Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Oferta przedłużenia mobilnego internetu Orange


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 28
  • 0

Oferta przedłużenia mobilnego internetu Orange

Tak, szukam oferty z orange mobilnego internetu, chciałem ją przedłużyć - patrzę na aktualne oferty i oczom nie wierzę jaką dosłownie żenadę się proponuje klientom.

Nie dość że ceny są kosmiczne, pakiety danych żenująco niskie, to jeszcze nowość - naciąganie na 10zł za przekroczenie pakietu. Mówiac w skrócie - oferta o wiele gorsza niż poprzednim razem.

 

Chyba to powinno wyglądać tak, że oferty z roku na rok pod względem atrakcyjności powinny trzymać poziom lub nawet poprawiać ową atrakcyjność ? Co Orange ?

 

W poprzedniej umowie miałem za 50zł wliczone 100GB danych (100GB to limit a opisujecie to jako "brak limitu' - ot taka typowa ściemka pomarańczowych), 6megabitów transferu po przekroczeniu 20GB (full LTE) i lejek 1Mb po przekroczeniu 100GB + w umowie wliczony ruter. Niezbyt atrakcyjna ale dało radę przeżyć. Co mamy dzisiaj z średniej oferty? ŻENADĘ - za 40zł zaledwie 50GB danych, nędzne naciąganie na 10zł (za przekroczenie pakietu) - zwanym śmiesznie "bezpieczny internet", i brak rutera w pakiecie = totalny syf i śmiecie to zwać "optymalnym internetem" - chętnie zaproponuję wam z Orange właściwą nazwę na waszą "super" ofertę. Nie wspomnę o tej najniższej opcji z tabelki....

 

Oczywiście mozna wybrać najwyższą - za 70zł, 250GB danych itd - do tego dąży wasza oferta oczywiście wciaż bez rutera, więc jaki ruter? zaledwie dwa do wyboru w pakiecie, że aż szok i jeden z nich ZTE robiący wieczne problemy (patrz sprawa z firmware). Z czym wy do ludzi? To już T-Mobile ma lepsze  rutery (np d-linki). Robienie niższych aż tak nieatrakcyjnych i  coraz gorszych ofert jest po to, aby zmusić ludzi by brali najwyższą. Ci co chcą mieć jednak "optymalnie" nie mają co wybrać. Świetna filozofia - tak świetna że jednak nie przedłużam umowy. Mam was gdzieś tak samo jak wy swoich klientów.

 

Inna sprawa - mobilny internet Orange nie oznacza ze używa się go do maila i obejrzenia kilku stron www.

Wasze nedzne 10 czy 50GB czy 100GB pakietu w dobie oglądania na komórkach YT, filmów z wypożyczalni, agresywnych serwisów, przeładowanymi stronami www ( w tym samo włączającymi się filmikami), technologiami chmury itd czyni te wasze oferty śmieszne. Mamy  XXI wiek HALO! nie lata 80te czy 90-te. Niech ktoś tam się OBUDZI WRESZCIE w Orange. Za to chcecie jednak bardzo słone opłaty - wystarczy sprawdzić na zachodzie jak się kształtują ceny do średnich wypłat, by widzieć jak doicie klientów w pl nie oferując prawie nic w zamian. Na dokładkę oferty coraz gorsze z roku na rok.

 

"Ale możesz wybrać internet domowy" - nie mogę. Nie każdy ma dostęp do swiatłowodu czy kablówki czy jest podpięty pod telefon. Nie kazdy mieszka w większym mieście i jedyny internet to = internet mobilny.

Niech ktoś z orange się wreszcie obudzi.

To tyle.

 

 ps. Wasze nowe forum to tragedia i nie mówię tego złośliwie.

 

 

 

 

 

 

 

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oferta przedłużenia mobilnego internetu Orange

Niestety oferty rzekomo nielimitowane LTE się już pokończyły. LTE w większości miejsc jest tak zapchane, więc takich ofert jest coraz mniej.

