Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 37, Nawigator Galaktyczny

Obligatoryjne umieszczanie grafik w treści posta

Pliki graficzne można na NO publikować albo wplecione w treść posta albo jako załączniki. W pierwszym przypadku ich zawartość jest widoczna od razu, w drugim trzeba każdy załącznik indywidualnie sciągnąć i otworzyć.

O ile w przypadku plików innych niż proste bitmapki załączniki mają sens, o tyle w przypadku najczęściej na NO pojawiających się grafik bitmapowych takich jak zrzuty ekranu, umieszczenie ich w treści posta jest znacznie czytelniejsze. Zespół NO zresztą często modyfikuje posty w tym duchu.

Proponuję zastanowić się nad automatyzacją tego procesu. Jeśli to niemożliwe, to może dałoby się wymusić umieszczanie bitmapek w treści posta uniemożliwiając publikowanie jako załączników plików w formatach jpg i podobnych, przy zachowaniu możliwości wklejania ich w treść posta?

Paradoksalnie, z punktu widzenia publikującego, ten sposób jest zdecydowanie najprostszy (drag'n'drop), nie rozumiem dlaczego koleżanki i koledzy tak często go unikają. Może gdyby musieli?...

25-10-2021 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny

Popieram 👍.

25-10-2021

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny

@j131 dodawanie screen-ów jako załączniki ma swoje zalety. Po pobraniu możesz bez problemu powiększać i jakość najczęściej jest zdecydowanie lepsza niż wklejanych bezpośrednio do posta. Przyznaję, że jednak dużo wygodniej czyta się posty z grafiką, niż osobno pobierając kolejny plik. Pomysł popieram.

25-10-2021

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny

jestem za...

25-10-2021

Nie dotyczy

Oczywiście, że popieram i to tak, żeby te grafiki były tutaj na serwerze forum a nie linki do innych serwisów, które potem znikają i pojęcia nie ma czytający o co mogło komuś chodzić. A przecież często wraca się do wątków z przeszłości... Ja wracam i lubię czytać. 😁

30-10-2021

Zespół Nasz Orange

Automatyczna migracja obrazów do treści posta jest w analizie u dostawcy i wiemy, że potrzeba na to jeszcze trochę czasu. Dotychczas staraliśmy się w miarę na bieżąco ręcznie przenosić obrazy do treści, ale może rzeczywiście ograniczenie możliwości dodawania jest jakimś rozwiązaniem edukacyjnym.

Szczerze przyznam, nie jestem do końca do tego przekonana, ale spróbujmy 🙂

To proste ustawienie konfiguracyjne, które możemy zmienić w każdej chwili. Jeżeli zauważymy, że będą problemy z dodawaniem grafik, to wrócimy do dotychczasowych ustawień.

 

Podsumowując: wprowadzam zmianę - pliki graficzne od teraz można dodawać tylko z pozycji edytora, natomiast w załączniku zostają tylko pdf-y.

 

Pomocny może okazać się także artykuł pokazujący co i jak: https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-O-spo%C5%82eczno%C5%9Bci/Jak-dodawa%C4%87-za%C5%82%C4%85czniki/ta-p/274296.

 

@j131 dzięki za pomysł, oby przyniósł zamierzony efekt 🙂

03-11-2021

Zespół Nasz Orange

Status zmieniony na: Realizowany

Zespół Nasz Orange

Wracam do tego pomysłu, ponieważ po obserwacjach i analizie okazało się, że wzrosła nam liczba grafik przerabianych na .pdf tylko po to, aby udało się je załączyć. To opcja trudniejsza dla wszystkich:  dla autora, dla czytającego i dla moderatora.

Przywracamy zatem pliki graficzne w załączniku i będziemy starali się na bieżąco poprzez edycję dodawać je do treści. Gdyby coś nam, kiedyś umknęło, to zgłaszajcie, proszę.

Przywracam pomysłowi status "otwarty", ponieważ niezmiennie czekamy na wdrożenie automatycznej migracji obrazów z załącznika do treści posta. Dostawca jeszcze się z tym nie uporał.

25-01-2022

Zespół Nasz Orange

Status zmieniony na: Otwarty

Nie dotyczy

Mam nadzieję, że to ma działać w taki sposób, że grafiki będą lokowane na serwerach NO czy tam Orange... Bo jak mają być z zewnętrznych, darmowych i tymczasowych serwerów, to nie ma to najmniejszego sensu... za 2-3 miesiące nic z tych grafik nie będzie aktualne, czytelne, etc....

A do plików z archiwum [jak widać] często się wraca.... Muszą zatem być czytelne i archiwizowane w jednym [dostępnym !] miejscu. 🙂

25-01-2022

Zespół Nasz Orange

Status zmieniony na: Realizowany

Zespół Nasz Orange

Status zmieniony na: Zrealizowany

Zespół Nasz Orange

Działa już od pewnego czasu automat migrujący grafikę z załącznika do postu.

2 tygodni(e) temu