Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 19, Pasjonat

Przywrócić Kasy w salonach Orange

Dziś jak zwykle co miesiąc byłem w salonie Orange by uregulować bieżący rachunek za usługi. Co dzień w ten sposób reguluje swoje rachunki wielu klientów korporacji. Niestety jakiś "Geniusz" oderwany od życia albo zły do szpiku kości podjął decyzje o konieczności likwidacji kasy w salonie. Zapłacić można, tylko trzeba czekać na obsługę konsultanta. Wiadomo konsultant zajmuje sie wszystkim, teraz dostał dodatkowe zadanie. W realu przyjmuje cię żąda dowodu osobistego w oryginale. Bo korporacji nie stać na czytniki. Nie wiem jak ma się to do RODO. Którego nie jestem entuzjastom. Ale to inna historia. Wchodzi system sprawdza dane z dowodu czy zgadzają sie z kontem za którego zobowiązania chcesz zapłacić. Za starsze osoby już nie zapłacisz. Jakaś Pani z obsługi proponuje, że wydrukuje fakturę by dziadków czekających na swoja kolej do możliwości zapłaty. I wysyła na pocztę. Trudno sie dziwić, że próbuję pozbyć sie tłumu. Chodzi zarządowi o generacje odsetek ?  Wiadomo poczta żyje z naszych pieniędzy i przelew trwa do tygodnia. Ach i co dalej. Konsultant idzie do kasy i przyjmuje opłatę.  A tak była kasa i wszystko odbywało sie płynnie, a osoby płacące nie przeszkadzamy interesantom i nie wydłużały oczekiwania na obsługę. Za ten pomysł zarząd powinien poszukać wsparcia w urzędzie pracy  

kwiecień w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 32, Ekspert

@jerzysd  pomysł raczej bez szans na realizację 🙁, a likwidacja kas wynika z polityki oszczędnościowej firmy.

kwiecień

Poziom 37, Guru **

Osobiście to salonów, szczególnie tych partnerskich staram się unikać. Szkoda czasu, natomiast płatności reguluję przez internet. Szybko sprawnie, bez kolejek, a często następnego dnia przychodzi SMS o dokonaniu wpłaty.

kwiecień

Poziom 32, Ekspert

@ketrasaArtur  pełne poparcie, jak płacić to przez neta, wygoda, szybkość, spokój i bezpieczeństwo 👍

kwiecień

Poziom 18, Komentator

Pomysł troche bez sensu w dzisiejszych czasach gdyż wszystko się już opłaca przez internet.....
Sam tak robię. 

kwiecień

Poziom 37, Guru **

@slav72 są i będą zwolennicy jak i przeciwnicy płacenia w kasie w salonie Orange. Ja jestem przeciwny nie ze względu na to, że przez internet wygodniej, tylko przez to, że w salonach szczególnie partnerskich trzeba długo czekać na załatwienie swojej sprawy, nawet jak już konsultant obsługuje. Płatności przez internet dokonam w kilka minut, w salonie muszę stracić kilka godzin plus czas na dotarcie do salonu. To nie dla mnie.

kwiecień

Poziom 40, Guru *****

W zależności od salonu też były kolejki do kasy. Obsługa kasowa w trakcie pandemii mocno podrożała. A nikt nie będzie płacił po kilkanaście zł za dokonanie opłaty by zrównoważyć koszty. Rachunki można też opłacić w wielu sklepach np. przez moje rachunki.

kwiecień

Poziom 19, Pasjonat

Do realizacji płatności przez internet trzeba mieć konto w Banku. Mnie Bank do niczego nie jest mi potrzebny. Lubię spacer do centrum miasta by zapłacić w salonie. I co pewnie was "nowoczesnych" entuzjastów Banksterów jest nas miliony. tych bez konta w Banku.  I co raz częściej wynika to ze światopoglądu i prawa do wolności. 

