Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód już w budynku. Czas oczekiwania na instalację w mieszkaniu.

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 52
  • 0

Światłowód już w budynku. Czas oczekiwania na instalację w mieszkaniu.

Dzień dobry,

 

Chciałbym zapytać ile czasu trzeba czekać na pojawienie sie usługi w wyszukiwarce adresów Orange ?

 

Przedwczoraj zainstalowano nam w kamienicy światłowód ( puszka na każdym piętrze). Instalator powiedział, że instalacja została już odebrana przez Orange i powinna być dostępna w przeciągu paru dni.

 

W wyszukiwarce usług mam dostępny jedynie internet  do 10mbps po starych kablach miedzianych. Na czacie dostałem informację że nie ma w moim budynku możliwości podpięcia światłowodu. 

 

Dzisiaj z kolei w skrzynce były ulotki z Orange zachęcające do instalacji swiqtlowodu 😉 ale wyszukiwarka i czat dalej to samo: brak usługi

 

Pytam bo strasznie się niecierpliwie. Czekaliśmy na to ponad dwa lata. Obecnie używam LTE i przy dwóch osobach na spotkaniach online  i chorych dzieciach przy Netflixie dochodzi do awantur 😉

 

dziękuję za zrozumienie i odpowiedzi.

 

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2579
  • 9281
  • 46

Światłowód już w budynku. Czas oczekiwania na instalację w mieszkaniu.

@Cinmar2000 jeśli już był odbiór techniczny to teraz adres musi zostać zaraportowany przez podwykonawcę do Orange że jest gotowy. Inspektor nadzoru musi sprawdzić dokumentację powykonawczą i ją klepnąć w systemie. Później adres pójdzie do testlabu i jak przejdzie całą ścieżkę to zostanie zaliczony jako gotowy sprzedażowo. Ta informacja musi trafić do Pionu Sprzedaży i wtedy pojawi się w bazach z ktorych korzystają sprzedawcy. Ile to może potrwać? Od kilku dni do kilku tygodni. Za dużo czynników aby to jednoznaczne określić.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13352
  • 54745
  • 647

Światłowód już w budynku. Czas oczekiwania na instalację w mieszkaniu.

@Cinmar2000  to może kilka dni potrwać. Jeśli chcesz, to kilka razy możesz sprawdzić na stronie mapy zasięgu. Ja tam się pojawi dostępność, od razu zamawiaj ..

https://www.orange.pl/view/mapazasiegu

Publikacja w tym miejscu oznacza obecność adresu w bazie Orange i zielone światło do zamówienia usługi 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1815
  • 8812
  • 69

Światłowód już w budynku. Czas oczekiwania na instalację w mieszkaniu.

@Cinmar2000 Jest na tych ulotkach jakiś numer do handlowca?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 52
  • 0

Światłowód już w budynku. Czas oczekiwania na instalację w mieszkaniu.

@agat13 

 

Dziękuję za sugestię. Niestety ten mapy nie da się używać. W największym przybliżeniu nie ma światłowodu nigdzie na ulicy. W oddaleniu już jest ale trudno powiedzieć w którym budynku:( zadzwonię jutro do Organe. Ale obawiam się że korzystają z tych samych narzędzi

 

@Samotnick 

 

Linki i QR prowadzą do formularza zgłoszenia popytu. Wypełniałem coś podobnego parę lat temu :). Numer telefonu jest do sklepu online. Przynajmniej taki jest komunikat. Niestety muzyka i nikt nie odbiera. Spróbuję jutro.

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2432
  • 10085
  • 89

Światłowód już w budynku. Czas oczekiwania na instalację w mieszkaniu.

Cześć @Cinmar2000 

jeśli w tym linku co kolega wyżej podesłał nie ma jeszcze informacji o światłowodzie to  możesz zerknąć  na stronę Sidusis i sprawdzisz jaki internet jest dostępny w twojej miejscowości w tym linku https://internet.gov.pl/map/?center=2154743.367076522%3B6835763.784232147&zoom=6.400000000000001 w wyszukiwarce wpisujesz swój adres i możesz sprawdzić jakie usługi są dostępne pod danym adresem

Może coś to pomoże

Pozdrawiam 🙂


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 52
  • 0

Światłowód już w budynku. Czas oczekiwania na instalację w mieszkaniu.

@Pablo5 

 

Dziękuję.  Nie znałem tej strony. Korzystałem wcześniej z wyszukiwarki UKE ale tam tez nic. 

Wg. tej strony obecnie dostępny internet od Orange/Netia/Polkomtel na kablach miedzianych 10Mb/s. Plus kilka firm krzaków. 

 

W planowanych inwestycjach trzy światłowody i jeden w realizacji przez Światłowód Inwestycje. Informacja nt. planowanego uruchomienia uslugi to 31/10. Wydaje mi się ze to właśnie oni. 

 

Chyba nic innego mi nie zostało tylko poczekać dalej 🙂 

 

Przy okazji mam pytanie. Czy fakt, ze instaluje to operator hurtowy oznacza, ze bede mogl korzystac z uslug innych operatorów (np plus/play/netia) czy tylko orange ? 

 

Serdecznie pozdrawiam i zycze milego weekendu!


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Światłowód już w budynku. Czas oczekiwania na instalację w mieszkaniu.

@Cinmar2000  SI jest częścią Orange (pomarańcza ma tam 50% udziałów) więc sam rozumiesz...


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2432
  • 10085
  • 89

Światłowód już w budynku. Czas oczekiwania na instalację w mieszkaniu.

@Cinmar2000  Światłowód Inwestycje współpracuje z Orange. Operator hurtowy to taki który udostępnia swoją sieć innym operatorom, którzy oferują na niej swoje usługi  W tym linku masz więcej informacji  https://swiatlowodinwestycje.pl/

Też życzę miłego weekendu 🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 52
  • 0

Światłowód już w budynku. Czas oczekiwania na instalację w mieszkaniu.

@slav72 @Pablo5 

 

Dziękuję za wyjaśnienie. Teraz ma to większy sens.

 

Dam znać jak się sprawą potoczy i kiedy będę mógł skorzystać z usługi.

 

Serdecznie pozdrawiam 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2579
  • 9281
  • 46

Światłowód już w budynku. Czas oczekiwania na instalację w mieszkaniu.

@Cinmar2000 jeśli już był odbiór techniczny to teraz adres musi zostać zaraportowany przez podwykonawcę do Orange że jest gotowy. Inspektor nadzoru musi sprawdzić dokumentację powykonawczą i ją klepnąć w systemie. Później adres pójdzie do testlabu i jak przejdzie całą ścieżkę to zostanie zaliczony jako gotowy sprzedażowo. Ta informacja musi trafić do Pionu Sprzedaży i wtedy pojawi się w bazach z ktorych korzystają sprzedawcy. Ile to może potrwać? Od kilku dni do kilku tygodni. Za dużo czynników aby to jednoznaczne określić.