Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód W Nidzicy

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 4
  • 0

Światłowód W Nidzicy

Dodam dla tych co przeczytają powyższe posty, że studzienka Orange jest kilka metrów od mojego bloku. Każdego dnia w punkcie Vectry ludzie zawierają nowe umowy lub przedłużają stare z braku alternatywy. Jest to kuriozalna sytuacja. Ale myślę, że ten temat poruszany był wiele razy i wielu zna go od podszewki...tylko zrozumieć tą sytuację - nie sposób. Pozdrawiam. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód W Nidzicy

W Polsce jest 15 milionów gospodarstw domowych. Nikt nie ma tyle kasy i ludzi by podłączyć wszystkich na raz. Są ludzie w gorszej sytuacji co żadnych usług nie mają i żadnych planów. Trzeba zaczekać cierpliwie. U Ciebie są chociaż plany na papierze.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 4
  • 0

Światłowód W Nidzicy

Nexera się kontaktowała, podpisana zgoda, ale termin wykonania to patykiem pisane na piasku, jeżeli w ogóle możliwe.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód W Nidzicy

Niestety pandemia wszystko opóźnia. 🤷

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 4
  • 0

Światłowód W Nidzicy

W mojej okolicy ludzie z pewnej wioski nie mieli internetu, Orange doprowadziło światłowód, większość nie korzysta, rozmawiałem z nimi - mówili za drogo, wystarczy w telefonie. Wcześniej nikt z Orange nie robił wywiadu. Tam gdzie ludzie chcą, światełka brak. To jest to kuriozum całej sprawy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód W Nidzicy

Podejrzewam, że dla tej wsi Orange dostał dofinansowanie a u Ciebie Nexera dostała.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 4
  • 0

Światłowód W Nidzicy

Dodam na koniec...opłaca się kłaść kilometry przewodu, kopać itd. do domów jednorodzinnych rozrzuconych w jakiejś tam odległości od siebie, a nie opłaca się doprowadzić do bloku kilka metrów? I to przez tyle lat? Nigdy nikt tego nie zrozumie i nikt nie udzieli sensownej odpowiedzi, bo taka nie istnieje.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód W Nidzicy

Tak, opłaca się, jeśli nie robisz tego za własne pieniądze. To są inwestycje na 25-30 lat. To że dziś nikt nie chce, to być może za kilka lat zmieni zdanie. Adresy gdzie POPC wygrała inna firma niż Orange na dziś są nieopłacalne by dublować infrastrukturę. Orange obecnie chce przede wszystkim zakończyć swoje inwestycje przy popc bo samo ma opóźnienia i dużo kasy trzeba będzie zwracać.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 4
  • 0

Światłowód W Nidzicy

"Orange obecnie chce przede wszystkim zakończyć swoje inwestycje przy popc bo samo ma opóźnienia i dużo kasy trzeba będzie zwracać." Sam ten fakt, świadczy o ZŁYM zarządzaniu tą firmą!, " To że dziś nikt nie chce, to być może za kilka lat zmieni zdanie" - tak, szczególnie, że ich właściciele są już w podeszłym wieku. A miałem już nie pisać.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód W Nidzicy

Ech. Już nie ma z czym dyskutować. To że ktoś jest w starszym wieku, to nie znaczy że nie potrzebuje internetu. Może ktoś z rodziny za kilka lat zamieszka. Itp itd.