Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 27, Specjalista

Obligatoryjne umieszczanie grafik w treści posta

Pliki graficzne można na NO publikować albo wplecione w treść posta albo jako załączniki. W pierwszym przypadku ich zawartość jest widoczna od razu, w drugim trzeba każdy załącznik indywidualnie sciągnąć i otworzyć.

O ile w przypadku plików innych niż proste bitmapki załączniki mają sens, o tyle w przypadku najczęściej na NO pojawiających się grafik bitmapowych takich jak zrzuty ekranu, umieszczenie ich w treści posta jest znacznie czytelniejsze. Zespół NO zresztą często modyfikuje posty w tym duchu.

Proponuję zastanowić się nad automatyzacją tego procesu. Jeśli to niemożliwe, to może dałoby się wymusić umieszczanie bitmapek w treści posta uniemożliwiając publikowanie jako załączników plików w formatach jpg i podobnych, przy zachowaniu możliwości wklejania ich w treść posta?

Paradoksalnie, z punktu widzenia publikującego, ten sposób jest zdecydowanie najprostszy (drag'n'drop), nie rozumiem dlaczego koleżanki i koledzy tak często go unikają. Może gdyby musieli?...

miesiąc temu w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 36, Guru *

Popieram 👍.

miesiąc temu

Poziom 37, Guru **

@j131 dodawanie screen-ów jako załączniki ma swoje zalety. Po pobraniu możesz bez problemu powiększać i jakość najczęściej jest zdecydowanie lepsza niż wklejanych bezpośrednio do posta. Przyznaję, że jednak dużo wygodniej czyta się posty z grafiką, niż osobno pobierając kolejny plik. Pomysł popieram.

miesiąc temu

Poziom 36, Guru *

jestem za...

miesiąc temu

Poziom 18, Komentator

Oczywiście, że popieram i to tak, żeby te grafiki były tutaj na serwerze forum a nie linki do innych serwisów, które potem znikają i pojęcia nie ma czytający o co mogło komuś chodzić. A przecież często wraca się do wątków z przeszłości... Ja wracam i lubię czytać. 😁

miesiąc temu

Zespół Nasz Orange

Automatyczna migracja obrazów do treści posta jest w analizie u dostawcy i wiemy, że potrzeba na to jeszcze trochę czasu. Dotychczas staraliśmy się w miarę na bieżąco ręcznie przenosić obrazy do treści, ale może rzeczywiście ograniczenie możliwości dodawania jest jakimś rozwiązaniem edukacyjnym.

Szczerze przyznam, nie jestem do końca do tego przekonana, ale spróbujmy 🙂

To proste ustawienie konfiguracyjne, które możemy zmienić w każdej chwili. Jeżeli zauważymy, że będą problemy z dodawaniem grafik, to wrócimy do dotychczasowych ustawień.

 

Podsumowując: wprowadzam zmianę - pliki graficzne od teraz można dodawać tylko z pozycji edytora, natomiast w załączniku zostają tylko pdf-y.

 

Pomocny może okazać się także artykuł pokazujący co i jak: https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-O-spo%C5%82eczno%C5%9Bci/Jak-dodawa%C4%87-za%C5%82%C4%85czniki/ta-p/274296.

 

@j131 dzięki za pomysł, oby przyniósł zamierzony efekt 🙂

4 tygodni(e) temu

Zespół Nasz Orange

Status zmieniony na: Realizowany