Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód POPC

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Światłowód POPC

Cześć! Przychodzę z ciekawą sytuacją związaną z POPC. Mój adres na obu mapach uke i https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/ został pominięty ale nie do końca. Sytuacja wygląda tak : na stronie uke mój dom jest zapisany jako 40a i nie ma w planach światłowodu od Orange ale drugi budynek na mojej działce jest o numerze 40 i tam jest w planach inwestycja. Jestem klientem Orange (neostrada) na adres o numerze 40. Na drugiej mapie całkiem mój dom jest pominięty. Dodam jeszcze, że sołtys zbierał wnioski o światło, składałem też osobiście wniosek w salonie. Mam się martwić, że w trakcie inwestycji nie zostanę podpięty? 

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32646
  • 38035
  • 1375

Światłowód POPC

Fakt, że usługa jest świadczona pod adresem nie ma wpływu na kwalifikowanie adresu do POPC. Orange bardzo rzadko decyduje się na dokonywanie wymian punktów adresowych, a jak przyjedzie technik i nie będziesz chciał przyłącza pod 40, to nie zrobi wcale.

Na forum jest wiele wątków objaśniających jak działa POPC. Orange tu nic nie pomoże. Jeśli chcesz zmienić numeru budynków - tu pomoże urząd gminy. A jeśli chcesz wyjaśnić czemu dodali 40 a nie 40a, to możesz napisać do CPPC (to oni zarządzają POPC). Dedykowana skrzynka bialaplama@cppc.gov.pl

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32646
  • 38035
  • 1375

Światłowód POPC

Mapy nie są dokładne. Poszukaj excel z listą punktów adresowych. Ew podaj adres to ktoś na forum poszuka.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Światłowód POPC

w wolnej chwili podeślę link do adresów 🙂

możesz sprawdzić czy nie jesteś objęty białą plamą, ale plik jest bardzo ciężki

 

a mapy są nawet bardzo niedokładne 😛


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Światłowód POPC

Spoko 

Wczoraj szukając znalazłem taką grafikę to jest wieś Strachocin powiat Stargardzki-Zachodnipomorskie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Światłowód POPC

Szukałem dzisiaj w excel ale nie mogłem znaleźć nawet mojej wioski. Excel z objętymi miejscowościami w którym moja wieś się znajduje jest ale jakie adresy niestety nie znalazłem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Światłowód POPC

jeśli jest wieś, byś może jest objęta w całości. 

Spróbuj może zadzwonić na infolinię Orange. Jak trafisz na ogarniętego konsultanta to pomoże 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32646
  • 38035
  • 1375

Światłowód POPC

Tak wygląda mapa. 40a nie jest w POPC, 40 jest. 

mapa2.PNG

 

Co się dokładnie nie zgadza?

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Światłowód POPC

To śmiesznie bo umowa (neostrada) od chyba 10 lat jest na numer 40 czyli na tej mapie na numer 40a. Budynek 40 nie jest budynkiem mieszkalnym. Gdy chce sprawdzić usługi na numer 40a to nie mam możliwości na jakikolwiek internet.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Światłowód POPC

Chyba bez telefonu się nie obejdzie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32646
  • 38035
  • 1375

Światłowód POPC

A kiedy nastały zmiany administracyjne? Bo funkcjonowanie numeru a sugeruje, że dzielono działki lub budynek a powstał później.

10 lat temu w Orange nie przykładano dużej wagi do adresów, bo większość usług była oferowana i budowana ze środków własnych Orange. POPC jest dofinansowane przez UE i tutaj jest to dosyć ścisłe. Oba budynki na mapach geodezyjnych są oznaczono jako mieszkalne.  Budynek 40 jest oznaczony jako gospodarczy, ale to wcale go nie wyklucza z POPC. Resztę spraw można wyjaśnić w urzędzie gminy (choć radzę przemyśleć wszystkie ew prawne i finansowe skutki zgłaszania błędów). Ta mapa co prezentowałem wyżej pochodzi z system Geoportal Krajowy i jest oficjalnym źródłem danych teleadresowych w Polsce.

 

Orange nie ustala adresów w POPC. Podłączenie adresów spoza listy jest możliwe po upływie okresu trwalości projektu (5 lat).