być problemem dla reszty adresów w ulicy) na tych dwóch budynkach , które wymieniłem wyżej..

Napisz do Skierniewic pytając o plany i zgłaszając (najlepiej grupowo kilka) adresów chętnych do dołączenia usług. Warto też wypełnić na stronie Orange zgłoszenie popytu sprawdzając zasięg (na stronie UKE również)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange


@Szymon22napisał(-a)

Jest możliwość dogadania się z orange, a jeśli tak, czy koszty przekopu przez kostkę są bardzo wysokie?


Orange albo zrobi to na swój koszt albo wcale. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 37
  • 0

Światłowód lokalnego dostawcy na włóknach Orange

Zrobie tak jak mówisz. A wiesz może czy orange może rozbudowywać infrastrukturę na własny koszt jeśli była ona finansowana z środków z uni ?