Co do ceny - orange promuje jedynie pakiety, więc w pakiecie Love z komórką nie wychodzi tak źle.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oferta przedłużenia mobilnego internetu Orange

Jeśli porównujesz zarobki i ceny usług z zachodem, to mamy jedne z najniższych w przeliczeniu na średnie wynagrodzenie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 28
  • 0

Oferta przedłużenia mobilnego internetu Orange

"Jeśli porównujesz zarobki i ceny usług z zachodem, to mamy jedne z najniższych w przeliczeniu na średnie wynagrodzenie"

 

Ktoś ci płaci za wypisywanie takich głupot ? Podobnie jak z tym tłumaczeniem że LTE jest zapychane wiec musi być drogo i źle ?

 

Pierwszy z brzegu nie najtańszy vodafone w uk w pakiecie 50GB (akurat tyle co tu w orange) 30 funtów abonamentu na miesiąc z ruterem. U nas 40zł bez rutera, a bez zgody na  marketing +5zł,  +5zł za fv wyjdzie z 60zł na miesiac z ruterem +  dopłaty 10zł za   "bezpieczny internet" - szkoda o tym mówić. Przeliczając minimalne pensje z obu krajów wyjdzie sporo taniej i lepiej w uk.

 

ps. Jeśli LTE jest zapchane to dlaczego podwyższyli limit do 250GB dla najwyższej oferty ? A nawet gdyby to cena powinna być dużo mniejsza. Jest jasne że chcą wyciąć klientów z niższych ofert i zmusić ich do przejscia na najwyższą.

 

ps. fakt rzekomych zniżek za abonament przez zgody na marketing i papierową fv - to kolejna pomsta do nieba. Jawne robienie w bambuko klientów pod płaszczykiem rzekomych zniżek.

 

 

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oferta przedłużenia mobilnego internetu Orange

50GB jest na ofercie simonly https://www.vodafone.co.uk/shop/bundles-and-sims/sim-only-deals/
Poza tym niższy vat, tańsze sprzęty.

Porównanie średnich zarobków https://wynagrodzenia.pl/artykul/wynagrodzenia-w-polsce-na-tle-innych-krajow-unii-europejskiej przebicie 1:3 lub 1:4, a u nas można poszukać tańszych ofert. Jedyne co to porównanie do minimalnej krajowej nie wypada lepiej, ale to nie jest miarodajne, bo zawsze można sobie wziąć BDI czy inne "tanie" usługi.

 

PS. co do zniżek za zgody marketingowe - mamy tak absurdalne prawo więc operatorzy muszą przekonać do zgody. Co do papierowej faktury - w Polsce też mamy durne prawo które zmusza do oferowania faktury papierowej - nie można wystawiać tylko elektronicznej i nie wysyłać papieru.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 28
  • 0

Oferta przedłużenia mobilnego internetu Orange

"co do zniżek za zgody marketingowe - mamy tak absurdalne prawo więc operatorzy muszą przekonać do zgody. "

 

Prawo zmusza operatorów by przekonać nas do zgody na wydzwaniane do nas z ofertami ?? O czy m ty piszesz? Czy czytałeś w ogóle czego tyczy się zgoda marketingowa za -5zł ?

 

" Jedyne co to porównanie do minimalnej krajowej nie wypada lepiej" - u nas w zaden sposób nie wypada to lepiej.. Pisałem też o porównaniu do najniższych w UK = około 1600funtów u nas 2100 brutto.

 

Mam wrażenie ze na siłę bronisz operatora orange, tłumacząc go dość "osobliwie" - dlatego pytałem czy ci płacą za to.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oferta przedłużenia mobilnego internetu Orange

Nie płacą mi za to. Tak samo można pisać, że zachwalasz d-link co można poczytać w internecie opinie o nich. Każdy ma prawo do subiektywnych opinii.

Oferta jest jak jest. Uważasz na poważnie, że ktoś jutro zmieni ofertę? Zawsze to kalkulacja wielu czynników o których nikt publicznie nie będzie rozmawiał. Internet mobilny nie jest z gumy. "Nielimitowane lte" to był tylko magnes to zachęcenia klientów do wymiany urządzeń. Teraz już sporo osób dokonało wymian i po prostu od sierpnia 2017 po zmiana w promocjach już nie ma nolimitów poza najdroższymi planami.