kwiecień

Poziom 40, Guru *****

Wcale nie trzeba mieć konta w banku by płacić online. Sam teraz ulegasz propagandzie anty-banksterów. Obsługa kasowa jest droga i nikt nie będzie płacił 10-15 zł za dedykowane stanowisko do kasy.

kwiecień

Poziom 19, Pasjonat

To nie prawda że mocno podrożała oplata kasowa. Bo chyba o złotówkę na 3,9 zł. To i tak taniej niż w Banku gdzie za wpłatę na konto trzeba zapłacić od 10 do 50 zł. Mam dług w Orange i nie widzę powodu do angażowania podmiotów trzecich. Nie mówiąc o czasie na wpływ środków do Orange.  A teraz do konsultanta nie ma kolejek, na poczcie nie ma kolejek? Skoro były takie kolejki do kasy w salonie firmowy Orange - w jakiś patronackich nigdy bym nie płacił, raz mi sie zdarzyło i dziękuję bardzo. - to znaczy że się opłacało. A oszczędności to kłamstwo - bo kasa jest w tym samym miejscu w salonie. Nic sie nie zmieniło poza ścieżka obsługi.  

kwiecień

Poziom 40, Guru *****

Nie do końca. Bo w zależności od salonu to prowizja kilka złotych. A sprzedaż usług generuje większe prowizje. Orange salonów obsługi nie ma już.

kwiecień

Poziom 25, Specjalista

@jerzysd: jeśli potrafisz obsłużyć forum internetowe to i z bankowością internetową nie powinieneś mieć problemu. Bez kolejek, bez czekania, bez opłat... Co Cię powstrzymuje? Kasy i gotówka to anachronizm...

kwiecień

Poziom 19, Pasjonat

Nic nie rozumiesz , trzeba znać sie na technologii wroga. To podstawowa zasada, by poruszać sie obok systemu. 

kwiecień

Poziom 40, Guru *****

A komórkę masz z wyjmowaną baterią czy bez? Bo jak bez to i tak wszystko wszyscy wiedzą.

kwiecień

Poziom 25, Specjalista

@jerzysd: czyli kto właściwie jest Twoim wrogiem według Ciebie? Posługujesz się językiem w sposób dość specyficzny i trudno się zorientować do kogo własciwie się zwracasz. Czy jeśli zasugeruję używanie znaczka @ w celu lepszego zaadresowania swoich wypowiedzi to zinterpretujesz to jako atak na ograniczenie Twojej wolności?

kwiecień

Poziom 25, Specjalista

Przeczytałem ten dziwny pomysł jeszcze raz i on second thoughts coś mi tu trollem pachnie...

kwiecień

Poziom 21, Pasjonat

Re: up - powinna być opcja "zgłoś temat/pomysł" do moderacji tak, aby go zamknąć/zamrozić w przypadku gdy wydaje się nie spełniać wymogów społeczności, z uwagi na fakt, iż ktoś wydaje się tu, jak to dobrze zauważył @j131 , wykorzystywać niemoderowany chyba zakątek forum do propagandy własnego światopoglądu i doprowadzenia do powstania flame board.

Oczywiście "pomysłu" nie popieram.

kwiecień

Zespół Nasz Orange

Oczywiście opcja "Zgłoś" istnieje. Wystarczy kliknąć w "Opcje tematu". Natomiast jak widać czytamy. Jednakże poprzestańmy na tym i prośba o komentowanie samego pomysłu.

kwiecień

Poziom 21, Pasjonat

Każdy dzień przynosi coś nowego i nawet w moim wieku człowiek się uczy 😉 - brakowało mi "trzech kropek" po prawej stronie z menu kaskadowym.

kwiecień

Poziom 19, Pasjonat

Co do rachunków płacenia zawsze sobie możesz pójść do Żabki i za 1.99 zł zapłacić rachunek i jest otwarte od 6 do 23

kwiecień

Poziom 19, Pasjonat

zapomniałem powiedzieć więc dopowiem że po co jest internet mieszkania markety jak można żyć jak neandertalczyk.

I oczywiście jestem na nie

kwiecień