Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Może uznacie że temat trochę nie na miejscu ale jak patrzę na mapę zasięgu światłowodu w Orange to nie mogę nic innego powiedzieć. W mojej dzielnicy (Rembertów, Warszawa) widzę już dostępne złącza światłowodowe. Nawet jedno jest 400m w prostej linii od mojego do domu - co śmieszniejsze tą prostą linia jest ulica na której mieszkam.

Problem w tym, że patrzę na mapę zasięgu i widzę bardzo dużo dostępnych łącz światłowodowych w W-wie ... i wszystkie w blokach, nie widzę ani jednego domu jednorodzinnego.

Dodatkowo ten państwa program zgłaszania chęci podłączenia światłowodu jest mało wiarygodny.

Widzę, że Orange traktuję klientów domów jednorodzinnych jak klientów drugiej kategorii... nie wspomnę o tym że będąc dzielnicą Warszawy, Rembertów ma najgorsze łącza stolicy - jak ktoś dobije do 40Mb/s to jest szczęśliwcem.

 

Pozdrawiam,

Klient drugiej kategorii

90 ODPOW. 90

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Orange buduje tam gdzie się opłaca. A inne sieci stacjonarne tak ochoczo budują światłowody u Ciebie? Całej Polski nie okabluje się z dnia na dzień.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Całej Polski nie okabluję się z dnia na dzień, ale olewać część Polski można łatwo już teraz. Pewnie by się budowały jakby było 10000 bloków na 1m2 (słownie jeden metr kwadratowy) ale jako że moja dzielnica jest w większości składająca się z domków jednorodzinnych to Orange to nie interesuję. 

A jeśli chodzi o inne sieci to oczywiście że są - 200 m od głównej ulicy dzielnicy. Ja mieszkam 400m od tej ulicy i mogę sobie pozwolić tylko na neostradę.

Nawet jak mi zakładali VDSL to od wielu lat nie zauważyli że jeden z kabli w centrali prowadzący do mojego domu był spalony. I dopiero podczas zakładania VDSL zauważyli to technicy i bardzo miło z ich strony że to naprawili.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

@Kickus  W Rembertowie to jest UPC nie wszędzie, wiadomo. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

UPC też jest zabawne w Rembertowie, 2 domy ode mnie z jednej strony mają, a z drugiej strony nawet u sąsiada UPC działa, u mnie nie. Dla ciekawości nie mieszkam na granicy dzielnicy tylko bardzo blisko centrum dzielnicy.

Jakbym miał możliwość założenia UPC to by mnie już dawno w orange nie było i bym nie pisał tutaj.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Patrzysz na sprawę z perspektywy w Warszawie. Ludzie w całej Polsce czekają. Niestety na tym forum nie ma osób decyzyjnych. Poszukaj fibershopu lub lokalnych tzw. opiekunów budynków.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

@Kickus Każda taka ulica, domek to również sporo biurokracji...a wszystko trwa miesiącami. 

Po drodze mogą być również uszkodzenia infrastruktury(kanalizacja/przepusty/trasy).

Koszta są bardzo duże.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 96
  • 2

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

@Kickus - nieprawda. Do domów jednorodzinnych Orange również rozpoczęło doprowadzanie światłowodów i to już jakiś czas temu.

Możesz sam to sprawdzić na mapie zasięgu Orange. Skoro piszesz o Warszawie,to przykład warszawski pierwszy z brzegu: ulice Potułkały, Przekorna, Ponczowa.Wszystko to domki. Kolejny przykład: Przyczółkowa od nr 30 do ponad 100.  Masa domów jednorodzinnych na Wilanowie Niskim: ulice Husarii, Chorągwi Pancernej, Biedronki itd itd. Parę dni temu widziałem nowe światłowody na Zdrojowej i okolicach na Sadybie.

Podwarszawskie Piaseczno, rejon ul. Mickiewicza  - również same domki i są światłowody Orange.

Wszystko możesz sam sprawdzić na mapie zasięgu. To tylko kilka przykładów, a takich miejsc jest sporo więcej. 

Tak jak napisali inni: całej Polski w rok nie okablujesz. Orange owszem, zaczęło od bloków, ale teraz idą również w zabudowę jednorodzinną. 

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

@Piotrekk85Co jest za fibershopu ? Cały czas się nad tym zastanawiam ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Fibershop. Czarne budki podobnie jak czasem kebaby sprzedają. Ale tam nie kebab - tylko światło sprzedają 😉