Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana umowy aby obniżyć koszty

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Zmiana umowy aby obniżyć koszty

Hej mam obecnie 300mb/s w cenie 59.99

Funbox 6 za 3.99 

Jaka jest szansa na przejście na niższą prędkość aby obniżyć koszty jest to możliwe w trakcie umowy czy tylko przy przedłużeniu?

 

________________
* Wydzieliłem z tematu [Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 434
  • 3711
  • 19

Zmiana umowy aby obniżyć koszty

@Luki9 tak to jest. Czasem nawet ulice dalej maja. Ba albo ludzie piszą, że sąsiad ma przez płot a oni nie.

 

Mniej niż 300 Mb/a nie ma Orange. Taniej nie znajdziesz.

 

________________
* Edytowałem wpis – moderator Michał

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1621
  • 8079
  • 63

Zmiana umowy aby obniżyć koszty

@mirasxv Może https://nju.pl/swiatlowod? Ja jestem zadowolony.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5470
  • 184

Zmiana umowy aby obniżyć koszty


@mirasxvnapisał(-a)

Hej mam obecnie 300mb/s w cenie 59.99

Funbox 6 za 3.99 

Jaka jest szansa na przejście na niższą prędkość aby obniżyć koszty jest to możliwe w trakcie umowy czy tylko przy przedłużeniu?


Nie ma niższej prędkości, nie ma niższej ceny. Możesz pozostać na obecnych warunkach.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Zmiana umowy aby obniżyć koszty

Pod moim adresem oferta nju nie jest dostępna 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1621
  • 8079
  • 63

Zmiana umowy aby obniżyć koszty

@mirasxv Przykro mi to słyszeć. Jeżeli mieszkasz w zasięgu nju i masz już światłowód od Orange to nie będziesz mógł złożyć zamówienia. Najpierw trzeba zrezygnować z usługi w Orange. Możesz zweryfikować na innym, pobliskim adresie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Zmiana umowy aby obniżyć koszty

  • Nie ma możliwości na mojej ulicy zawrzeć oferty nju a Orange jest dostępny 
  • Jak to możliwe skoro to jedna firma?

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 134
  • 624
  • 14

Zmiana umowy aby obniżyć koszty

Z tego co się orientuję, nju światłowód  jest dostępny tylko w wybranych lokalizacjach. Z tego co sprawdziłem w praktyce na sobie, rodzinie lub znajomych - konkretnie w blokach, ale bez zabudowy jednorodzinnej.

 

Co do samego przedłużenia, ceny idą w górę, więc przedłużysz tylko drożej.

Mozesz:

- spróbować złożyć rezygnację i poczekać, tydzień przed odłączeniem zadzwon, zapytaj o ofertę, być może pojawi im się rabat i wyjdzie taniej niż obecnie,

- wycofać rezygnację, jeśli rabat się nie pojawi i zostać na czasie nieokreslonym (sprawdź podsumowanie warunków umowy, bo cena może tu wzrosnąć)

- policzyć ile płacisz za inne komórki w rodzinie. Pakiet Orange Love internet 300 + komórka to 95 zł. Więc o ile płacisz za którąś więcej niż 35zl, to pakietujac masz oszczędność.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53283
  • 619

Zmiana umowy aby obniżyć koszty

@mirasxv  wydaje mi się, że nic nie wskórasz. Kiedyś sprzedawcy robili myk na zdjęcie i założenie usługi na innych warunkach, ale nie słyszałem ostatnio o takich manewrach.

Skoro nie ma dostępnego Nju i mniejszej opcji w ofercie Orange, to jeszcze kwestia innego operatora lokalnego

Czasem zasięgu się zazębiają i tak jak u mnie jest 3 lokalsów na jednym słupie..

Wątpię jednak, aby adres pozytywny dla Orange był jednocześnie atrakcyjny dla innych operatorów. Sprawdź na mapach zasięgu UKE i portalu gov.pl


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5470
  • 184

Zmiana umowy aby obniżyć koszty


@mirasxvnapisał(-a)
  • Nie ma możliwości na mojej ulicy zawrzeć oferty nju a Orange jest dostępny 
  • Jak to możliwe skoro to jedna firma?

Bo nju światłowód dostępny jest tylko :

w budynkach wielorodzinnych czyli w budynkach, które nie kwalifikują się do dopłaty za
światłowód dla domów jednorodzinnych
200Mb/s dostępna jest wyłącznie na adresach własnej infrastruktury Orange Polska
300Mb/s dostępna jest na adresach własnej infrastruktury Orange Polska oraz na adresach infrastruktury Światłowód Inwestycje

Nie jest dostępna:

w lokalach, w których równolegle zainstalowana jest usługa Światłowodu Orange Polska,

na rynkach regulowanych, obszarach POPC oraz na infrastrukturze 3rd
Party, (z wyłączeniem Światłowód Inwestycje dla 300Mb/s oraz oraz gdzie instalacja wymaga dodatkowego, wewnętrznego ONT (np. część budynków deweloperskich) i coś jeszcze ale nie pamiętam


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 339
  • 1732
  • 3

Zmiana umowy aby obniżyć koszty

@Samotnick  To troche dziwne z tym świadłowodem nie wszyscy maja dostep do niego np ja mieszkam w lini prostej a mój kuzyn mieszka nawet nie ma poł km od siebie i on dostepu do świadłowodu jeszcze nie ma pod swoim adresem.