Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Katowice, obecnie jest tylko miedź. Co mogę zrobić, aby pojawił się światłowód?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód Katowice, obecnie jest tylko miedź. Co mogę zrobić, aby pojawił się światłowód?

@WitoldO Katowice było jednym z pierwszych miast w Polsce gdzie robiliśmy FTTH. Inwestycja była prowadzona w latach 2015-2018. Później już sporadyczne prace na mniejszą skalę. Jankiego też robiliśmy. Jeśli budynek wówczas był ruiną to prawdopodobnie albo nie był ujęty w planach albo negocjator od umów oznaczył go jako ruina a więc wyleciał z planu. Jankiego 188 zostało z tego co pamiętam zasilone drogą napowietrzną. Obecnie można by próbować z tego słupa przed budynkiem bo jest tam mufa i macie jakiś przepust w ścianie z tego co napisałeś, albo przejść piwnicą od 188 do Was (wymagana zgoda mieszkańców sąsiedniej kamienicy). Oba rozwiązania uzależnione są od możliwości technicznych (zajetości na splitterze i ogólnie na sieci w tym rejonie miasta). Druga rzecz to kwestia wykonastwa. Obawiam się że firmy które pracowały w Katowicach już dawno zeszły z placu budowy. Monterzy-instalatorzy takich prac nie robią bo to jest grubsza sprawa (budowa pionu i skrzynki dystrybucyjnej).    


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 46
  • 0

Światłowód Katowice, obecnie jest tylko miedź. Co mogę zrobić, aby pojawił się światłowód?

@marder

Dokładnie jest tak jak mówisz była to ruina kabel do 188 idzie na słupie bo go widzę. Chyba najprościej byłoby puścić kabel tak jak do 188 i wejść tym naszym przejściem (ten peszel prowadi do skrzynki przygotowanej dla dostawcy Internetu, w tej skrzynce nawet gniazdko jest przygotowane i od tego miejsca leci do każdego mieszkania osobny peszel, który wychodzi w skrzynce przygotowanej w każdym mieszkaniu - u mnie akurat szafa rack. Dlatego dla mnie wydaje się, że jest to przeciągniecie kilku kabli i pewnie spięcie wszystkiego w tej głównej skrzyni na klatce. Nie potrzebne jest wiercenie itp, ,chyba najgorzej wygląda przeciągniecie kabla po słupach. 

 

Cały czas korzystam z Orange, mam telefony internety itp jakieś tam zniżki jak to na firmę a tak bardzo nie chce mi się tego przenosic znowu do konkurencji... byłoby idealnie jakby jednak ktoś znalazł się żeby pomoc :(. Ja rozumiem, że taki Witek i kilka osób z kamienicy to żaden klient i żaden biznes ... ale ja i moja firma niestety musimy mieć stabilny internet, stałe ip, żeby móc po prostu pracować 😞 

 

No bo jaka jest różnica, że Orange proponuje mi internet po miedzi jak przecież ten kabel i tak będzie musiał do budynku doprowadzić, z tego względu, że tam wszystko było robione od nowa i przepust na internet jest zamknięty na miedź 😜 

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód Katowice, obecnie jest tylko miedź. Co mogę zrobić, aby pojawił się światłowód?

@WitoldO Kabel byłby jeden w Waszym przypadku standardowo 12J i wyspawany na splitterze który albo jest na słupie koło Was albo gdzieś dalej. Nie wiem tylko jak zrobiliście tą skrzynkę bo musi tam wejść tacka spawów i czy wszystkie peszle z mieszkań tam się schodzą. To już trzeba by sprawdzić na miejscu. Niestety ciężko będzie to zrealizować bo to jest normalna robota przyłączeniowa całego budynku a nie jednego abonenta. Musi być projekt, musi być wytypowana firma wykonawcza i musi być kasa. Dlatego nie dziwie się że wasz opiekun nie odpowiada bo nic nie może zrobić kiedy się dowiedział jak to wygląda od strony realizacyjnej.   


