Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód - aktualizacja dostępności


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 39
  • 0

światłowód - aktualizacja dostępności

Dzień dobry

W mojej miejscowości (wieś) instalowany jest światłowód przez firmę Fibee IV. Na mojej "ulicy" już jest zakończone, ale na innej ulicy jeszcze prace trwają, tylko że tam wszystko musi iść z innego źródła, więc nie ma połączenia z "naszą" instalacją.

Sprawdzałem na stronie Fiberhost i pod moim adresem sygnał już jest i mogę korzystać z usług między innymi Orange. Tylko Orange jeszcze nie ma takiej informacji że u mnie już można instalować. Konkurencyjny operator takie informacje już ma, a jeszcze inny operator wie że prace trwają i niedługo będzie możliwość.

Co ile czasu Orange aktualizuje informacje gdzie ewentualnie może świadczyć swoje usługi? Ewentualnie gdzie napisać, żeby podpowiedzieć że u mnie już można...

Kończą mi się umowy w Orange i chciałbym  nowe już podpisać pod światłowód, żeby kilka razy nie zmieniać routera i dekodera tv.

Pozdrawiam

________________
* Przeniesione z działu Internet domowy – moderator Kinga

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12952
  • 53212
  • 617

światłowód - aktualizacja dostępności

@mankog Musisz ścigać obu operatorów. Głównie Fibee, gdyż to oni powiadamiając jednego operatora musieli powiadomić i drugiego (i innych) w ramach obowiązku równego dostępu do sieci. FIBEE . Możesz też podpytać monterów w ulicy obok o kontakt do kogoś z firmy.

Jeśli Fibee odpowie, że przesłali, to napisz szybko do Skierniewic załączając tą informację z prośbą o umieszczenie w Twojego adresu zgodnie z info Fibee w bazie znajdujących się w zasięgu usługi FTTH.

Polecony na adres 

Orange Polska S.A.

Jagielońska 34

96-100 Skierniewice

z dopiskiem Inwestycja Fibee


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 39
  • 0

światłowód - aktualizacja dostępności

Ok, dziękuję za informacje.
Sprawdzam operatorów i wszędzie jest co innego. Pewnie tak działają systemy.
Fibee odpowiada żeby sprawdzać na stronie dostępność, ale tam właśnie mam informację że mój adres już jest w zasięgu. 
Jeden z operatorów podał info że już mogę zamawiać, ale dostępność planowana jest na 7 października.

To już jakiś konkret,


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12952
  • 53212
  • 617

światłowód - aktualizacja dostępności

@mankog To i od 7 października najprawdopodobniej w Orange ta info też się ukaże. Te zasady informowania są dość ściśle przestrzegane jeśli chodzi o wielu operatorów, bo to podpada pod dyskryminację 🙂

W mniejszych firmach czasem obieg informacji jest szybszy...u innych operatorów może też 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 39
  • 0

światłowód - aktualizacja dostępności

Czyli jeden z operatorów wrzucając ulotkę do skrzynki trochę wyprzedził konkurencję. Ale tylko na ich stronie mam informację że już pod moim adresem mogą świadczyć już wszystkie usługi.  Może czas podłączenia itp może trwać ponad 3 tygodnie i zanim podłączą i uruchomią to już sygnał będzie i klient złapany.
Zastanawia mnie tylko informacja na fiberhost że już mam sygnał. 

Pozostaje czekać do października, chyba że wcześniej coś wskoczy.

Dziękuję za porady. Poinformuję co i jak wyszło.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12952
  • 53212
  • 617

światłowód - aktualizacja dostępności

@mankog Od oddania sieci do użytku (wybudowany przez Fibee) do momentu uruchomienia usług na tej inwestycji musi upłynąć miesiąc właśnie przeznaczony na informację dla wszystkich zainteresowanych operatorów. Na zasadach równości wszyscy musza dostać info o zakończeniu inwestycji i mieć czas od jej oddania do uruchomienia na właśnie pozyskanie klientów i na uzupełnienie o te adresy będące w zasięgu swoich baz danych. Taka jest procedura i nie przeskoczysz


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

światłowód - aktualizacja dostępności


@mankognapisał(-a)

Zastanawia mnie tylko informacja na fiberhost że już mam sygnał. 


sygnał, w sensie nośnik usługi, czyli że włókno nie jest ciemne, możesz mieć, ale sama usługa jeszcze nie jest dostępna, zgodnie z wyjaśnieniem kolegi @agat13 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

światłowód - aktualizacja dostępności

@mankog na te ulotki nie patrz bo często to są nadgorliwi sprzedawcy i ta informacja niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Kiedyś przekazałem sprzedawcy info że za tydzień będziemy budować sieć do kamienicy X a jak poszedłem tam 2 dni później na wizję lokalną to już ulotki były że w tym budynku można zamawiać szybki internet światłowodowy 😄