Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - Wawer - cześć mieszkańców posiada światłowód, a reszta nie


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Światłowód - Wawer - cześć mieszkańców posiada światłowód, a reszta nie


@Jasiek_Walkernapisał(-a)

Być może w "uszczęśliwionym światłowodem" domu mieszkalnym bez szyldów jest jakiś atrakcyjny PKD, niemniej tego rodzaju argument mnie nie przekonuje, a jedyne utwierdza w tezie o równych i równiejszych.


Nie jest tak. W Waszej okolicy pod adresami Trakt Lubelski, po obu stronach, też jest światłowód Orange. Sprawdziłem wyrywkowo kilka adresów tutaj: https://www.orange.pl/view/mapazasiegu

Na pewno "szczęśliwa enklawa" z Waszej ulicy należy do tej samej sieci rozdzielczej, co one. Najwyraźniej pomogła jej bliskość Traktu Lubelskiego. Ostatni słup linii napowietrznej prowadzącej stamtąd jest na jej wyskokości (przynajmniej na zdjęciu google z 2013). A którędy do Was jest doprowadzona obecna usługa miedziana?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 7
  • 0

Światłowód - Wawer - cześć mieszkańców posiada światłowód, a reszta nie

@pirenej Tak, pamiętam, jak ponad rok temu była ekipa i pociągnęła światłowód do "szczęśliwej enklawy" od strony Traktu Lubelskiego, jakieś 100 metrów. Zostawili na słupie spory zwój (10-15 metrów od naszej bramy). Szybko rozwiali moje nadzieje, jak ich pytałem czy nas też podłączą - nie mieli tego w zleceniu.

U mnie miedziany przewód podciągnięty jest pod ziemią i mam go w skrzynce elektrycznej na ścianie domu. Przyznam, że nie wiem dokładnie, skąd idzie. Podejrzewam, że z szafki rozdzielczej przy ogrodzeniu osiedla, ale skąd do tej szafki to już nie mam pojęcia.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Światłowód - Wawer - cześć mieszkańców posiada światłowód, a reszta nie


@Jasiek_Walkernapisał(-a)

Szybko rozwiali moje nadzieje, jak ich pytałem czy nas też podłączą - nie mieli tego w zleceniu.

 


 no tak, bo przyjechali podłączyć abonenta, a nie budować sieć. Zagadnijcie tego abonenta jak to osiągnął.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód - Wawer - cześć mieszkańców posiada światłowód, a reszta nie

@Jasiek_Walker Możecie jedynie pisać, monitować. Takich ulic są setki a moce przerobowe ograniczone. Praktycznie już na etapie kupowania domu w takiej okolicy czy też decyzji o budowaniu się trzeba wziąć pod uwagę infrastrukturę telekomunikacyjną. Dla wielu ludzi liczy się tylko kanalizacja, prąd, woda i gaz. A później są w szoku że wszystko fajnie tylko to jest telefoniczna biała plama.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6148
  • 69

Światłowód - Wawer - cześć mieszkańców posiada światłowód, a reszta nie

@Jasiek_Walker forumowy kolega z miedYlesia miał podobny problem, który można znaleźć na forum. Finalnie pomogło napisanie do Orange do Skierniewic. Ja bym jeszcze napisał do uke - nie zaszkodzi a może też coś da?

Poza tym nasi wspaniali radni wawerscy w zeszłym roku zaoferowali swoją pomoc w takich sytuacjach. Niestety, nie slyszalem o jakichkolwiek efektach ich działań, jeśli takowe były.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Światłowód - Wawer - cześć mieszkańców posiada światłowód, a reszta nie

@spiro pamiętaj, że nikt nam nie jest w stanie tyle dać, ile radni są w stanie obiecać....🤣