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12927
  • 53115
  • 616

Światłowód Katowice, obecnie jest tylko miedź. Co mogę zrobić, aby pojawił się światłowód?

@WitoldO  to już nie chodzi o ilość klientów, a o zakres prac nieinstalacyjnych. W przypadku domku jednorodzinnego doradziłbym co innego ( jeden kabel wypuścić na słup od gniazdka w domu i spokój) 

Tu jednak trzeba myśleć o wszystkich lokatorach i prowadzenie osobnej instalacji od OPP dla każdego jest bzdurą.

Dlatego trzeba pomyśleć o punkcie dystrybucyjnym wewnątrz i dopiero o instalacjach 

Pod uwagę trzeba też brać zasoby tego najbliższego OPP, gdyż ten budynek i kilku lokatorów nie były ujęte w rezerwach i może po prostu brakować wolnych włókien dosyłowych

Aspektów wiele, choćby kwalifikacja budynku jako mieszkalny z punktami handlowymi, czyli biznes ale indywidualny klient też...

Dasz radę😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 46
  • 0

Światłowód Katowice, obecnie jest tylko miedź. Co mogę zrobić, aby pojawił się światłowód?

@agat13 tak mniej więcej rozumiem co do mnie mówisz :). Tylko wiesz jaka jest różnica, że chcą poprowadzić kabel miedziany, jak to wydaje się taka sama robota, czyli ze słupa wejście do budynku przez peszel do skrzyni, przygotowanej i nawet zasilonej w prąd pozniej peszlem do mojego biura przecież droga jednego kabla i drugiego taka sama :).

 

a ja niedaleko mam teraz biuro na Zbozowej to zwolnie trochę mocy 😉 - to już taki smiech przez łzy ... 

 

a tak serio to naprawdę potrzebuje pomocy 😞 

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód Katowice, obecnie jest tylko miedź. Co mogę zrobić, aby pojawił się światłowód?

@WitoldO Miedzianych instalacji praktycznei już się nie robi to nie wiem kto Ci tak powiedział. A nawet jakby to raczej mają na myśli nie prowadzenie nowego kabla tylko podłączenia do starego który jest w budynku od wieków. 

PS. Prąd nie jest potrzebny. GPON to sieć pasywna.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 46
  • 0

Światłowód Katowice, obecnie jest tylko miedź. Co mogę zrobić, aby pojawił się światłowód?

@marder skrzynka jest taka jak na liczniki elektryczne i wydaje się, że powinno się wszystko zmieścici bo jest dosyc spora. 

 

Niestety nie zgodzę się z tym, że mógł się przestać odzywać 🙂 wyobraź sobie sytuacje, że np. lekarz przestaje się do Ciebie odzywać bo stwierdził, że juz Ciebie nie da się wyleczyć i pieniędzy już z Ciebie nie bedzie mieć ... Podobne odczucie miałbyś w stosunku do niego jakie ja mam teraz do tego przedstawiciela. 

 

Ja rozumiem, że jest to jakiś nakład pracy itp, ale podobno nie ma rzeczy niemożliwych 

 

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 46
  • 0

Światłowód Katowice, obecnie jest tylko miedź. Co mogę zrobić, aby pojawił się światłowód?

@marder  da sie jakoś zmienić to oznaczenia ze rozwiazany problem bo chyba kliknąłem źle ... 

 

No tak, ale zamówienie na kabel miedziany mogę złozyć w orange i mowią, że podłączą 🙂 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód Katowice, obecnie jest tylko miedź. Co mogę zrobić, aby pojawił się światłowód?

@WitoldO nie wiem jak to się oznacza, może tam gdzie te 3 kropki po prawej przy poście.

Tak odpowiedzieć Wam powienien, tylko jak tam mówię że go rozumiem, ale Wam odpowiedź powinien dać to jest normalne.  


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 46
  • 0

Światłowód Katowice, obecnie jest tylko miedź. Co mogę zrobić, aby pojawił się światłowód?

@marder podobno tacka spawów powinna się zmieścic bez problemu i wszystko inne co jest potrzebne taka informacje otrzymałem od osoby projektującej to przyłącze.