Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Łącza POPC w ofercie Światłowód Inwestycje

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 52
  • 0

Łącza POPC w ofercie Światłowód Inwestycje

Od dwóch lat jest u mnie zrealizowany światłowód w ramach POPC2 bezpośrednio przez Orange. Z tego co się orientuję oprócz Orange mogę tam mieć usługi jeszcze tylko z T-Mobile, więcej umów chyba nie ma Orange podpisanych.

 

Inaczej sprawa wygląda w przypadku łącz w ramach Światłowód Inwestycje (a więc spółki w której Orange jest udziałowcem) - tam dostępnych operatorów jest znacznie więcej, ale moja inwestycja oczywiście nie jest tam dostępna.

 

I tutaj pojawia się właśnie pytanie - czy ktoś orientuje się, czy z czasem łącza w ramach POPC są także planowane do włączenia w ramach dostępnych w Światłowód Inwestycje? Orange informował o jakichkolwiek planach w tym zakresie? A może część łączy wykonanych w ramach POPC wcześniej niż u mnie już została tam włączona?

 

 

_____________________

*Temat przeniesiony z działu "Inna oferta" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Łącza POPC w ofercie Światłowód Inwestycje

@nix124  myślę, że zrozumiałem o co pytasz. Chciałem tylko podkreślić, że to czy jakaś firma wejdzie na POPC nie zależy od tego czy inwestycja była realizowana pod szyldem Orange, czy "Światłowód inwestycje", tylko od tego czy zechcą wejść w dany obszar. Nikt z użytkowników forum nie odpowie Ci wiążąco co do planów biznesowych Orange.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Łącza POPC w ofercie Światłowód Inwestycje

@nix124  jeżeli inwestycja, która jest "u Ciebie" faktycznie została zrealizowana w ramach POPC, to nie w gestii Orange jest to czy wpuści tam innych operatorów, tylko po ich stronie (tych innych operatorów) jest decyzja, czy zechcą na danej inwestycji wejść ze swoją ofertą.

 

Tylko należy ustalić, czy już całość została odebrana... czy baza adresowa jest udostępniona. Druga kwestia, to to w jaki sposób inni operatorzy będą u Ciebie przedstawiać swoją ofertą. Na przykładzie mojego miejsca zamieszkania sytuacja była inna. Inwestycja była realizowana na rzecz innego operatora. Po głównym odbiorze inwestycji tenże operator i jeszcze inny aktywnie przedstawiali swoją ofertę usług internetowych... inny - także nie Orange - kierował ją głównie do swoich klientów usług mobilnych... Orange "obudził" się po kilku miesiącach.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 52
  • 0

Łącza POPC w ofercie Światłowód Inwestycje

Chyba się nie zrozumieliśmy do końca. Wszystko jest odebrane, bo jak pisałem inwestycja została zrealizowana już dwa lata temu i od tego czasu już mam światłowód z Orange. Na podstawie umowy z Orange dostępny jest też T-Mobile w budynkach wielorodzinnych i u mnie też to jest dostępne.

 

Pytanie było konkretnie o Światłowód Inwestycje, bo tam umów na dostęp z operatorami jest więcej, po prostu ciekawi mnie, czy Orange ma plany, aby te swoje inwestycje własne w ramach POPC też tam włączyć, czy włączają tam tylko inwestycje w 100% z własnych środków.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Łącza POPC w ofercie Światłowód Inwestycje

@nix124 U mnie tak samo jak u Ciebie POPC 2 było realizowane przez Orange. Poza T-mobile mam do wyboru jeszcze Netię (w moim przypadku zabudowa jednorodzinna).


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Łącza POPC w ofercie Światłowód Inwestycje

@nix124  myślę, że zrozumiałem o co pytasz. Chciałem tylko podkreślić, że to czy jakaś firma wejdzie na POPC nie zależy od tego czy inwestycja była realizowana pod szyldem Orange, czy "Światłowód inwestycje", tylko od tego czy zechcą wejść w dany obszar. Nikt z użytkowników forum nie odpowie Ci wiążąco co do planów biznesowych Orange.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Łącza POPC w ofercie Światłowód Inwestycje

@nix124 W zależności od rejonizacji i dostępu do węzła Orange różnych operatorów można zamawiać ich usługi. Wtedy wszystko zależy od  punktu styku wezlów operatorow.

Jak inwestycja została wykonana ze środków Orange  mogła zostać przekazana do SI ale odwrotnie nie.  SI to osobny podmiot administrujący siecią, przez to i umowy miedzyoperatorskie i warunki świadczenia usług są inne 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Łącza POPC w ofercie Światłowód Inwestycje

@nix124  może kiedyś przeniesie OPL siec popcowa do SI ale szybko to nie nastąpi o ile w ogóle. Ja obstawiam że nie bo po co?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Łącza POPC w ofercie Światłowód Inwestycje

@nix124 Orange już przekazał wytypowane łącza do SI które wcześniej zrobił. Jeśli twojego nie ma to raczej już nie będzie. Z punktu widzenia klienta to i tak nie ma znaczenia bo SI to tak naprawdę nadal Orange. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Łącza POPC w ofercie Światłowód Inwestycje

@marder teoretycznie tak, ale to nadal dwa podmioty i SI dla Orange to alternatywny dostawca sieci...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Łącza POPC w ofercie Światłowód Inwestycje

@agat13 wiesz to jest taka kreatywna księgowość. Gdzieś się coś przesunie, etaty się zredukuje tam się przyjmie na innych mniej korzystnych zasadach, zysk inaczej się zaksięguje itd. Temat rzeka.