Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód i dorejonizowanie [jak wszyscy]

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Światłowód i dorejonizowanie [jak wszyscy]

Hej,

Jak widzę i przeglądałem parę wątków wszyscy mamy ten sam problem.

Złożyłem wniosek o podłączenie światłowodu w Orange przez telefon - mieli zgłosić się w ciągu 2 tyg.

Po miesiącu zadzwoniłem ponownie, tu kolejna Pani z infolinii złożyła ponownie za mnie kolejny wniosek. Tu odrazu zaznaczyła, że odpowiedź dostanę po 30 dniach.

Mija drugi miesiąc i nadal brak odzewu.

 

Próbowałem dzwonić, aby dowiedzieć się "czegoś" - czy tak, czy nie. Ewentualnie jakie są problemy. Nic, nie mają dostępu do takich danych.

 

Złożyłem 3 wnioski przez internet.gov.pl - jeden z automatu sam się zakończył.

Dwa nadal pozostają otwarte. Na żadne zgłoszenie nikt, kompletnie nikt nie odpowiedział.

 

Zrobiłem wizję lokalną i znalazłem skrzynkę ORANGE 130m od mojego domu.

IMG_0369.jpg

 

Na mapce z internet.gov.pl jest sporo punktów, które są w fazie planowania, a termin świadczenia usługi wyznaczono na 31.12.2024

Zrzut ekranu 2024-05-30 o 11.26.14.png

 

Skrzynka, której zdjęcie powyżej wkleiłem, to dom z numerem 2C - ja jestem w numeracji 1

 

Gdzie mogę "zapukać" fizycznie aby dostać jakieś szersze informacje i aby nagle nie okazało się, że mój dom ominą, mimo że składam co i rusz wnioski, bo trzeba było złożyć wniosek X1 w okienku ABC2 o czym nikt nie poinformował.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13360
  • 54786
  • 647

Światłowód i dorejonizowanie [jak wszyscy]

@Krystiann  jak już składałeś wniosek, to zostaje pismo oficjalne do Orange na adres do korespondencji 

Orange Polska SA 

Jagiellońska 34 

96-100 Skierniewice 

Z dopiskiem dorejonizowanie FTTH 

Z mapką, opisem sytuacji i wzmianką, że w razie czego zgadzasz się na współfinansowanie Inwestycji 

Tylko to zostało, bo nie dowiesz się niestety nigdzie o planach inwestycyjnych operatora...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13360
  • 54786
  • 647

Światłowód i dorejonizowanie [jak wszyscy]

@Krystiann  jak już składałeś wniosek, to zostaje pismo oficjalne do Orange na adres do korespondencji 

Orange Polska SA 

Jagiellońska 34 

96-100 Skierniewice 

Z dopiskiem dorejonizowanie FTTH 

Z mapką, opisem sytuacji i wzmianką, że w razie czego zgadzasz się na współfinansowanie Inwestycji 

Tylko to zostało, bo nie dowiesz się niestety nigdzie o planach inwestycyjnych operatora...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2588
  • 9320
  • 46

Światłowód i dorejonizowanie [jak wszyscy]

@Krystiann nie ma takiego miejsca do zapukania. Oficjalny kontakt tylko przez konsultanta na infolinii. Nieoficjalnie możesz dowiedzieć się kto jest czy też będzie podwykonawcą sieci i uderzyć do niego. Na to jakie adresy ujmie w planie Orange jeśli to on będzie inwestorem bo tak nie musi wcale być nie masz praktycznie wpływu. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 157
  • 593
  • 2

Światłowód i dorejonizowanie [jak wszyscy]

@Krystiann 

A kto przeprowadza projekt/inwestycję w Twojej miejscowości?

Na stronie gov czasem jest to widoczne.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Światłowód i dorejonizowanie [jak wszyscy]

@Tomiii Niestety nie ma takiej informacji. Nie mniej ilekroć dzwoniłem/pisałem do pozostałych firm telekomunikacyjnych to wszyscy mówili, że w moim mieście w tej dzielnicy infrastrukturę posiada tylko i wyłącznie ORANGE.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 157
  • 593
  • 2

Światłowód i dorejonizowanie [jak wszyscy]

@Krystiann 

Spróbuj podpytać na infolinii (lub meilowo) "światłowód inwestycje"-u mnie w regionie akurat oni wykonują sporą inwestycję.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 194
  • 648
  • 0

Światłowód i dorejonizowanie [jak wszyscy]

Zostaje jeszcze trzecia droga szturmować salon/y i/lub handlowca/ów to dla nich biznes więc jest szansa iż przypilnują z tym iż czas może być liczony nawet w miesiącach nie tygodniach czy dniach...