Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejście na światłowód w trakcie umowy love


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 8
  • 0

Przejście na światłowód w trakcie umowy love

Cześć. W końcu po wielu latach w mojej okolicy pojawiła się możliwość przejścia na Orange Światłowód. 

 

W maju 2022 roku zostałem zmuszony ( aby nie płacić za router i dekoder) do przedłużenia pakietu Orange Love (Internet ADSL, przejście na telewizję satelitarną z Orange na Canal+, oraz abonament na telefon). Do umowy został dobrany telefon na raty. 

 

Czy w tym momencie mogę zmienić od razu umowę na Orange Love światłowód z telewizją Orange IPTV mimo trwającej jeszcze umowy. Raty na telefon jestem w stanie spłacić do końca jeśli będzie taka potrzeba. Od dawna czekamy na światłowód ponieważ ADSL działa tragicznie i co chwile zrywa. 

13 ODPOW. 13

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Przejście na światłowód w trakcie umowy love

@mieczyq 

To wie tylko Orange. Tutaj niestety nie wiemy.

https://nasz.orange.pl/t5/O-spo%C5%82eczno%C5%9Bci/Zasady-Nasz-Orange/td-p/45

Zapytaj w BOK, na pewno uzyskasz miarodajną odpowiedź.

Kiedy ją już uzyskasz podziel się tutaj, może pomożesz komuś w podobnej sytuacji.

Poprzednio były głosy na NO o trudnościach powodowanych karencją na TV SAT od C+, ale nie wiem jak długa jest teraz ta karencja. Tylko u operatora dowiesz się jaką ma dla Ciebie ofertę.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Przejście na światłowód w trakcie umowy love

@mieczyq  tu masz podobny wątek do Twojego, poczytaj Nie mogę mieć światłowodu. - Nasz Orange , nie mniej tak jak pisze @j131  warto dopytać osobiście, warunki i regulaminy ulegają zmianom, a także do obecnych umów jest różne podejście ze strony operatora.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przejście na światłowód w trakcie umowy love

@mieczyq z przejściem z aDSL na światłowód nie powinno być problemu. Trzeba pewnie będzie podpisać nową umowę. Raty za sprzęt pozostaną bez zmian, trzeba będzie płacić dalej według harmonogramu. Gorzej z telewizją satelitarną, bo umowa podpisana jest z Canal+, nie z Orange.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Przejście na światłowód w trakcie umowy love

@mieczyq  kiedyś było tak i to przy obu usługach od Orange https://nasz.orange.pl/t5/Inne/Jak-zmieni%C4%87-technologi%C4%99-TV-z-Satelitarnej-na-Internetow%C4%...

Obecnie masz usługę  od C+ i to z nimi trzeba zerwać umowę. To tu jest problem..rozwiążesz go najlepiej podczas wizyty w salonie,  bo są czasem procedury, o których my nie wiemy..


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Przejście na światłowód w trakcie umowy love

Taka migracja jest możliwa dopiero po 12 miesiącach trwania obecnej umowy. Nie trzeba składać dodatkowo nic do Canal+ Przerabiane niedawno przez znajomego. Raty za sprzęt będzie można płacić dalej wedle harmonogramu albo spłacić od razu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Przejście na światłowód w trakcie umowy love

@mieczyq , w regulaminie świadczenia multimedialnych usług Orange jest taki punkt, cytuję:
"Szczegółowe informacje na temat poszczególnych technologii i technicznych aspektów działania Usługi mogą Państwo uzyskać na naszej stronie internetowej lub kontaktując się z nami telefonicznie." To tyle suchy przepis, natomiast wchodząc na swoim webowym koncie MO, czy aplikacji MO musisz się rozejrzeć, jakie masz pole manewru. Nigdzie nie jest napisane, że nie możesz modyfikować, czy dobierać cokolwiek w trakcie trwającej umowy. Zakres i ograniczenia, w tym także upusty rabatowe z tytułu oferty promocyjnej, mogą zawierać klauzulę, którą tylko Ty znasz. My nie mamy do Twojej umowy wglądu i jeżeli dokładnie przeczytasz warunki zawarte w umowie, możesz w każdej chwili skorzystać z dostępnych form kontaktu na stronie Orange. Zanim skorzystasz z tej formy, prześledź dostępne oferty dla Ciebie, albo zobacz możliwości pakietowe ze światłowodem. Pamiętaj! Jeżeli będzie możliwość modyfikacji, czy dobierania usług, to wywróci się cały cykl rozliczeń, który w pierwszym, a może także i drugim cyklu rozliczeniowym może wprowadzić w Twojej głowie mętlik. Wtedy masz do dyspozycji kanały kontaktu dostępne w serwisie Orange. Ty podejmujesz decyzję, a na forum możesz dopytać o ewentualne ustalenia po kontakcie z Orange. Jak trafisz dobrze, to taka konieczność nie będzie potrzebna. Wszystko zależy od konsultantów Orange, bo my jesteśmy takimi samymi klientami, jak Ty. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Przejście na światłowód w trakcie umowy love

Przejrzałem całą umowę oraz dokumenty dodatkowe i nigdzie nie znalazłem tego terminu. W dniu 30.05.2022 przedłużałem umowę i zostałem zapewniony ,że będę mógł migrować na światłowód po 3 miesiącach(był w budowie). Teraz okazuje się, że migracja właśnie po 12 miesiącach najwcześniej. Nową umowę podpisywałem w salonie więc brak ewentualnego nagrania rozmowy oraz żadnego dowodu na piśmie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Przejście na światłowód w trakcie umowy love

@maniek11229 Do maja niedaleko. Zawsze możesz albo reklamować usługę Neostrada i doprowadzić ją do porządku, albo reklamować na piśmie procedurę przejścia i wysłać do Skierniewic na adres korespondencyjny listem poleconym (może będzie szybciej reakcja na reklamację niż maj)


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Przejście na światłowód w trakcie umowy love

Już raz reklamowałem z marnym skutkiem. Rzecz w tym, że pracownik w salonie który podpisywał ze mną umowę twierdzi iż w dniu podpisania termin na migrację wynosił 3 miesiące a zmiana weszła w życie w sierpniu. Jednak BOK utrzymuję, że termin cały czas wynosił 12 miesięcy.