Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

podam Ci przykladowy (pierwszy lepszy ktory znalazlem) koszt doprowadzenia światlowodu do budynku, mozna powiedziec ze to taka lokalizacja problemowa

- 10m wykop ziemny (w tym 3m - polbruk, 3m - ziemia, 4m - beton)

a to wszystko w promocyjnej cenie tylko 5422zł 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

A jaki jest kosztorys puszczenia kabla po słupach ? Bo tutaj słupy mocium panie. Najlepiej podawać najgorszą opcję żeby wszystkich zniechęcić.


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Spokojnie, myślę że będzie co raz więcej podłączonych domów. Wiem że obecnie w Lublinie są już działające instalacje w domkach

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

chce tylko pokazac ze nawet polozenie kabla na odcinku tych 10m bywa kosztowne.
nie wiem jak to wyglada u Ciebie. nie pytaj mnie o koszta bo nie mam kalkulatora 😉
powiedz, czego oczekujesz


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Do bloków mają taniej i nic to ich prawie nie kosztuje, bo ze studzienki maja wejście bezpośrednie do piwnic. U mnie jak doprowadzali światło, to tylko po pracach w piwnicy się dowiedziałem, bo na zewnatrz nic nie robili. Nie licząc wychodzenia na fajka :D)

A do domków jednorodzinnych już muszą pozwolenia załatwić.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 25
  • 1

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Podłączę się pod temat, ponieważ mam podobny problem.

 

W maju chodził po osiedlu przedstawiciel i zbierał zamówienia na Orange światłowód. Powiedziałem mu, że jestem zainteresowany, ale danych osobowych mu nie przekażę. Zaproponowałem aby zapisał adres aby go uwzględnili w inwestycjach, a jak zaczną ciągnąć to bardzo chętnie się podłączę.

 

Niedawno pojawił się zasięg FTTH u sąsiada a u mnie nie. Problem polega na tym, że mamy praktycznie identyczne przyłącze wybudowane kilkanaście lat temu w ramach przebudowy z linii napowietrznej na naziemną. Wszystkie peszle są drożne, więc wystarczy tylko wpuścić światłowód obok miedzi bez jakiś większych inwestycji.

 

Poszliśmy do salonu i sąsiadowi udało się podpisać aneks z VDSL -> FTTH, a u mnie wg. mapy zasięgu BMT na FTTH. Generalnie pod moim adresem wyświetla się "Maksymalna prędkość: do 20 Mb/s", gdzie ewidentnie jest dostępny VDSL 80Mbit, ponieważ jest 200m kablem do DSLAM. Sprzedawca poszperał w systemie mówiąc, że u mnie coś musiało się źle zaimportować odnośnie dostępności usług po adresie i że czasami tak się zdarza.

 

Wygląda na to, że będę musiał porozmawiać z technikami jak będą robić instalacje u sąsiada, aczkolwiek mam wątpliwości odnośnie dostępności, ponieważ w ostatnim czasie wszystkie domki w okolicy nagle zniknęły z mapy zasięgu światłowodu tak szybko jak się pojawiły.

 

Mam pytanie z kim najlepiej się kontaktować, aby sprawa trafiła do kogoś decyzyjnego i kompetentnego aby zweryfikować powyższe i uskutecznić ewentualne podłączenie światłowodu?

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Nie znajdziesz takiej osoby, bo nie zajmuje się ona kontraktem z klientami. Zgłoś chęć tu http://oferty.orange.pl/internet

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

@marens Ja bym znalazł firmowy salon Orange w mieście(nie Partner Orange) i poprosił o kontakt z  kierownikiem. Może się uda. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 25
  • 1

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Chęć podłączenia była już zgłaszana za pośrednictwem wskazanego formularza Emotikon: Szczęśliwy Jakaś inwestycja musi być prowadzona w okolicy skoro najpierw pojawił się przedstawiciel handlowy badający zainteresowanie, następnie pojawił się chwilowo zasięg usługi na mapie oraz udało się sąsiadowi podpisać aneks. Pomysł z salonem firmowym jest dobry. Czasami wystarczy odrobinę dobrej woli, trochę szczęścia i obydwie strony mogą być zadowolone.

 

Mam jeszcze jedną ciekawą lokalizacje, gdzie w bloku w bramie X jest zasięg, brama Y jest pomięta a w bramie Z jest zasięg.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych


marens napisał(-a):

 

Mam jeszcze jedną ciekawą lokalizacje, gdzie w bloku w bramie X jest zasięg, brama Y jest pomięta a w bramie Z jest zasięg.


To może być nieporozumienie z zarządcą.