Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 34
  • 0

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

Witam mam następujący problem, na stronie nexery na mapce mój blok widniał na niebiesko że światłowód jest w trakcie budowy, w maju nexera pociągnęła światłowód od slupa do bloku i założyła skrzynkę w klatce, dzisiaj wchodząc na pocztę dostałem maila że natknęli się na jakieś problemy które spowodowały że lokalizacja mojego bloku znalazla się poza realizowanym przez nich projektem, skrzynka wisi dosłownie 5 metrów od drzwi, co teraz zrobić i jakie problemy mogły spowodować te sytuację?? 

 

 

 

_________________

*Temat przeniesiony z działu "Internet domowy" i doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2517
  • 9025
  • 45

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

@Krzysieka18 Orange ci nie pomoże bo to inwestycja Nexery i oni to muszą dokończyć. Jeśli blok komunalny to uderzaj do Urzędu Miasta. Nexera musiała uzyskać od nich zgodę zanim weszła do bloku. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

25 ODPOW. 25

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53501
  • 621

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

@Krzysieka18 To mogą być problemy natury administracyjnej (brak zgody na wykonanie przyłącza ze strony ADM lub ZUD-plany i uzgodnienia dokumentacji geodezyjnej), lub technicznej ( brak przejścia dla trasy kablowej-np niedrożna kanalizacja-orurowanie)

Skontaktuj się z Nexerą i tam poproś o wyjaśnienia opóźnienia/całkowitego pominięcia adresu w projekcie.

Zawsze możesz wysłać maila do zespołu CPPC z prośbą o wyjaśnienie, interwencję u beneficjenta


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

@Krzysieka18 powodow takiej sytuacji moze byc wiele, cos nie poszlo zgodnie z projektem i caly plan w piz.... 😜 Zasiegnij informacji u zrodla (Nexera) i dopytaj co sie stalo


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 170
  • 0

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

U mnie kiedyś budowa opóźniła się o dwa zasrane lata. Ktoś miał słup na posesji, miał drake z tp jeszcze i nie pozwolił orange kłaść kabli 

 

Pozwolenie na przekop zajęło im łącznie z budową dwa lata. Tak że niezazdroszcze 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2517
  • 9025
  • 45

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

@Krzysieka18 Sytuacja dość nietypowa skoro już przewiesili kabel i zamontowali skrzynkę na klatce. Gdyby był problem ze Wspólnotą lub Zarządcą to nie weszli by na klatkę. Może kanalizacja niedrożna a ich chytry plan przewidywał zasilenie bloku właśnie tą kanalizacją tylko nie sprawdzili tego wcześniej. Dzwoń do Nexery. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 170
  • 0

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

Tak się wydaje, ale to są skomplikowane sprawy. Znajomemu robili światło, nie orange. Czekał bardzo długo, po drodze się doczepiły nawet Wody Polskie

 

Chodziło o to że kabel musi pokonać potok, potok, który wyglądał jak kałuża w sumie, ale ciek wodny i cóż, musi być uregulowane. I ok, problem w tym że regulowano to jakaś szalona ilość czasu 

 

Np może być tak w tym przypadku, wszystko gotowe, ale czekają na pozwolenie od kogoś, co działa czasem absurdalnie długo


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2517
  • 9025
  • 45

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

Zgadza się. Wody Polskie to rzecz święta. Znajomy chcał tylko kładkę zrobić przez strumyczek pod domem to musiał uzyskać tyle pozwoleń i wykonać tyle projektów jakby Golden Gate Bridge budował. Z PKP jest to samo. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

U mnie w okolicy z miasta leci światłowód na wieś, jest istny miszmasz, kabel leci raz w ziemi, potem wychodzi na słup, przez kilka km leci napowietrznie, potem wraca do ziemi, po czym znów wychodzi na słup, po czym na wsi znów wraca do ziemi, ponoć całe zamieszanie właśnie przez Wody Polskie.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 170
  • 0

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

I problem taki, że macie fart że dokonczyli bo często projekt albo cancel albo przeciąga się niebywale długo, bo przekopy są drogie i maga np się w budżecie nie zmieścić, do tego pozwoleń wymagaja


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2517
  • 9025
  • 45

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

@user6541 To nic niezwykłego. Większość sieci miedzianej tak było budowane. Wykorzystuje się infrastrukturę tak aby minimalizować koszty. Jak kończy się kanalizacja a mamy słupy to nie ma sensu budować dalej kanalizacji. Jak trzeba przejść przez rzekę czy drogę to też taniej napowietrznie.