Jeśli u Ciebie LTE jeszcze nie jest zapchane, to trzeba pozazdrościć. Mam nadzieję, że przy dwuletniej umowie nie będzie pogorszenia.

Szkoda, że edytujesz non stop wpisy by wyszło na Twoje. Ale w vodafone włączają Ci milion usług dodatkowych, o których jeśli zapomnisz wyłączyć, to zapłacisz drugie tyle.

Jak chcesz lepszą ofertę od Orange, skontaktuj się z utrzymaniem.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 28
  • 0

Oferta przedłużenia mobilnego internetu Orange

"Nie płacą mi za to"

No to podziwiam - bronić chorą ideę i to za darmo. Podziwiam.

 

"Tak samo można pisać, że zachwalasz d-link co można poczytać w internecie opinie o nich. "

Nawet szkoda komentować.

"Uważasz na poważnie, że ktoś jutro zmieni ofertę?

Nie, chce wyrzucić z siebie debilność oferty orange i nie możność kontynuowania umowy przez ludzi z orange.

 

" "Nielimitowane lte" to był tylko magnes to zachęcenia klientów do wymiany urządzeń.""

Oszustwo nazywasz "magnesem" - ok.

 

"Teraz już sporo osób dokonało wymian i po prostu od sierpnia 2017 po zmiana w promocjach już nie ma nolimitów poza najdroższymi planami."

Znowu kręcisz. Nie "już" tylko nigdy nie było no limitów, po drugie co to ma wspólnego z całą sprawą.


"Jeśli u Ciebie LTE jeszcze nie jest zapchane, to trzeba pozazdrościć. Mam nadzieję, że przy dwuletniej umowie nie będzie pogorszenia."

Ponownie , skoro jest zapchane to czemu znacznie podwyższają limit dla najwyższej oferty. Przeczysz sam sobie. W dalszym ciągu nie tłumaczy to drakońskich cen za te usługi.

"Szkoda, że edytujesz non stop wpisy by wyszło na Twoje. Ale w vodafone włączają Ci milion usług dodatkowych, o których jeśli zapomnisz wyłączyć, to zapłacisz drugie tyle."

??? To już bezczelna insynuacja. Poprawiam błędy orto i stylistyczne - a nie ze coś ma "wyjść na moje" - co to w ogóle za sposób prowadzenia dyskusji. A vodafone - widać bedziesz bronił do upadłego ofert orange chocby były najbardziej debilne i znajdziesz jakieś pokraczne wytłumaczenie.. ok.. dalsza rozmowa jest bezcelowa.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oferta przedłużenia mobilnego internetu Orange

Widzę, że gdy brak argumentów zostają argumenty personalne. Orange ma ofertę nju gdzie masz bez lojalki 40 GB za 29 zł. Jak mało, za dodatkowe 19 zł masz 20 GB. Czyli za niecałe 5 dych masz 60 GB. Wystarczy poszukać.
Nie wiem co na utrzymaniu jest w Orange.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Oferta przedłużenia mobilnego internetu Orange

http://www.telko.in/orange-2017-strategiczne-sukcesy-lekko-podrasowane - czytając ten artykuł przyznaję rację. Do domu 50GB bym proponował osobie, która korzysta sporadycznie, a nie do domu. Co do urządzeń, obecnie na naszej stronie naliczyłem 5. https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Na-karte/thread-id/6590/page/5#U75470  - natomiast zerkając tutaj można mieć w głowie natłok myśli. Oczywiście nie wolno uogólniać, ale jest wybór w Orange. W XXI wiek wchodzimy Światłowodem gdzie możemy. Swoje nim zainteresowanie możesz zgłosić pod adresem: https://oferty.orange.pl/internet/?_ga=2.38053920.2026144174.1519310811-2095940567.1512564098

 

Ofertę którą posiadasz, jest całkiem dobra. Jeżeli też tak uważasz, to po co zmieniać?