Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie dotyczy

Posty autora mające wpływ na ranking

Do tego pomysłu natchnął mnie @Piotrekk85, czyli autor poprzedniego pomysłu.

Otóż, zdarzają się sytuacje "nabijania" punktów do rankingu w trakcie dyskusji w jakimś temacie, polegające na tworzeniu kolejnego posta przez tego samego autora, z pominięciem cytowania treści różnych autorów. Zamiast edytować swój poprzedni post, co powinno być zaprzeczeniem skrócenia czasu edycji przez zgłoszony i wspomniany powyżej inny pomysł, byłoby to "furtką" do niczym skrępowanego nabijania licznika. W moim pomyśle dopuszczam kolejne posty tego samego autora jedynie w przypadku odpowiedzi innemu autorowi dyskusji, pod jednym zasadniczym warunkiem, że autor kolejnego posta zacytuje całość lub część treści posta innego autora dyskusji w danym temacie. Chyba wszystko jasne. Jest przycisk Zgłoś i moderatorzy mieliby ten przywilej pohamowania zapędów usera, który chce w taki sposób pomnożyć "swój dorobek". Pozytywnym, czyli nie nabijającym swój licznik przykładem mądrego odpowiadania z cytowaniem jest @Misiek62 Emotikon: Szczęśliwy 

08-04-2018 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 40, Guru *****

Jestem za. O ile bedzbę zablokowana edycja. Bo obecnie jest naduzywana do zmiany toku dyskusji.

08-04-2018

Nie dotyczy

Posty mają mały wpływ na Ranking, trochę to nie estetyczne, jakby był skrypt jak na co niektórych forach, to by posty z automatu się scalały, mnie bardziej razi te zaznaczanie rozwiązań, na siebie czy kogoś dowolnego, ale żadne Forum nie jest idealne, te mocne nabijanie liczników Moderator może ukrócić, błędy nowych na Forum z czasem znikają, ba ci nowi po rozwiązaniu tematu znikają, czy nawet konto likwidują, średnio ten Pomysł widzę we wdrożeniu @Konto usunięte.

08-04-2018

Nie dotyczy

@Konto usunięte, lobbing zdobytych poziomów ma tę przewagę nad nowymi userami, którzy "znikają" wraz z poradą, że Ci drudzy nie widzą w tym żadnego interesu. Przebije się pomysł, to skończy się cwana kalkulacja. Jeżeli zaś nie, głowy z tego powodu sobie nie urwę.

08-04-2018

Poziom 36, Guru *

@Konto usunięte  jak sobie wyobrażasz taką "kontrolę" twórczości użytkowników w aspekcie wpływu na ranking? Jakiś automat, czy może "ręczne" ingerencje Moderatorów? Czy "gra jest warta świeczki"? Skoro mnie pochwaliłeś za sposób odnoszenia się w tematach... dziękuję, i mogę zasugerować by inni starali się podobnie. Jeśli komuś ten styl aktywności nie odpowiada, cóż... jesteśmy różni, więc i "udzielać się" możemy w różny sposób. 

08-04-2018

Nie dotyczy

@Misiek62, nie ja jestem programistą i nie odpowiem na to pytanie. Zgłosiłem pomysł i skoro pojawiają się komunikaty typu: nie spamuj bo coś tam..., które nieraz ujawnialiśmy screenami, to jakieś mechanizmy kontrolne muszą istnieć. Ciebie stawiam za wzór cnoty, bo masz w sobie wszystkie dobre cechy starszego Pana, który wychowywał się w innej epoce i nie nasiąkł złymi manieramiEmotikon: Bardzo szczęśliwy

09-04-2018

Nie dotyczy

Ja myślę nad Pomysłem, jak po czasie pozbyć się tego co zdobyłem, nie chcę być Herosem ani nikim innym, "Pasjonat" mi pasuje @Konto usunięte 😉

Co do "Pomysłu" to po namyśle Zagłosuję, może go zaakceptują, na teraz to jakoś nawału postów nie ma, więc Moderator jakby co to Ogarnie.

 

EDIT:

Nie da się  "Zagłosować" 😐

09-04-2018

Nie dotyczy

Da się @Konto usunięte, tylko trzeba odświeżyć stronę.

09-04-2018

Nie dotyczy

Dziś zagłosowałem @Konto usunięte 😉

10-04-2018

Poziom 36, Guru *

Głos oddany, trochę dla zasady 😉 niech specjaliści przeanalizują, trochę w ramach testu - Win 10 pro, Chrome 64 bitowa - najaktualniejsza wersja 😉  Tu też "pomaga" F5.

10-04-2018