Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych


Pracuję w Orange
  • 5
  • 3
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Nie zgodzę się z Tobą, że starsze bloki są olewane. W moim mieście (Łomża) są też stare bloki podłączane. Obecnie jest podłączonych lub w trakcje podłączania zdecydowana większość bloków i starszych i nowych. 

 

Co do domków - pojawiła się pierwsza ulica domków wolno-stojących ze światełkiem (dziś był odbiór). Mam nadzieję, że niebawem inwestycje na domki w Łomży się bardziej rozwiną.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Nowa Huta, Kraków też stare bloki są podłączone.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

No ok to u Was, ale u mnie akurat dzielnica gdzie są stare domy jest jak na razie olewana, i nawet nie sądze ze bedą tu podlaczac brame za bramą w przyszlosci skoro u mnie juz zrobili tylko moją bramę na calej ulicy/dzielnicy i na tym sie skonczylo. Nawet na początku nie mieli tego dlugi czas w systemie i nie dowierzali ze jest tu podciągniety swiatlowód 🙂 byl paradoks tego typu ze mialem gniazdko w mieszkaniu a nie moglem zamowic uslugi 😉 bo nie moglo przejsc przez system zamowień. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

@PeterMac83  zapewne w wielu sytuacjach jest tak jak piszesz.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 0
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Ja mam z kolei inne pytanie. Moja gmina przyłączyła się do unii światłowodowej, która ma rzekomo usuwać białe plamy i chyba doprowadzić światłowód do domów, które nie mają 30Mb/s. Spojrzałem na adresy, które są objęte programem i jest tam pół mojej mniej więcej 700 metrowej ulicy. Są tam tylko wpisane domy, koło których stoją słupy telefoniczne. Ja jak chciałem założyć w orange neostradę dowiedziałem się, że brakuje 200m kabla, 2 słupów i 12m uziemienia. Czy to oznacza, że będę do końca życia korzystał z LTE, które w mojej okolicy wyciąga śmieszne 1Mb/s, a domy 200m dalej będą miały światłowód? To trochę śmieszne i dyskryminujące. Też trochę mnie dziwi, bo wpisane tam adresy to same domy jednorodzinne, a połowa ulicy, pozbawiona internetu kablowego, to bloki i domy wielorodzinne, więc byłby to potencjalnie wyższy zysk dla Orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Pogadaj z samorządem

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 0
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Samorząd udostępnił wnioski do wypełnienia i można je wrzucać do urn, ale na stronie mojej gminy jest napisane coś takiego: "W ramach projektów POPC inwestycja realizowana jest do granicy działek, na których znajdują się budynki mieszkalne (zabudowa jednorodzinna). Jeżeli mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – wyrażą zainteresowanie doprowadzeniem światłowodu do budynku, po zakończeniu inwestycji POPC Orange wykona przyłącza na własny koszt." Jeśli to ma być tylko dla domów jednorodzinnych, to niezbyt rozumiem sens tego.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 0
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Zastanawiam się też, bo według tego https://wyszukiwarka.uke.gov.pl te domy, które nie mają internetu kablowego mogą mieć 80Mb/s, a te które mają i mają dostać też światłowód mają powpisywane do 10/20Mb/s, więc w sumie jest opcja, że ktoś uznał, że mamy tutaj te 80Mb/s, a to nieprawda. Swoją drogą fajnie by było jakby dało się zgłosić jakieś poprawki do tej mapy.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

dlatego nie ma co sie opierac na tego typu informacjach. np wystarczy ze jest postawiony wezel dystrybucyjny w miejscowosci a juz na stronach uke pokazuje mozliwosci do 80Mb/s. mimo tego ze brak wybudowanego przylacza do budynku. stoi sobie taka szafa nawet pusta 😉 wracajac do glownego tematu. znajoma chodzi i zbiera popyt na podlaczenie domkow jednorodzinnych i czesto trafia gdzie na danej ulicy mieszkancy kompletnie nie sa zainteresowani taki przylaczeniem do sieci. dla mnie to fenomen. ktos chce zrobic przylacze za darmo. nikt nie karze podpisywac umowy po wykonaniu inwestycji. za darmo zle. za oplata zle. dziwni ludzie. a tez zeby nie bylo. maja mozliwosci do 10Mb/s po kablu ewentualnie mobilny net. czesto bywa ze taki delikwent po paru miesiacach od zakonczenia inwestycji przychodzi i marudzi ze go nie chca teraz podlaczyc 😉

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Spotkałem się z taką sytuacją. W zeszłe wakacje Orange dowiadywało się o zainteresowanie FTTH na osiedlu domków jednorodzinnych i koleś jak sam powiedział "pognał złodziei". Orange podłączyło wielu sąsiadów, a jego dom ominęło. Teraz chodzi po sąsiadach i płacze, że też chce, a złe Orange już nie chce 😄